Poradniki zakupowePromocje

Jaki wosk do wąsów wybrać?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Woski do wąsów pozwalają na utrwalenie stylizacji i nadanie określonego kształtu wąsom. To produkty, które służą nie tylko do układania, ale również pielęgnacji wąsów. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnorodnych produktów do stylizacji wąsów – skąd wiedzieć, który z nich będzie najlepszy?
wosk-do-wasow

Do czego służy wosk do wąsów?

Wosk do wąsów ma bardzo gęstą, klejącą konsystencję, która po nałożeniu na włosy i ułożeniu ich w wybranym kształcie – lekko zastyga i tym samym utrwala stylizację. To właśnie dobry wosk do wąsów pozwala na wymyślne podkręcenie wąsa lub po prostu uporządkowanie wąsów u klasyczny, estetyczny sposób. Woski do wkładania wąsów stosuje się na suchą brodę, najlepiej po umyciu jej specjalnym szamponem do brody.

Wosk do wąsów jest produktem wydajnym. Wystarczy nałożyć odrobinę kosmetyku na czubki placów i lekko je rozetrzeć, aby nadać trwały, określony kształt włosom. Krótko mówiąc – wosk do wąsów nadaje i utrzymuje ład każdej stylizacji – niezależnie od jej charakteru i długości wąsów.

Jak wygląda wosk do wąsów?

Najlepszy wosk do wąsów będzie miał konsystencję nieco przypominającą pomadę. Naturalne i bezpieczne produkty mogą zawierać np. wosk pszczeli i prawdziwe, pielęgnujące wyciągi roślinne. Dobry wosk do wąsów jest lepki, dzięki czemu trwale zespaja ze sobą włosy i utrzymuje je w wybranej podczas układania pozycji. Produkt musi być również trwały – nie może spływać i tracić swoich właściwości utrzymujących w ciągu dnia. Jakie jeszcze cechy powinien mieć najlepszy kosmetyk do stylizacji wąsów?

Siła utrwalania

W przypadku dłuższych wąsów lub osób z grubszym zarostem konieczne jest mocniejsze utrwalenie. Megatrwały, mocny wosk nie sprawdzi się u posiadaczy cienkich i delikatnych wąsów. Będzie po prostu zbyt ciężki i zamiast ułożyć wąsy, niepotrzebnie je obciąży. Produkty oznaczone napisem „trwały”, „supermocny” itp. najlepiej sprawdzą się zatem na grubych, gęstych i długich wąsach.

Zapach wosku

Niezależnie od tego, czy wosk emanuje bardzo silnym, czy też łagodnym zapachem – przy wyborze wosku warto kierować się aromatem, który się po prostu lubi. Wosk nakłada się tuż pod samym nosem – osobie, która nie lubi ciężkiego zapachu piżma, trudno będzie wytrzymać z nim cały dzień. Warto wybierać woski naturalne, bez dodatków sztucznych i silnych aromatów.

Skład i jakość

Tak samo, jak w przypadku każdego produktu do pielęgnacji twarzy, najważniejsza jest jego jakość. Najlepszy wosk do wąsów to coś więcej niż produkt do stylizacji. Dobrze, jeśli poza właściwościami utrwalającymi, będzie również pielęgnował i chronił włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Czysty, prosty skład bez zapychającej włosy parafiny i innych ropopochodnych składników jest zdrowym wyborem dla skóry i włosów.

Koloryzujące woski do wąsów

Niektóre woski do wąsów oferują również właściwości koloryzujące. Zarost męski bardzo rzadko ma jednolity kolor. Różnice w napigmentowaniu włosów na twarzy dostrzegają najczęściej blondyni i szatyni. Ich wąsy mogą różnić się kolorem od włosów na brodzie. Najczęściej w miejscu pod nosem przybierają lekko rudą, a nawet zielonkawą barwę! Wosk koloryzujący do stylizacji wąsów pomoże wyrównać dysproporcje kolorystyczne w zaroście, a także pogłębi ich naturalny kolor. Co więcej, woski koloryzujące do wąsów pomagają również usunąć widoczne, siwe włosy.

Jak dopasować dobry wosk dla swoich wąsów?

Podczas wyboru wosku, należy wziąć pod uwagę rozmiar i długość wąsów. Czemu? Objętość i długość wąsów bezpośrednio określają tempo zużywania produktu. Jeśli masz bardzo długie i naprawdę gęste wąsy, nie opłaca się kupowanie małego słoiczka wosku, który skończy się po tygodniu. Lepiej celować wówczas w większe pojemności, które z podobną cenę oferują większą wydajność produktów.

Kolejnym, ważnym krokiem jest ocena stanu i wyglądu swoich wąsów. Męskie wąsy wydają się grubsze niż reszta zarostu na twarzy. Grube włosy wymagają od wosku bogatszej i gęstszej konsystencji, ponieważ będzie on musiał przedostać się przez ich gęstwinę i dotrzeć aż do skóry twarzy. Lekki, zwykły wosk w takim wypadku pozostanie tylko na zewnętrznej warstwie wąsów i po prostu nie utrwali i nie ułoży pożądanego kształtu wąsów.

Grube włosy potrzebują lepszego nawilżenia. Wosk do grubych wąsów bardziej nawilży i zmiękczy grube i sztywne włosy. Dzięki temu staną się one bardziej podatne na układanie. Delikatne i miękkie wąsy potrzebują lżejszych konsystencji.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Różne woski do wąsów pomagają w osiąganiu określonych efektów stylizacji. Można zatem wybrać wosk, który:

  • Zminimalizuje elektryzowanie i puszenie się wąsów.
    • Zmatuje lub odwrotnie, nabłyszczy wąsy.
    • Zapewni maksymalne utrwalenie, niezależnie od ułożenia wąsów.
    • Nawilży, odżywi i zabezpieczy wąsy przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.
    • Nada wąsom określony kolor, zatuszuje siwiznę.

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego wosku, zastanów się, czego dokładnie od niego oczekujesz i jakie cele chcesz osiągnąć.

Jaki wosk do wąsów wybrać? To kwestia bardzo indywidualna. Wosk dla osób z brodą lub z samymi wąsami – to jeden z niezbędnych produktów do stylizacji, które pomagają zapanować nad wąsami i zarostem. Osoby, którym zależy na nadaniu swoim wąsom określonego kształtu i konkretnej struktury (np. wygładzenia) po prostu muszą postawić dobry wosk do wąsów na półce w swojej łazience.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać