Poradniki zakupowePromocje

Jak wybrać odpowiedni okap kuchenny?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Dobrej jakości okap kuchenny to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Jest on nie tylko praktycznym urządzeniem, ale odpowiednio dobrany podkreśla również estetykę pomieszczenia. Na co zwrócić uwagę, wybierając ten sprzęt? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Rodzaj okapu
  2. Wydajność okapu

okap kuchenny

Rodzaj okapu

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając okap kuchenny, jest jego rodzaj. W dobrych sklepach ze sprzętem, takich jak Neonet.pl znaleźć można szeroki wybór różnorodnych typów i modeli urządzeń. Do najpopularniejszych należą modele teleskopowe, wertykalne, wyspowe i kominowe.

Okap wertykalny wyróżnia się skośną obudową, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Sprawdzi się więc w mniejszych pomieszczeniach. Alternatywą dla tego modelu jest okap kominowy, który swą nazwę zawdzięcza właśnie długiemu kominowi. Jest on najistotniejszą częścią tego urządzenia. Sprzęt ten cechuje się sporymi wymiarami, dzięki temu sprawdzi się najlepiej w kuchni o sporej powierzchni. Zaletą okapów kominowych jest ich korzystna cena – koszt najtańszych urządzeń to ok. 300 zł.

Okap wyspowy wyróżnia się wysoką wydajnością, która pozwala na przefiltrowanie nawet 900 metrów sześciennych powietrza w ciągu godziny. To modele o dość dużych wymiarach, co sprawia, że najlepiej sprawdzą się w przestronnych kuchniach albo kuchniach połączonych z jadalnią.

Okap teleskopowy to natomiast ruchomy panel montowany pod wiszącą nad kuchenką szafką. To sprzęt idealny do kuchni o niewielkiej powierzchni, a także dla właścicieli kuchni do zabudowy. Sprzęt ten jest łatwy w obsłudze – aby go włączyć, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i wysunąć urządzenie.

Wydajność okapu

Kolejnym ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając okap kuchenny, jest wydajność urządzenia. W jaki sposób określić, jaka moc jest najbardziej odpowiednia do danego pomieszczenia? Aby to zrobić, należy sześciokrotnie pomnożyć kubaturę kuchni. Przykładowo, pomieszczenie o kubaturze 25 metrów sześciennych (czyli powierzchni 10 metrów kwadratowych i wysokości sufitu 2,5 metra) wymaga urządzenia o wydajności około 150 metrów sześciennych. Jako że standardowe modele w ciągu 60 minut filtrują ok. 500 metrów sześciennych, do wspomnianego pokoju odpowiedni będzie właśnie taki klasyczny model.

Przedstawione wytyczne nie są jedynymi informacjami, na które należy zwrócić uwagę, wybierając okap kuchenny.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać