Poradniki zakupowePromocje

Jak wybrać wałek do malowania?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Malowanie pomieszczeń to gwarancja czystych i odświeżonych ścian. Przed przystąpieniem do malowania ważne jest przygotowanie odpowiednich akcesoriów. Najważniejszym z nich jest wałek. Dobrze dobrany zapewnia odpowiednie krycie i znacznie skraca czas remontu. To również od niego zależy, jak bardzo przestrzeń wokół będzie zabrudzona. Jak więc prawidłowo wybrać wałek do malowania?
malowanie

Rozmiar ma znaczenie

Chodzi oczywiście o rozmiar powierzchni, jaką chcemy malować. Inną końcówką wałka pomalujesz niewielkie powierzchnie, a inną duże ściany. Jeżeli nie wiesz jaki wałek do malowania będzie miał idealny rozmiar, zmierz orientacyjnie powierzchnię, która ma być malowana. W sklepie z akcesoriami malarskimi, uzyskasz informacje, jaki wałek będzie odpowiedni do powierzchni, którą chcesz odświeżyć.

Włosie wałka

Przy wyborze wałka ogromne znaczenie ma długość włosia. W zależności od tego jakie podłoże będziemy malować, taką długość włosia powinien posiadać wałek. Jak wybrać wałek do malowania ze względu na kryterium długości włosa? Wałki o długości włosia do 10 mm przeznaczone są do malowania gładkich, wykonanych z gładzi gipsowej powierzchni. Tynki mineralne oraz tapety strukturalne najlepiej pokryją wałki o długości włosia do 15 mm, natomiast wałki o długości włosia do 30 mm są idealne do malowania cegły czy betonu.

Jaka farba taki wałek

Rodzaj włosia już dobrany. Przed nami dobór wałka ze względu na farbę. Każdemu rodzajowi farby dedykowany jest inny model wałka. Wyróżniamy 4 podstawowe typy farb, używane podczas remontów: olejna, akrylowa, lateksowa oraz rozpuszczalnikowa. Jak wybrać wałek do malowania farbą olejną? Przy tym rodzaju farby najlepiej sprawdzi się wałek wykonany z gąbki. Jeżeli pomieszczenie będzie malowane farbą akrylową, wtedy trzeba zakupić najpopularniejszy wałek sznurkowy zrobiony z mikrofibry. Farbie lateksowej dedykowany jest także wałek sznurkowy. Natomiast farbę rozpuszczalnikową najlepiej rozprowadza się przy pomocy modelu welurowego.

Wałki do sufitu

Malowanie sufitu to wyzwanie dla najbardziej wykwalifikowanych malarzy. Najlepszą propozycją, która zapobiegnie skapywaniu farby oraz brudzeniu całego pomieszczenia jest zakup niekapiącego wałka do malowania. Niekapiący wałek do malowania nie tylko perfekcyjnie rozprowadzi farbę po suficie, ale co najważniejsze powstrzyma jej skapywanie i zapobiegnie pobrudzeniu. Kupując wałek do malowania warto także dobrać do niego kuwetę do rozrabiania farby, pojemnik oraz narzędzia, którymi pomalujesz narożniki i miejsca przy krawędziach.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać