Poradniki zakupowe

Jaką kawę wybrać do ekspresu?

kawa ziarnista

Podczas wyboru dla siebie najlepszego rodzaju kawy warto zwrócić uwagę, w jaki sposób będzie ona przyrządzana oraz na jakim efekcie nam zależy. Walory smakowe to kluczowa kwestia, dzięki której powinniśmy wybierać odpowiedni gatunek kawy oraz jej rodzaj. Różnią się od siebie choćby sposobem wypalania, czy jakością. Jaką zatem wybrać do naszego ekspresu?
osoba-pracujaca-z-ekspresem-do-kawy_1286-222

Jakość oraz rodzaj kawy

Jakość kawy to najważniejsza kwestia, jeśli zależy nam na najlepszych walorach smakowych. W głównej mierze przyczynia się do tego jej świeżość. Dlatego warto zwrócić uwagę, kupując kawę na datę wypalania oraz przydatności, którą zazwyczaj producent umieszcza na opakowaniu. Dlatego, aby móc jak najdłużej cieszyć się świeżością kawy, należy szczelnie ją zamykać, aby cały jej aromat się nie ulatniał. Wiele osób także zastanawia się nad samym rodzajem kawy. Ziarnista czy mielona? Otóż najlepszym rozwiązaniem będzie pierwszy wariant, który sprawi, że aromat oraz smak napoju będzie niezależnie od momentu otwarcia i spożycia taki sam. Jednak podczas jej wyboru należy zwrócić uwagę, czy nasz ekspres do kawy posiada wbudowany młynek, który zmieli oraz zaparzy kawę. W innym wypadku będziemy zmuszeni sami uprzednio ją zmielić. Wyjątkiem stanowi zakup już wcześniej mielonej kawy w opakowaniu. Wśród rodzajów nie można zapominać także bezpośrednio od gatunku ziaren. Najpopularniejszy z nich to oczywiście arabika, która cechuje się smakiem oraz aromatem najwyższej jakości. Czasem jednak możemy dostrzec wiele mieszanek poprzez połączenie różnych gatunków. Najczęściej arabiki z robustą. Drugi rodzaj kawy charakteryzuje zdecydowanie gorzkawy smak, co nie zawsze wszystkim może przypaść do gustu. Jednak wiele osób, kupując kawę nie zdaje sobie sprawy, że ma do czynienia właśnie z mieszankami tych dwóch rodzajów.

Świetną kawę do ekspresu zakupisz w sklepie Przyjaciele Kawy.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Odpowiednia kawa do danego ekspresu

Warto również parę słów wspomnieć o samym ekspresie. W zależności od rodzaju, jaki posiadamy, to będziemy potrzebować z kolei innej kawy. Zdecydowanie dominuje jej ziarnisty wybór, ale nie oznacza to, że jesteśmy zmuszeni wybierać tylko i wyłącznie ten rodzaj. Jak już wspomnieliśmy potrzeba do tego wbudowanego młynka, który uprzednio zmieli kawę. Jednak, gdy go nie mamy, możemy dokupić osobny, wolnostojący. O ziarnisty jej rodzaj możemy pokusić się, gdy posiadamy ekspres ciśnieniowy automatyczny, gdzie z pewnością obecność młynka to podstawowa funkcja. Szczególności w biurach wybiera się większe modele z młynkiem, który pomieści dużą ilość ziaren. Dlatego ekspresy do biura to wybór profesjonalnych urządzeń, które mogą mieć swoje zastosowanie nie tylko w pracy, ale i w domu. W przypadku innego rodzaju ekspresów, np. kolbowego bądź przelewowego wybór kawy to nasza indywidualna kwestia. Zdecydowanie pod kątem smakowych ziarnista wersja będzie o wiele lepsza. Dlatego często decydujemy się na mieloną wersję. Inną kwestią jest natomiast ekspres na kapsułki. Tutaj właściwie wszystko zależy od tego, na jakie kapsułki się zdecydujemy. Musimy jedynie pamiętać, że muszą one być od tego samego producenta, od którego mamy ekspres.

źródło zdjecia: pl.freepik.com

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

3 Komentarze

  1. Polecam Colombia Excelso i blendy do ekspresu! W ten weekend -50%

  2. Woseba Brasil

  3. Ja zdecydowanie wybieram świeżo paloną kawę. Jej forma zależy od tego w jaki sposób chcemy ją parzyć. Ja odkryłam palarnię Tommy Cafe i zakochałam się w jej produktach. Bardzo dobre są kawy smakowe robione na bazie kawy Colombia Excelso. Szczerze polecam. W dobrej cenie można ją znaleźć w sklepie internetowym awakawa.pl

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać