Poradniki zakupowePromocje

Jak wybrać odpowiedni kolor ścian?

logotyp zakupersi

Podejmując decyzję o zmianach w mieszkaniu, często kierujemy się niechęcią do obecnego wystroju, a zdecydowanie rzadziej wizją nowej aranżacji wnętrza. Pomysły na nowe kolory ścian, nierzadko wpadają do głowy zupełnie przypadkowo, a bywają też planem powstającym w wielkich bólach. Na półkach sklepowych obok pełnowartościowych puszek z farbą, znajdują się małe saszetki z próbkami farb, które mogą okazać się niezastąpione przy każdym remoncie.
główne_20210527170348_pexels
Wybierając kolor ścian do dowolnego wnętrza naszego mieszkania, powinniśmy kierować się nie tylko przeznaczeniem pomieszczenia, ale także jego wielkością, nasłonecznieniem i rozkładem. Niewielki pokoik powinien być raczej pomalowany na jasne kolory, które powiększą go optycznie, a planując kuchnię otwartą na salon, warto pomyśleć o dopasowaniu kolorów ścian w obu pomieszczeniach do koloru mebli kuchennych.

Kolor kolorowi nie równy

Jeśli wstępną selekcję kolorów mamy już za sobą, czas wybrać odpowiedni odcień, a to może być już nieco trudniejsze. Przede wszystkim dlatego, że często kolor, który na półce, w towarzystwie innych, podobnych kolorów i przy sztucznym świetle, może wyglądać zupełnie inaczej niż byśmy chcieli widzieć go na ścianie.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Nieocenione w takich wypadkach są próbki farb do ścian, które nie tylko pomagają podjąć ostateczną decyzję, ale także niskim kosztem sprawdzić jakość farby, jej właściwości i sposób nakładania.

Jak zakryć próbki farb na ścianie?

Przydatną przy próbowaniu kolorów farb bezpośrednio na ścianie, jest wybór próbek w zbliżonym odcieniu. Dzięki temu, mamy pewność, że wystarczy jedna warstwa farby gruntującej i żadne testowe paski nie wybiją się na pomalowanej właściwą farbą ścianie. Problem może pojawić się, jeśli czerwoną farbę spróbujemy zamalować białą, szarą czy inną farbą w jasnych odcieniach.

Nieocenionym sposobem na zakrycie kolorów – czy to próbników w różnych odcieniach, czy też przemalowanie całej ciemnej ściany na jaśniejszy odcień, jest pokrycie jej uprzednio podkładem gruntującym. Najczęściej wystarczy jedna warstwa, jednak przy dużym kontraście można dla pewności gruntować dwukrotnie. Po wyschnięciu powierzchnia jest gotowa do malowania!

Testery farb – zalety

Testowanie kolorów farb przy pomocy próbników, to rozwiązanie nie tylko dla osób, które dbają o szczegóły i chcą mieć pewność, że farba jest w 100% tym, czego oczekują. To też ciekawe rozwiązanie na sprawdzenie, czy dany kolor rzeczywiście dobrze będzie komponował się z innymi barwami, wykorzystanymi w danym pomieszczeniu lub w ogóle w mieszkaniu.

Jeśli chcemy pomalować jedną ze ścian na inny kolor niż pozostałe w pokoju, testery przydadzą się do wyboru odpowiedniego odcienia, ceny próbek farb nie są wysokie, za to kupienie testera i wypróbowanie koloru może przyczynić się do późniejszego zadowolenia z połączenia kolorystycznego we wnętrzu. Nie zawsze kolor, który widzimy na opakowaniu, będzie tak samo wyglądał świeżo położony na ścianie, a także zupełnie inaczej po wyschnięciu farby.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać