Poradniki zakupowePromocje

Jakie zasłony do sypialni?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Zasłony do sypialni już dawno przestały pełnić funkcję przyciemnienia pokoju czy też zapewnienia prywatności. Obecnie stanowią dekoracyjny element. Odpowiednio dobrane są doskonałym wykończeniem aranżacji każdej sypialni. Jakie zasłony do sypialni wybrać?

zasłony

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze zasłon do sypialni?

Zanim dokonamy wyboru w kwestii zasłon, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

1. Materiał

Wybór materiału zależy głównie od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz funkcji, jaką zasłony mają pełnić. Jeśli mają one chronić przed światłem, należy wybrać materiały grube. Gdy zasłony stanowią element dekoracji wnętrza, można pokusić się o delikatne tkaniny.

2. Efekt, który chcemy osiągnąć

Decydując się na zakup zasłon, należy określić czy zasłony mają zapewnić prywatność, ochronić przed światłem czy pełnić funkcję dekoracyjną.

3. Sposób zawieszenia

Zasłony można wieszać na kilka sposobów. W związku z tym przed zakupem należy sprawdzić, jaki mam karnisz i dopasować metodę mocowania. Najpopularniejsze są na żabki. Ciekawe rozwiązanie stanowią zasłony z taśmą systemową. Dzięki niej tkanina układa się równo. Można również wybrać dekoracje z tunelami. Wyróżnia się także wieszanie na kółkach, szelkach, troczkach. Coraz popularniejszy staje się system flex, który jest najbardziej eleganckim rozwiązaniem. Wymaga on jednak specjalnego karnisza.

Jaki rodzaj zasłon wybrać?

Decydując się na zasłony do sypialni, należy określić efekt, jaki chcemy osiągnąć. Wyróżnia się:

  • Zasłony półprzezroczyste – będą doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których okna są od strony północnej. Pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Wykonane z delikatnych tkanin np. woali
  • Zasłony zaciemniające – ich funkcja polega na zatrzymaniu światła. Sprawdzą się przede wszystkim w sypialniach, które mają okna od południa lub zachodu.
  • Zasłony panelowe – są praktyczne, bowiem blokują światło i gwarantują prywatność, ale również stanowią dekorację wnętrza. W ich przypadku położenie okna nie ma znaczenia.

Jakie zasłony do sypialni wybrać?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym doskonale sprawdzą się zasłony przyciemniające. Zaciemnią pomieszczenie tak, że nawet poranne promienie słońca nie będą przeszkadzać.  Jeśli zaciemnienie pomieszczenia nie ma dla nas żadnego znaczenia, można pokusić się o zwiewne i jasne firany, które nadadzą lekkości. Doskonale sprawdzą się w małych pomieszczeniach, bo optycznie je powiększą. Przy wyborze koloru oraz wzoru należy wziąć pod uwagę pozostałe elementy wyposażenia.

W ten sposób stworzymy spójną całość. Jeśli sypialnia jest urządzona w tradycyjnych odcieniach, śmiało możemy pokusić się o mocny kolor lub wzór. W ten sposób odświeżymy wnętrze. Przy wzorzystych ścianach lepiej sprawdza się gładkie i jednokolorowe.Dobierając zasłony do sypialni, można również stosować sztuczki dekoratorskie. Jeżeli zależy  nam na wydłużeniu pomieszczenia, wybierzmy zasłony w identycznym odcieniu co kolor ściany. Warto dobrać zasłony, które łatwo się przesuwają, zwłaszcza gdy będziemy często odsłaniać i zasłaniać okna.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

1 Komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać