Poradniki zakupowePromocje

Jakie materace dla dzieci wybrać?

logotyp zakupersi

Każdy rodzic wie, że dla dziecka chcemy kupić wszystko co najlepsze, zagwarantować mu szczęście i zdrowy rozwój. Właśnie o zdrowie martwimy się, gdy stoimy przed zakupem materaca do łóżka. Jakie wybrać? Niewiele jest sklepów, w których odpowiedzą nam na to pytanie. Dziś przedstawimy Wam cechy, jakie powinien posiadać materac dedykowany do różnych grup wiekowych. Zapraszamy do lektury!

bedroom-690129_1920

Materace dla niemowląt

Wygodne spanie ważne jest dla dziecka w najmłodszym wieku – kształtuje on młodego człowieka. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że jakiekolwiek zaniedbanie na tym etapie podczas snu, skutkuje ogromnymi problemami w rozwoju w przyszłości. To właśnie w najmłodszym wieku kształtuje się postawa, która w przyszłości gwarantuje zdrowie.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

cot-4130005_1920

Materace dla niemowląt powinny być wykonane tylko z bezpiecznych dla dziecka tworzyw. To one niwelują ryzyko rozwoju bakterii i innych zarazków. Dobrym rozwiązaniem są materace wykonane z tworzyw, które nie powodują alergii. Dodatkowo ważne jest, aby struktura materaca była stała i nie powodowała, że postawa dziecka podczas snu będzie nieregularna.

darmowe-probki-bebilon

Materace dla młodzieży

W wieku dojrzewania zwykle młody człowiek śpi nieco krócej niż wcześniej. Powodowane jest to rozpoczęciem życia towarzyskiego oraz większymi obowiązkami (na przykład szkołą). Dlatego materac powinien być odpowiednio zaprojektowany i przede wszystkim wygodny. Powinien łączyć w sobie wygodę oraz kręgosłupa. Dodatkowo ważne jest, aby wykonany był z tworzyw nie powodujących pocenie się dziecka. Nastolatkowie w wieku dojrzewania pocą się znacznie więcej niż dzieci, a to w nocy powoduje zwiększone ryzyko rozwoju bakterii, wirusów oraz grzybów.

Materace dziecięce

Podsumowując: materace dla dzieci powinny być dopasowane do odpowiedniej grupy wiekowej, powinny być wykonane z bezpiecznych tworzyw oraz chronić kręgosłup na każdym etapie rozwoju.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać