Poradniki zakupowePromocje

Jaki termos kupić – rady w pigułce

logotyp zakupersi
DYSKUSJA

Zastanawiałeś się kiedyś, jak działa termos? Można powiedzieć, że budowa termosu jest bardzo prosta. To urządzenie mające podwójne ścianki, a między nimi znajduje się pusta przestrzeń, w której panuje niskie ciśnienie, czyli próżnia techniczna. Jej zadaniem jest ograniczenie przewodnictwa cieplnego. Z termosu korzystamy do przechowania takich substancji, w których występuje duża różnica temperatury względem otoczenia. Jeszcze do niedawna najczęściej widzianymi termosami były te szklane, które znajdowały się w obudowie z tworzywa sztucznego. Obecnie bardziej popularne są termosy metalowe wykonane ze stali nierdzewnej, które wyróżniają się znacznie większą trwałością.

termos

Jaki termos kupić?

Przeglądając oferty, z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Wśród nich wyróżniamy termosy klasyczne, na żywność, a także hybrydę, czyli kubek termiczny. Dzięki dużej różnorodności produktów możliwe jest dobranie pełnego sprzętu na wyprawę. Warto przyjrzeć się ofercie marki Esbit. Jest to firma o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu w produkcji kuchenek i naczyń, co gwarantuje wysoką jakość produktów.

Termosy tradycyjne

Klasyczne termosy Esbit są wykonane ze stali nierdzewnej. Przeznaczone są do przechowywania gorących lub chłodnych napojów. Można je nabyć w różnych pojemnościach w zakresie od 350 do 1500 ml. Tak duża rozbieżność sprawia, że każdy może dla siebie wybrać termos w zależności od liczby uczestników wyprawy czy planowanej długości wycieczki.

Największe termosy są wyposażone w składaną rączkę, a wszystkie dostępne modele w specjalne korki automatyczne. Dzięki nim można nalać napój bez odkręcania korka. Dzięki temu w czasie wlewania płynu jest wytracana mniejsza ilość ciepła. Dla tych, który jednak są bardziej przekonani do zwykłych zakręcanych korków, firma Esbit dołącza je dodatkowo do modeli o pojemnościach do 100 ml. Wszystkie modele są wyposażone także w dodatkowy kubek, dzięki czemu można od razu wygodnie cieszyć się gorącym czy chłodnym napojem we dwoje.

Termosy na jedzenie

Oprócz termosów na napoje firma Esbit proponuje także termosy na żywność ze stali nierdzewnej. Dostępne są one w trzech pojemnościach: 500, 750 oraz 1000 ml. Termosy te mają taką samą budowę jak termosy klasyczne. Z racji tego, że służą do przenoszenia żywności, są szersze, a dzięki temu też wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo termosy marki Esbit mają specjalny dodatkowy korek z przyciskiem, przez który tuż po naciśnięciu uchodzi nadmiar ciśnienia zgromadzonego wewnątrz. W termosach na żywność nakrętka często sprawdzi się jako miseczka, z której można wygodnie korzystać.

Kubek termiczny

To trzeci element zestawu. Naczynie marki Esbit jest wyposażone w przycisk blokujący przepływ płynu oraz wygodny ustnik. Taki kubek będzie bardzo wygodny na szlaku, w schronisku czy w trakcie dojazdów do pracy. Istotne jest to, że kubek ma spód powleczony antypoślizgowym materiałem, a jego średnica pasuje do większości uchwytów samochodowych.

Jaki termos kupić dla siebie?

Na pewno przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, by dobrze trzymał temperaturę. Bez względu na to, czy szukamy kubka termicznego, termosu klasycznego, czy też takiego na żywność, zasada jest jedna – im większy model, tym lepiej będzie utrzymywał temperaturę.

Także jego rodzaj i wielkość trzeba dopasować do tego, w jakich warunkach chcemy go używać i ile osób będzie z niego korzystać. Czy wycieczki będą długie? Jak ciężki będzie bagaż, który musimy przenosić na plecach? To ważne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed zakupem termosu.

Jeśli warunki nie będą pozwalać na przygotowanie ciepłego posiłku w drodze, warto wziąć go ze sobą w termosie na żywność. Wystarczy tylko zabrać ze sobą sztućce. Jeśli chcemy podróżować w te zakątki świata, gdzie często panuje śnieg, lepiej wziąć ze sobą większy termos wyposażono uchwyt, który będzie można chwycić w rękawiczkach.

Jak utrzymać temperaturę w termosie?

  1. Zawsze „formatuj” swój termos na żywność i kubek Esbit.
  2. Kilka minut przed nalaniem gorącego napoju czy włożeniem ciepłego posiłku, wlej do termosu wrzątek. Dzięki temu wydłużysz czas, kiedy napój lub żywność utrzymują wyższą temperaturę.

Tak samo postąp w przypadku zimnych płynów. Najpierw zalej termos lodowatą wodą z lodem, odczekaj choć chwilę i wlej chłonny napój. Można także wstawić na chwilę otwarty termos do zamrażalnika.

  1. W przypadku płynów pamiętaj, że termos nalany do pełna będzie lepiej utrzymywał ciepło niż ten wypełniony tylko w połowie.
  2. W termosie na żywność może się zgromadzić duże ciśnienie, więc żeby uniknąć ryzyka poparzenia i łatwo odkręcić termos, wykorzystaj zawór bezpieczeństwa, który znajduje się na zakrętce.
  3. Kiedy zamkniesz automatyczną nakrętkę, może się okazać, że zostało na niej kilka kropel płynu – to nie wada termosu. Wystarczy po prostu pozbyć się wody przed nałożeniem kubka.
  4. Unikaj wypełniania termosu napojami gazowanymi. Duże ciśnienie może doprowadzić do otwarcia nakrętki oraz rozlania płynu.
  5. Jeśli chcesz się cieszyć termosem na dłużej, dopilnuj, żeby (kiedy nie jest używany) był otwarty i bardzo dokładnie umyty.

Termos – ważny element wyposażenia każdej wyprawy

Bez względu na to, czy podróżujesz w góry, nad morze czy do lasu – termos będzie bardzo praktycznym naczyniem, które pozwoli Ci utrzymać temperaturę napoju czy posiłku. Duży wybór pojemności oraz zastosowane rozwiązania sprawiają, że termosy marki Esbit są niezawodne i można je zabrać w każdą podróż.

Znajdź termos dopasowany do swoich potrzeb

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać