Poradniki zakupowePromocje

Jaką nitownicę wybrać?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Technika nitowania elementów płaskich znana jest od wieków. Z nitów korzystają niewielkie warsztaty, ale również wykorzystuje się je przy projektach budowlanych, czy przemyśle stoczniowym przy budowie okrętów. Obecnie nitowanie zostało nieco wyparte przez zgrzewanie i spawanie, ale nadal nitownice są używane i niezastąpione w wielu dziedzinach. Jaką nitownicę wybrać? Sprawdź w naszym artykule!
nitownica

Czym jest nitownica?

Nitownica to narzędzie służące do łączenia ze sobą co najmniej dwóch elementów metalowych. Działa za pomocą pneumatycznego lub hydraulicznego systemu do wywierania nacisku na metal, który następnie odkształca materiał i tworzy trwałe wiązanie. Proces ten znany jest jako nitowanie i jest powszechnie stosowany od wieków do łączenia komponentów w różnych gałęziach przemysłu, takich jak przemysł lotniczy, stoczniowy lub motoryzacyjny. Nitownice stają się również coraz bardziej popularne w codziennych zastosowaniach domowych przez majsterkowiczów ze względu na łatwość obsługi i przystępną cenę. Dzięki odpowiedniej technologii każdy może używać nitownicy do tworzenia mocnych połączeń między różnymi materiałami. Najpopularniejszym rodzajem nitownic są nitownice pneumatyczne, które służą do wywierania nacisku na metal za pomocą sprężonego powietrza, nitownice hydrauliczne i ręczne.

Nitownice ręczne — do zadań specjalnych

Ręczne nitownice są łatwe w użyciu do szybkich napraw lub tam, gdzie zasilanie jest niedostępne. Jeśli potrzebujesz więcej mocy do osadzania nitów, możesz użyć nitownic ręcznych z długą rączką, które zapewniają większą dźwignię. Oczywiście użycie nitownicy ręcznej jest wolniejszym procesem i działa najlepiej, gdy potrzebujesz zamocować tylko kilka nitów. W przypadku większych projektów, w których trzeba zainstalować wiele nitów, będziesz potrzebować wysokiej klasy elektronarzędzia. W zastosowaniach przemysłowych lub na liniach montażowych sprawdzą się narzędzia pneumatyczne, lub zestawy narzędzi akumulatorowych.

Nitownica — wybierz odpowiednią do rodzaju pracy

W zależności od potrzeb można znaleźć odpowiedni nitownica do konkretnego zadania. W przypadku zastosowań wymagających dużej mocy, takich jak budowa budynków lub montaż w trudnych warunkach, to najlepszym wyborem może być nitownica pneumatyczna. Są to narzędzia o wysokiej wydajności, które są powszechnie używane przy pracach, które wymagają instalacji dziesiątek lub setek nitów. A może potrzebujesz mobilnej nitownicy? W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie nitownica zasilana akumulatorem. Zasilane bateryjnie nitownice stają się powszechne na placach budowy i w zastosowaniach, w których mobilność jest niezbędna.

Nitownice firmy M7

Nitownicami, które polecamy są narzędzia firmy M7 (https://mightyseven.pl). Jedną z nich jest nitownica M3-M12 PB-2601 Mighty Seven M7. Urządzenie jest lekkie i oferuje szeroki zakres prac. Cechuje się wysoką sprawnością turbiny napędowej, a wbudowana przekładnia planetarna zapewnia bardzo dużą siłę zacisku nitonakrętki w bardzo krótkim czasie. Wysoka jakość głowicy roboczej to gwarancja długiej i bezawaryjnej pracy.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać