Poradniki zakupowePromocje

Jakie buty do nauki chodzenia wybrać?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

To, jakie buty wybierzemy dla naszego dziecka, ma kluczowy wpływ na rozwój jego stóp. Chcemy, żeby nasz maluszek rozwijał się jak najbardziej prawidłowo, dlatego nie możemy wybrać pierwszych lepszych butów. Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do nauki chodzenia dla dziecka?
attipas-pallet-berrycolon-5

Jakie pierwsze buty dla dziecka?

To, kiedy dziecku zaczną być potrzebne buty, jest kwestią bardzo indywidualną i zależ od okresu rozwoju malucha. Nie należy próbować stawiać dziecka na siłę – może się to skończyć poważnymi deformacjami stóp. 

Powinniśmy kupić pierwsze buty dla dziecka w momencie, kiedy będzie spędzać w pozycji stojącej większość czasu. Potrzebne wtedy będą buty do nauki chodzenia, które ochronią stopy maluszka przed kontuzją czy skaleczeniem, a także zapewnią mu odpowiednią stabilizację. Należy przy tym pamiętać, że buty do nauki chodzenia będą dziecku potrzebne dopiero wtedy, kiedy planujemy wyjść z brzdącem na spacer. W domowym zaciszu maluch może chodzić boso lub w skarpetkach.

attipas-zootopia-lion-03-2

Buty do nauki chodzenia dla dziecka powinny być dostosowane do pory roku, w której maluch będzie stawiał pierwsze kroki. Obuwie dla maluszka nie powinno krępować jego ruchów – powinno być wykonane z przewiewnych materiałów, ponieważ stopy dziecka pocą się intensywniej niż dorosłych. Powinny także być lekkie, żeby dziecku było wygodnie w nich chodzi. Dodatkowo, muszą mieć elastyczną, najlepiej antypoślizgową podeszwę. Buciki dziecięce nie mogą być ani za duże, ani za małe. Powinny być węższe w pięcie, a szersze w palcach – dzięki temu stopa będzie dobrze stabilizowana, a palce będą mieć możliwość swobodnego rozstawu. Zapewni to swobodne noszenie butów przez naszego maluszka. Dobrze też, jakby buty do nauki chodzenia miały zakryte czubki. Dzięki temu buty będą chronić nóżki dziecka przed kontuzją – maluch bowiem dopiero uczy się chodzić, nie panuje nad swoim ciałem, często się przewraca i łatwo może zrobić sobie krzywdę. 

Skarpetobuty dla dziecka

Buty do nauki chodzenia powinny również posiadać atesty i certyfikaty jakości – obuwie bez atestów to zwiększone ryzyko, że nasz maluch dostanie uczulenia od materiałów, z których takie buty zostały wykonane. Lepiej kupić porządne buty ze sprawdzonej firmy, niż ryzykować…

Bardzo dobrym wyborem na pierwsze buty dla dziecka są skarpetobuty. Posiadają one rekomendacje ortopedów i fizjoterapeutów – umożliwiają dzieciom naukę chodzenie w środowisku maksymalnie zbliżonym do chodzenia boso. Takie obuwie bowiem jest połączeniem wygody skarpetek z elastyczną podeszwą, która chroni delikatne stopy dzieci przed urazami.

 

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać