Poradniki zakupowe

Jakie udogodnienia powinny znajdować się przy wynajmowanym lokalu usługowym na osiedlu?

witryna sklepu lokalu usługowego

DYSKUSJA

Szukasz dogodnego miejsca, w którym można otworzyć sklep, przedszkole lub inny punkt usługowy? Wybór lokalu nie powinien być przypadkowy. Trzeba dokładnie sprawdzić metraż, układ nieruchomości, a także możliwości adaptacyjni przestrzeni do swoich planów. Jednocześnie nie można zapominać o potrzebach klientów. Dowiedz się, jakie udogodnienia powinny znajdować się przy wynajmowanym lokalu usługowym.
nieruchomości

Liczne miejsca parkingowe 

Miejsca parkingowe w pobliżu lokalu usługowego to podstawa. Dzięki nim z Twojej oferty będą mogli wygodnie skorzystać nie tylko mieszkańcy okolicznego osiedla. Dodatkowo parking przed lokalem pozwala na swobodne odbieranie dostaw towarów niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. 

Ponadto na miejscu parkingowym (po uzyskaniu zgody mieszkańców) można stworzyć miejsce np. do spożywania posiłków czy delektowania się pyszną kawą. Podniesie to atrakcyjność lokalu i sprawi, że więcej osób będzie chętnie korzystać z Twoich usług. 

Miejsca dla rowerów 

Stojaki dla rowerów to udogodnienie, które znacznie poprawia komfort i bezpieczeństwo rowerzystów oraz innych osób korzystających z lokalu usługowego. Ich obecność pozwala: 

  • uporządkować przestrzeń wokół budynku – dzięki stojakom nie ma ryzyka, że rowery będą zajmować całe miejsce przed witryną i wprowadzać wrażenia bałaganu, 
  • zapobiegać kradzieży jednośladów – klienci zyskają pewność, że mogą spokojnie zrobić zakupy czy skorzystać z Twoich usług bez martwienia się o swoją własność. 

Inwestycja w stojaki w pobliżu lokalu usługowego to także dobry sposób na to, żeby pokazać rowerzystom, że Ci na nich zależy. Dzięki temu Twoja firma zostanie uznana za przyjazną cyklistom. 

Umieszczenie miejsc dla rowerów obok lokalu pozwoli również uniknąć uszkodzeń elewacji czy witryny. Cykliści będą mogli umieścić swoje jednoślady w bezpiecznym miejscu bez uderzania nimi o ściany. Pozwoli to zachować estetykę budynku. 

Pochylnie dla osób z niepełnosprawnościami i wózkami dziecięcymi 

Aby każdy mógł dotrzeć do Twojego lokalu usługowego, warto zadbać, żeby w jego pobliżu znajdowały się pochylnie. Dzięki nim osoby z niepełnosprawnościami, a także rodzice z maluchami w wózkach będą mogli spokojnie do Ciebie dotrzeć – bez proszenia innych osób o pomoc.  

Takie pochylnie znajdują się np. wokół budynków zaprojektowanych przez PFR Nieruchomości. To firma, która oferuje lokale usługowe i mieszkania na wynajem. Wrocław to miejsce, gdzie znajduje się jedno z osiedli, które zostało przez nią wybudowane. Wyróżnia się ono: 

  • 5 lokalami usługowymi na wynajem, o powierzchni od 40,3 do 394,8 m2 – można w nich otworzyć np. kwiaciarnię, kawiarnię, sklep z pieczywem, bawialnię, a nawet przedszkole; 
  • doskonałą lokalizacją w centrum Wrocławia – w pobliżu znajdują się Stary Rynek, a także Dworzec Główny. 

Ponadto na terenie osiedla znajdują się place zabaw i liczne tereny zielone. To przestrzeń, gdzie okoliczni mieszkańcy chętnie spędzają czas oraz “przy okazji” korzystają z usług lokali.  

Pamiętaj: dobry lokal usługowy charakteryzuje się licznymi udogodnieniami. Dzięki nim klienci będą chętnie korzystać z Twojej oferty i często do Ciebie wracać.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać