Poradniki zakupowePromocje

Jak trafić na korzystne promocje bankowe?

logotyp zakupersi

Prawie każdy korzysta z usług bankowych. Jest naprawdę bardzo niewiele osób, które nie posiadają konta bankowego. Ale nie trzeba się ograniczać do posiadania wyłącznie jednego konta osobistego. Często się zdarza, że w promocjach bankowych można uzyskać dodatkowe pieniądze w nagrodę za założenie konta. Jak to działa? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to przeczytaj ten artykuł.

Jak znaleźć dobre promocje bankowe?

Banki chcą przyciągnąć nowych klientów. Dlatego warto sprawdzać aktualne promocje. Otwarcie konta nic nie kosztuje, a za to, że zostaniesz nowym klientem banku możesz zyskać wymierne korzyści. Co prawda takie promocje bankowe są tak skonstruowane, że trzeba spełnić pewne warunki, aby otrzymać wypłatę premii z banku, ale zazwyczaj nie są to wyśrubowane wymagania. Nie trzeba się obawiać, że umowa z bankiem zwiąże Cię na długie lata. Zaraz po skończeniu terminu obowiązywania umowy można ją wypowiedzieć. To wszystko powoduje, że naprawdę warto sprawdzić jakie są najlepsze promocje bankowe, żeby móc z nich skorzystać.
20220214152047_money-card-business-credit-card-50987.jpeg

Jakie korzyści niesie założenie konta osobistego?

Konto osobiste ułatwia codzienne życie. Dzięki niemu można łatwo płacić rachunki czy przelewać pieniądze. Dlatego można rozważyć założenie konta dziecku, tak by oswajało się bankowością. Na pewno przyda mu się to w późniejszym życiu. Promocje bankowe mogą obejmować też podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, co pozwala na lepszy zwrot z kapitału. Najczęściej takimi dodatkami są kuszeni nowi klienci, ale można też znaleźć banki, które oferują takie premie dla byłych klientów.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Co jest potrzebne do wyrobienia karty kredytowej?

Nie każde konto osobiste jest połączone z możliwością uzyskania karty kredytowej. Do konta osobistego banki wydają kartę debetową, jednak nie zawsze umożliwia ona pożyczenie pieniędzy. Z takiej karty możesz korzystać jedynie do wysokości środków zgromadzonych na Twoim koncie. Czasami też możesz zawnioskować o debet. Jednak z reguły nie są to duże kwoty. Dlatego jeśli masz większe potrzeby pożyczkowe to możesz starać się o uzyskanie karty kredytowej. Do jej uzyskania potrzebna jest zdolność kredytowa. Bank oblicza ją na podstawie wpływów na Twoje konto oraz zadeklarowanych wydatków. Istotne jest też to czy masz jakieś inne zobowiązania kredytowe. Jeśli musisz spłacać raty, nawet jeśli masz je w innym banku, to znacznie obniży to Twoją zdolność kredytową. Dlatego warto rozważnie zaciągać zobowiązania finansowe. Dzięki temu możesz łatwo zapanować nad sowimi osobistymi finansami.

Czy konto osobiste może być bezpłatne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – tak. Rachunek bankowy może być prowadzony bezpłatnie i to zarówno w przypadku rachunku dla osób fizycznych, jak i rachunków dla firm. Dlatego jeśli dbasz o swoje finanse osobiste to dobrym rozwiązaniem będzie darmowe konto. Oczywiście przed podpisaniem umowy warto sprawdzić wszystkie warunki. Najważniejszym jest możliwość skorzystania z różnych bankomatów bez dodatkowych opłat. Możesz też sprawdzić jaki oprocentowanie oferuje bank na koncie oszczędnościowym, które często można spotkać w pakiecie razem z kontem osobistym. Czasem zdarza się, że promocja konta polega na programie poleceń. W takim układzie korzyści osiągają obie osoby – ta, która poleca oraz ta, która zakłada konto z takiego polecenia. Oczywiście korzystanie z programu poleceń jest całkowicie dobrowolne, ale możesz dzięki temu zyskać dodatkowe środki. Jeśli jesteś zadowolony z usług świadczonych w Twoim banku to możesz z czystym sumieniem polecać takie usługi krewnym lub znajomym.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać