Poradniki zakupowe

Kiedy tanie kino – jak kupować bilety do kina taniej

kiedy tanie kino bilety do kina multikino cinema city helios poradnik

DYSKUSJA

Patrząc na oficjalne cenniki kin można by dojść do wniosku, że jest bardzo drogo. Nic bardziej mylnego – są pewne sposoby aby znacząco obniżyć cenę biletu do kina. Jeżeli chcesz zobaczyć jak kupić tanie bilety do Multikina, Cinema City lub Helios, ta okazja jest właśnie dla Ciebie.

Zniżki na bilety do kina zdobywają coraz większą popularność. Wbrew powszechnej opinii, korzystanie z promocji w kinach nie jest zarezerwowane wyłącznie dla uczniów czy studentów. Wystarczy odwiedzić kino w określonym terminie, aby zarezerwować miejsce na seansie nawet 10 PLN taniej.

Ceny biletów do kina mogą zależeć od wielu czynników, takich jak lokalizacja kina, dzień tygodnia, godzina seansu, rodzaj filmu i oferty specjalne danej placówki.

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie biletów do kina w atrakcyjnej cenie (a może i nawet za darmo) jest monitorowanie bieżących promocji na stronach głównych multipleksów. To nie tajemnica, że każda z tych sieci regularnie organizuje specjalne akcje, oferując bilety z atrakcyjnymi rabatami. Od czasu do czasu można zdobyć nawet darmowe wejściówki do kina, załapać się na korzystne ceny w tygodniu oraz zniżki na zestawy barowe, zakupić bilet „2 za 1” – to jedne z najpopularniejszych promocji, które można znaleźć w ofercie największych sieci kinowych. Również karty stałego klienta a nawet zniżki dla studentów i seniorów mogą przynosić korzyści cenowe. O takich promocjach pisaliśmy wielokrotnie na łamach naszego bloga Zakupersi.

Dni promocyjne: W niektórych kinach istnieją dni, kiedy bilety są tańsze. Mogą to być dni robocze, np. poniedziałki, wtorki czy środy.

SuperWtorek w Helios

kino helios tańsze bilety

Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. W 2016 r. Helios dysponował 41 kinami. Obecnie sieć kin należy do spółki Agora. W kinach Helios można obejrzeć najnowsze produkcje w 2D i 3D.

Obecnie Helios prowadzi promocję z tańszymi biletami we wtorek. Wówczas za seans w tym dniu zapłacić można jedyne 16,90 PLN.

Kup tańszy bilet w niższym rzędzie w Multikinie

darmowe bilety do multikina - kupony

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Multikino jest operatorem 33 kin w 27 miastach Polski z łączną liczbą 268 ekranów i 55 559 miejscami.

Ciekawą taktykę przyjęła także sieć kin Multikino, w których od jakiegoś czasu sala dzielona jest na 3 strefy. Dolne rzędy to strefa Super Promo w cenie 16,90 PLN. Środkowe rzędy Promo to 19,90 PLN za bilet. Natomiast najwyższe w strefie Standard to koszt 24,90 PLN.

Mega Środa w Multikino

Promocja MegaŚrody oraz Buenoczwartki została zakończona. Na ten moment Multikino nie oferuje tańszych biletów w żadnym dniu tygodnia.

Kinowa Środa w Cinema City

Kupon rabatowy Cinema City

Według Wikipedii Cinema City pierwsze swoje kino otworzyło w 1929 roku w Hajfie w Palestynie. Obecnie Cinema City to największy operator kin w Europie Środkowo-Wschodniej. Sieć kin pod szyldem Cinema City prowadzi 99 multipleksów obejmujących łącznie 966 ekrany. W Polsce kina Cinema City prowadzone są w m.in. Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Częstochowie, Touniu, Lublinie, Łodzi czy GOP’ie.

Normalnie bilety w kinach Cinema City kosztują w tygodniu 26,90 PLN a w weekendy 31,90 PLN. Natomiast kupując bilety do kina na sean w środę zapłacimy już tylko 16,90 PLN. Kupując online, trzeba doliczyć dodatkowo koszty serwisowe.

Warto tu zwrócić na zapis regulaminowy promocji Kinowa Środa: z ceny „Kinowa Środa” można skorzystać wyłącznie w środy, z wyjątkiem dni świątecznych i ustawowo wolnych od pracy (w te dni w Cinema City obowiązuje cennik weekendowy). Cena „Kinowej Środy” nie łączy się z innymi promocjami i zniżkami oferowanymi przez Cinema City oraz naszych partnerów.

Dla kinomaniaków polecamy Cinema City Unlimited

Cinema City Unlimited to program lojalnościowy oferowany przez sieć kin Cinema City. Jest to abonament, który pozwala na oglądanie nieograniczonej ilości filmów w kinach Cinema City w Polsce. Cena abonanentu zależy od ilości kin, które obejmuje – najtańszy to 38 PLN, a nadroższy 49 PLN miesięcznie. Abonament można zakupić na minimum 3 miesiące. Z reguły zwraca się już po 2 wizytach w kinie w danym miesiącu.Posiadacze karty Unlimited mogą korzystać z różnych benefitów, takich jak:

  • Nieograniczony dostęp: Abonament umożliwia oglądanie dowolnej liczby filmów w ramach wybranego okresu ważności karty.
  • Zniżki na przekąski i napoje: 10% rabatu w barach i kawiarniach Cinema City.
  • Priorytetowe wejścia: W niektórych kinach posiadacze karty mogą mieć dostęp do priorytetowego wejścia na seanse np. możliwość uczestnictwa w pokazach przedpremierowych.
  • Specjalne promocje: Czasami program lojalnościowy oferuje dodatkowe promocje czy konkursy dla swoich członków np. zwolnienie z opłaty internetowej za zakup biletów online

Multikino i CinemaCity z Mastercard

Darmowe naklejki mastercard

Korzystając aktywnie z programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile, za zgromadzone punkty można odbierać między innymi darmowe bilety do Multikina lub Cinema City. Na moment pisania tego wpisu, aby wygenerować 1 darmowy bilet do kina potrzeba 800 punktów.

Więcej o samym programie przeczytać można w naszym poradniku Mastercard Becenne Chwile.

Bilety do Multikina od Payback

payback

Payback współpracuje także z Multikinem. Aktywnie uczestnicząc w programie lojalnościowym Payback i sukcesywnie zbierając punkty można za ich odpowiednią ilość odebrać vouchery do Multikina. Na moment pisania tego wpisy podwójny voucher do kina można wygenerować za 3599 punktów Payback. Pojedyńczy z kolei to koszt 1899 punktów Payback.

Święto Kina

We wrześniu przypada Święto Kina – z tej okazji kina w całej Polsce przygotowują specjalne okazje cenowe i promocje aby zachęcić kinomaniaków do odwiedzin ich sal kinowych.

Ogólnopolskie obchodzy święta kina zazwyczaj są 30 września. Wówczas kina, które przystąpią do tego wyjątkowego dnia oferują bilety za jedyne 12 PLN. Najczęściej w tym święcie biorą udział kina niezależne – lokalne.

Więcej o Święcie Kina

Jak widać, wybór jest naprawdę dość spory. Na naszej liście znalazło się coś na każdy dzień tygodnia. Porównując podane ceny do tych regularnych, widzimy, że różnica jest dość spora, bowiem zwykle za pełny bilet trzeba zapłacić więcej niż 20 PLN.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
1
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać