Poradniki zakupowePromocje

Jak wybrać liquid do e-papierosa?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

E-papierosy zyskują na popularności i już kilka lat temu stały się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Oprócz wysokiej jakości urządzenia trzeba dobrać do niego odpowiednie liquidy. To w dużej mierze właśnie od wybranego płynu do e-papierosa zależy, czy będziesz zadowolony z jego użytkowania. Czym kierować się wybierając liquidy? Podpowiadamy.
E-Cigarette kit on wooden background

Kupuj liquidy od zaufanych marek i w dedykowanych sklepach

Tym, co już na starcie może uratować Cię przed rozczarowaniem, jest skorzystanie z profesjonalnego doradztwa. W autoryzowanych sklepach znanych marek spotkasz specjalistów w tematyce e-papierosów, którzy pomogą Ci wybrać zadowalający produkt. Nie tylko wspólnie dobierzecie właściwy model urządzenia, ale również zestaw liquidów pasujących do niego.

Decydując się na zaufaną markę i punkt sprzedaży, możesz liczyć na transparentność jakości zakupowanych egzemplarzy, a w niektórych przypadkach również możliwość zwrotu, naprawy lub wymiany nabytego sprzętu i dodatków.

Kieruj się proporcją gliceryny do glikolu (VG do PG)

Cechą korzystania z e-papierosów a co za tym idzie również z e-liquidów jest ich imponujący sposób zmieniania się z płynu w parę. W zależności od tego, jaka będzie proporcja gliceryny do glikolu, wydmuchiwana chmura będzie mniej lub bardziej gęsta. Im więcej gliceryny, tym obłoczek będzie mieć mocniej zbitą strukturę.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tego typu urządzeniami, na starcie najlepiej sprawdzają się liquidy o stosunku VG to PG 50:50. Natomiast dla osób, które mają już nieco doświadczenia i/lub chcą podziwiać gęste obłoki, świetnie sprawdzą się proporcje 60:40, 70:30 itp.

Wybierz moc liquidu

Jak wspomniano na wstępie, dla wielu osób e-papierosy stanowią alternatywę dla tradycyjnych papierosów. Duży wpływ na uzależnienie od palenia papierosów ma znajdująca się w ich składzie nikotyna. Liquidy mogą być pozbawione tego składnika, albo posiadać dawkę adekwatną do potrzeb użytkownika.

Mocą liquidu określa się zawartość nikotyny w zakupionym roztworze. Poleca się zaczynać swoją przygodę z e-papierosami od lżejszej dawki, a w razie potrzeby zwiększać ją. O dokładną ilość nikotyny w liquidzie warto zapytać sprzedawcę. Przyjmuje się, że e-liquidy mają swoje odpowiedniki w czerwonych, niebieskich i srebrnych rodzajach tradycyjnych papierosów.

Smak liquidu ma znaczenie

Ostatnim, ale nie mniej ważnym wyznacznikiem dobrego e-liquidu jest jego smak. Na rynku można spotkać liczne opcje aromatyczne, wśród których z pewnością znajdziesz swojego faworyta. Pamiętaj, że na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać. Upewnij się, że liquid, który chcesz kupić, jest dobrej jakości. Dzięki temu będzie mieć przyjemny i intensywny smak. Najpopularniejsze są aromaty tytoniu, mięty, szałwii, jak i nuty owocowe: mix owoców leśnych, morela, jabłko, czy w końcu smak ulubionych deserów: brownie, lodów waniliowych bądź gumy do żucia.

Wybór liquida nie jest wiążący. Jeżeli nie spodoba Ci się zakupiony produkt, następnym razem spróbuj innej wersji. Staraj się dostosować dawkę nikotyny do swoich potrzeb, chociaż zgodnie z zaleceniami współczesnej medycyny, najlepiej, aby używanie e-papierosów było tylko etapem na drodze do całkowitego rzucenia tego szkodliwego dla zdrowia nałogu.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
1
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

4 Komentarze

  1. Poproszę

    1. chciał bym dostać darmowy liquid

  2. First time here, haha

  3. chciał bym free liquid na test i też dlatego z nie mam

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać