Za darmo

Jak zdobyć dodatkowe miejsce na dysku Dropbox?

dodatkowe miejsce dropbox

DYSKUSJA

Darmowej chmury plików Dropbox chyba nie trzeba przedstawiać. Używany jest głównie do przechowywania kopii zapasowych i synchronizowania plików między komputerami, choć istnieją też mniej standardowe sposoby użycia, np. synchronizacja haseł. Był wielokrotnie wyróżniany przez prasę, m.in. The Economist, The New York Times, PC Magazine i The Washington Post, podkreślano jego funkcjonalność i prostotę użycia.

Bolączką Dropboxa jest jednak mała ilość miejsca, jaką początkowo otrzymujemy w momencie rejestracji darmowego konta. Domyślnie jest to 2 GB wolnego miejsca.

Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów, na otrzymanie dodatkowego miejsca na dysku. Dzięki tym zabiegom powierzchnia mojego Dropboxa wynosi obecnie 56,4 GB! Do tej pory działały następujące sposoby:

Zapraszanie znajomych

Za każdego zaproszonego znajomego, Dropbox dopisuje dodatkowe 500 mb dodatkowej przestrzeni dyskowej. Wysłanie zaproszenia to nie wszystko. Warunkiem otrzymania bonusu jest zainstalowanie aplikacji przez znajomego na swoim komputerze.

Łączną ilość dodatkowego miejsca, jaką można zdobyć dzięki rekomendacjom to 16 GB.

Synchronizacja zdjęć z aparatu na Dropboxa [ZAKOŃCZONE]

To kolejny sposób, w którym można otrzymać dodatkowe miejsce. Włączenie automatycznego przesyłania zdjęć na Dropboxa w smartfonie  skutkuje dopisaniem dodatkowych 3 GB.

Obecnie Dropbox wycofał się z tego bonusu i zastąpił go premią za korzystanie z funkcji Carousel. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować odpowiednią aplikację na swoim urządzeniu z iOS lub Androidem i zweryfikować adres e-mail (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Miejsce premiowane natychmiast pojawi się na Twoim koncie Dropbox.

Jest jednak pewne ograniczenie. Jeśli za korzystanie z Przesyłania z aparatu już otrzymałeś całe możliwe premiowane miejsce, nie może być ono przyznane ponownie. To, czy otrzymałeś premiowane miejsce, możesz sprawdzić w ustawieniach konta.

Promocja Samsung

Dropbox aktywnie współpracuje z Samsungiem. Tym oto sposobem kupując odpowiedni telefon lub tablet Samsung możemy otrzymać dodatkowe 48 GB miejsca.

48 GB promocyjnego miejsca Samsung jest ważne przez określony czas. Czas trwania promocji zależy od urządzenia i operatora. Z reguły jest to okres 24 miesięcy (2 lat).

Jeśli Twoje urządzenie kwalifikuje się do promocji, otrzymasz e-mail określający czas trwania promocji po tym, jak zalogujesz się do Dropbox po raz pierwszy na swoim urządzeniu.

darmowe próbki bebilon dla dzieci

Realizacja prostych zadań

Dropbox od czasu do czasu nagradza za wykonywanie prostych zadań np. łączenie z kontem na Facebooku (250 mb) czy zapoznanie się z poradnikiem (250 mb).

Zainstalowanie aplikacji MailBox [ZAKOŃCZONE]

Aby otrzymać dodatkowy 1 GB miejsca na koncie Dropbox, należy zainstalować aplikację MailBox i połączyć ją z kontem. Plusem tej premi jest to, że premiowane miejsce zachowuje się nawet, jeśli konta zostaną rozłączone, a aplikacja odinstalowana.

Połączenie konta z Twitter

Za połączenie konta Dropbox z Twitterem i obserwowanie użytkownika @Dropbox otrzymamy dodatkowe 250 MB przestrzeni dyskowej.

Dodanie opinii o Dropbox

Za odpowiedź na pytanie „Za co lubisz Dropboxa?” można otrzymać dodatkowe 125 MB miejsca. Odpowiedź może być krótka i powinna zmieścić się w 90 znakach.

Wyzwania Dropbox

Dropbox zawsze wystawia na swoim blogu wyzwania i gry użytkownikom, w których mogą brać udział, a po wzięciu udziału w tych wyzwaniach mogą zarobić dodatkowe miejsce na swoim koncie Dropbox. Warto sprawdzać blog Dropbox, ponieważ konkursy są ogłaszane na blogu. Ogłaszają je również w swoich kanałach społecznościowych, więc upewnij się, że śledzisz ich na Facebooku, Twitterze itp.

Rejestracja laptopa Acer

Każda osoba, która zarejestruje laptopa Acer otrzyma kod na 100 GB dodatkowego miejsca na Dropbox. Dodatkowe miejsce przyznawane jest na rok czasu. Rejestrować należy laptopy o numerze seryjnym rozpoczynającym się od NXG. Więcej informacji na stronie promocji.

Numerów seryjnych laptopów warto szukać na zdjęciach w serwisach ogłoszeniowych OLX lub Google Images odpytując frazę „acer aspire snid”. Za 5 razem udało się znaleźć niezarejestrowany numer SNID.

Obecnie zasady promocji zostały zmienione. Instalację Dropbox należy wykonać bezpośrednio na urządzeniu kwalifikującym się do promocji. Wówczas prawdopodobnie oprogramowanie Dropbox samodzielnie wykryje, czy można uzyskać dodatkowe miejsce na dysku.

darmowe gadżety wyprawka dla dziecka Bebiko

Do 100 GB dla właścicieli laptopów Lenovo, Dell, HP lub Chromebook

Każdy właściciel laptopa, który zakupił go w 2017 lub później może uzyskać darmowe dodatkowe 100 GB w Dropbox. Wystarczy skorzystać z aplikacji np. Lenovo Vantage, HP JumpStart i wybrać zakładkę „Aplikacje”. Wówczas pojawi się ikonka Dropbox. Można się zalogować lub utworzyć nowe konto w Dropbox. Niektórzy producenci laptopów instalują już w laptopie aplikację Dropbox. Wówczas wystarczy zalogować się do swojego konta korzystając z dedykowanego odnośnika. do aktualnego miejsca na dysku zostanie dodane nawet 100 GB na 12 miesięcy.

Data zakupu

Darmowa przestrzeń

Długość

Konto

Zakup przed 1 luty 2020 20 GB 12 mieisęcy Tylko nowi
Zakup po 1 luty 2020 30 GB 12 miesięcy Nowi i dotychczasowi
Zakup po 1 sierpnia 2020 100 GB 12 miesięcy Nowi i dotychczasowi

Zdobądź automatycznie 16 GB

Są sposoby, dzięki którym można zainstalować wirtualne środowisko Linux / Ubuntu i tam skorzystać ze swojego referrala do poleceń i uzyskać dzięki wirtualnym maszynom możliwość polecenia samemu sobie dowolnej ilości kont. Niestety wymaga to czasu. Wychodząc na przeciw powstał serwis oferujący możliwość przyspieszenia tego procesu i pełnej automatyzacji. Niestety trzeba zapłacić za korzystanie z dropboxreferrals.com 9,99 EUR.

25 GB dodatkowego miejsca od N26

Posiadacze konta N26 po zalogowaniu w aplikacji mogą wygenerować kod uprawniający do aktywacji dodatkowych 25GB na Dropbox. Okres ważności dodatkowego pakietu to 1 rok.

25 GB dodatkowego miejsca od Pixlr [ZAKOŃCZONE]

Pixlr dla swoich użytkowników oferuje darmowe dodatkowe 25GB miejsca na dysku Dropbox. W celu odebrania dodatkowego miejsca należy zalogować się na swoje konto w serwisie Flixr, przejść do edytora zdjęć i kliknąć na baner informujący o promocji Dropbox.

Dodatkowe miejsce na Dropbox zostanie przypisane do konta na 6 miesięcy. Dodatkowa pojemność którą można zdobyć to 25 GB.

Dodatkowe miejsce na Dropbox od Seagate

Dropbox w 2024 roku nawiązał współpracę z firmą Seagate, w ramach której oferuje bezpłatny sześciomiesięczny okres próbny taryfy Dropbox Backup przy zakupie jednego z kwalifikujących się zewnętrznych dysków tej firmy. Taryfa ta dostępna jest dla ograniczonej liczby osób, a dzięki posiadaniu dysku Seagate można ją aktywować na 6 miesięcy za darmo. Przy pierwszym uruchomieniu dysku po zakupie należy podłączyć dysk do komputera, przejść do jego zawartości i kliknąć w ikonkę „Zacznij tutaj”. Następnie należy postępować zgodnie z informacjami pojawiającymi się w kreatorze.

3 miesiące testu planu Premium za darmo od Upwork

Upwork dla kont, które zarejestrują się jako Freelancer (typ konta – poszukuję pracy) oferuję ekskluzywny dostęp do planu premium na Dropbox ze wszystkimi benefitami na 3 miesiące. Aby skorzystać z oferty należy zarejestrować konto i dodać profil Freelancera. Następnie należy przejść do sekcji „Oferty i aplikacje” i wybrać okazję dotyczącą Dropbox. Do aktywacji należy podać dane niezbędne do aktywacji subskrypcji. Nie zapomnijcie o jej anulowaniu przed końcem okresu trial.

Więcej informacji oraz wszystkie aktualne premie do zdobycia:

bebiko darmowe gadżety

Dodatkowe miejsce na dysku Dropbox info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

4 Komentarze

 1. Dropbox to dobre narzędzie do pracy i użytku domowego.
  Wydajne i darmowe w podstawowej wersji.
  Użyj tego linka żeby na starcie dostać gratis 500MB
  Polecam !!!

 2. Carousel już nie istnieje, synchronizacja zdjęć jest w Dropbox

 3. Nie istnieje również Mailbox

  1. @Michał dzięki. Poprawiłem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo