Poradniki zakupowePromocje

Jaką etykietę do drukarki wybrać?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Dzięki etykietom do drukarek, możliwe jest samodzielne ich zaprojektowanie, zatem umieszczenie na nich dowolnych informacji, w zależności w jakim celu będą one wykorzystywane, a następnie ich łatwe wydrukowanie.
etykiety do drukarki

Dzięki etykietom do drukarek, możliwe jest samodzielne ich zaprojektowanie, zatem umieszczenie na nich dowolnych informacji, w zależności w jakim celu będą one wykorzystywane, a następnie ich łatwe wydrukowanie. Etykiety takie mają zastosowanie w wielu branżach, np. w spożywczej, farmaceutycznej, logistycznej czy elektronicznej. Znacznie ułatwiają one prace, zarówno na etapie produkcyjnym produktów, jak i również w momencie gdy z tych produktów korzystamy.

Etykiety do drukarek dzielą się na kilka kategorii. Różnią się nie tylko rozmiarem czy rodzajem papieru z jakiego są wykonane, ale przede wszystkim ich późniejszym przeznaczeniem. Wyróżniamy następujące rodzaje etykiet:

  • Papierowe – to najczęściej spotykany rodzaj etykiet, wykorzystywany np. do oznakowania towarów w celach identyfikacyjnych. Etykiety te ułatwiają pracę w wielu firmach czy instytucjach. Spotkać je możemy na sklepowych półkach, z nadrukowanymi na nich informacjami na temat danego produktu czy w biurach, dla łatwiejszej archiwizacji dokumentów.
  • Termiczne – etykiety te służą do zabezpieczania produktów. Mocny klej oraz ich wierzchnia strona ulegają zniszczeniu podczas próby ich naruszenia. Idealnie sprawdzają się do drukowania na nich informacji gwarancyjnych lub kodów seryjnych.
  • Foliowe – wykonane są z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu odporne są one na czynniki zewnętrzne, zarówno niskie jak i wysokie temperatury, promieniowanie UV oraz na działanie chemicznych substancji. Główną ich cechą jest materiał z jakiego są wykonane. Różne rodzaje folii chronią etykietę przed działaniami zewnętrznymi.
  • Jubilerskie – przeznaczone są do oznakowania niewielkich elementów, przede wszystkim w branży jubilerskiej. Z uwagi na ich mały rozmiar oraz skrzydełkowy kształt, idealnie sprawdzają się do zamieszczania na nich informacji o cenie oraz próbie tworzywa, a następnie umieszczanie ich na pierścionkach, kolczykach lub naszyjnikach.
  • Paragonowe – etykiety te służą m.in. do drukowania paragonów potwierdzających zakup towarów lub usług, pokwitowań, biletów, kuponów lub bonów. Wykorzystywane są najczęściej w sklepach, restauracjach, kinach czy wszelkiego rodzaju instytucjach, w których następuję wymiana pieniężna między klientem a danym dobrem.
  • Syntetyczne – charakteryzują się one wysoką wytrzymałością zarówno na środki chemiczne z jakimi mogą mieć one kontakt, jak i również na wysoką temperaturę. Wykonane są one z różnych syntetycznych materiałów, a najczęściej stosowane to: folia poliestrowa, winylowa, polietylenowa czy polipropylenowa.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać