Poradniki zakupowePromocje

Jakie garnki są najzdrowsze?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Wybór odpowiedniego zestawu garnków do kuchni to nie lada wyzwanie. Nie sztuką jest kupić pierwszy z brzegu komplet, jednak cała trudność polega na odpowiednim podjęciu decyzji. Jakie garnki wybrać, aby były wygodne, trwałe, zdrowe, a w dodatku jeszcze dobrze wyglądały?

garnki 1

Zdrowe garnki emaliowane

Podstawowym kryterium, pod którym powinniśmy oceniać garnki jest prozdrowotność. Ważne, aby powłoka naczynia nie wchodziła w reakcję z żywnością oraz nie wywoływała reakcji alergicznych. Kryteria te spełniają zdecydowanie garnki emaliowane. Szklista powłoka emaliowana jest niczym szkło. Nie wchodzi w reakcję z żywnością, ani nie wydziela szkodliwych substancji. Dzięki temu naczynia emaliowane są całkowicie bezpieczne dla dzieci, osób starszych i alergików. Co ważne, w garnkach emaliowanych możesz bez obaw nie tylko gotować, ale także przechowywać potrawy, bez ryzyka, że danie zmieni smak pod wpływem naczynia. Dodatkowo garnki emaliowane dobrze znoszą nawet bardzo wysokie temperatury i są odporne na kwasy.

garnki 2

Garnki łatwe do utrzymania w czystości

W kwestii higieniczności garnki emaliowane także nie mają sobie równych. Emalia jest jednolitą powłoką, nie znajdziemy w niej mikro-szczelin w których mogłyby rozmnażać się bakterie. Szklistą powłokę łatwo jest utrzymać w czystości. Naczyń emaliowanych nie trzeba szorować, wystarczy odmoczyć i większość zabrudzeń powinna łatwo odejść.

Jakie garnki emaliowane wybrać?

Czy wszystkie garnki z powłoką emaliowaną będą zdrowe, bezpieczne, wygodne w użytkowaniu i higieniczne? Zdecydowanie nie. Jakie więc wybrać?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na grubość korpusu. Garnki emaliowane wykonane są bowiem ze stalowego korpusu pokrytego szklistą powłoką emalii. Taki korpus nie powinien być cieńszy niż 1 mm. Najtańsze naczynia emaliowane jakie można znaleźć mogą mieć grubość nawet 0,4 mm. Skąd możemy wiedzieć, jakiej grubości jest korpus naczynia? Dane te powinny być podane na opakowaniu, jednak nie zawsze tak jest, dużo może podpowiedzieć nam waga naczynia. Jeśli jest lekkie jak piórko, nie jest to dobry wybór.

Najbezpieczniej jest jednak kupić naczynia od pewnej, polecanej marki. Taka zdecydowanie jest marka Belis. Garnki emaliowane Belis są wykonane z blachy o grubości nie mniejszej niż 1,2 mm. Marka oferuje również wyjątkowe garnki premium o grubości aż 2 mm. Korpus o takiej grubości zapewni nam wysoki komfort użytkowania, znacznie zminimalizuje ryzyko przypalenia potrawy, a dodatkowo dania będą nagrzewać się w naczyniu równomiernie i na długo pozostaną ciepłe.

garnki 3

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać