Poradniki zakupowe

Jak zwiększyć swoją widoczność w Internecie?

wyszukiwarka internetowa

DYSKUSJA

Niezależnie od tego, czy Twoja firma funkcjonuje w sieci, czy działasz stacjonarnie, zadbaj o to, by klienci mogli łatwo Cię odnaleźć. Prowadzenie strony internetowej to dziś niemal konieczność. To jednak nie wszystko. Aby skutecznie prezentować ofertę, musisz być widoczny w Internecie. Zobacz, jak o to zadbać.

Widoczność w Internecie – dlaczego jest tak ważna?

Być może zastanawiasz się, dlaczego niektóre strony cieszą się popularnością wśród internautów, a inne są niemal całkowicie „zapomniane”. Wynika to z ich widoczności w sieci. Im lepiej strona jest widoczna, tym więcej użytkowników ma szansę ją odwiedzić.

  • Największym zainteresowaniem cieszą się te witryny, które trafiły na szczyt listy w wyszukiwarce, czyli można je znaleźć na pierwszej stronie. Te, które zostały umieszczone na kolejnych, mają zdecydowanie niższy potencjał sprzedażowy.
  • Internauci rzadko przewijają wyniki wyszukiwania, by znaleźć to, co ich interesuje. Zwykle klikają jeden z pierwszych adresów. Jeśli będzie nim URL Twojej strony – świetnie. Masz dużą szansę, że Twoja oferta zainteresuje klienta.
  • Nie ma jednej sprawdzonej recepty na to, aby Twoja witryna znajdowała się wysoko na liście wyszukiwania. Na jej ranking wpływa wiele uwarunkowań. Co więcej, pozycje stale się zmieniają i są uzależnione od działania algorytmów.

biurko

Jak sprawić, by roboty wyszukiwarki uznały Twoją stronę za wartościową dla użytkowników? Aby to osiągnąć, trzeba przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie. Polega ono na wprowadzeniu takich zmian w witrynie, by stała się atrakcyjna dla użytkowników, a co za tym idzie, dla algorytmu Google.

Widoczność strony – jak o nią zadbać?

Na pozycję strony wpływa wiele różnych czynników. Zobacz, jak sprawić, by miała szansę znaleźć się na pierwszej stronie wyników w wyszukiwarce.

Zadbaj o obecność słów kluczowych wskazujących na zawartość strony

To, czy Twoja strona znajdzie się na szczycie listy wyszukiwania, zależy przede wszystkim od tego, czy jej treść jest zgodna z zapytaniem wpisanym przez użytkownika. Algorytmy dobierają wyniki w taki sposób, aby były one maksymalnie dopasowane do tego, czego szuka internauta.

Stwórz dobre treści na stronę – merytoryczne, poprawnie sformatowane i unikalne

Kolejnym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie treści. Nie mogą być skopiowane z innych stron, zbyt krótkie, ani zawierać błędów. Taka strona zostanie uznana przez algorytm za mało wartościową i może spaść na koniec listy wyszukiwania.

Wyeliminuj błędy techniczne

Należy również zadbać o kwestie techniczne. Aby Twoja strona była skutecznie wypozycjonowana, musi się szybko ładować i nie wykazywać błędów (na przykład w komunikacji z serwerem). Ponadto powinna być responsywna, czyli prawidłowo wyświetlać się na różnych urządzeniach – komputerze, tablecie, smartfonie.

Skuteczne pozycjonowanie wykonywane samodzielnie jest trudnym zadaniem. Wymaga specjalistycznej wiedzy i dużych nakładów czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego specjalistom. Masz pewność, że podejdą do zmian na Twojej stronie profesjonalnie i z wysoką skutecznością.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać