Poradniki zakupowePromocje

Kiedy warto się zdecydować na kredyt konsolidacyjny?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Konsolidację rat zawsze warto rozważyć wtedy, gdy spłata zobowiązań zagraża stabilizacji finansowej. Kredyt konsolidacyjny to kredyt z jedną, niższą ratą, a zatem obciążenie finansowe staje się mniejsze. Z konsolidacji warto skorzystać także wtedy, gdy spłacane jest kilka kredytów w różnych terminach i chcemy zmniejszyć wysokość comiesięcznego zobowiązania.
pieniądze na kredyt

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Najprościej rzecz ujmując, konsolidacja jest zmianą kilku zobowiązań finansowych w jedno. Spłata kredytów zaciągniętych w kilku bankach odbywa się poprzez spłatę jednego kredytu konsolidacyjnego, którego wysokość pokrywa wszystkie dotychczasowe zobowiązania. W ramach konsolidacji wydłuża się termin spłat, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie wielkości raty do możliwości finansowych osoby zadłużonej. Jest to dobry sposób na uniknięcie windykacji i wpisów do rejestru BIK oraz stresujących sytuacji związanych z rosnącymi odsetkami.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny? 

Na kredyt konsolidacyjny powinny zdecydować się osoby, które mają problem ze spłatą dotychczasowych rat. Dzięki konsolidacji można odzyskać płynność finansową i połączyć kilka rat w jedną, a więc nie trzeba pamiętać o kilku terminach płatności. Jak pokazują statystyki, na konsolidację zdecyduje się coraz większa liczba kredytobiorców, co jest skutkiem rosnących stóp procentowych, a co za tym idzie także coraz wyższych rat kredytów. Na https://wskoczpokase.pl/kredyty/kredyty-konsolidacyjne/ dostępny jest ranking kredytów konsolidacyjnych – wystarczy wpisać interesującą nas kwotę, czyli sumę wszystkich pozostałych należności do spłaty oraz okres kredytowania, a wyszukiwarka znajdzie najkorzystniejsze rozwiązanie finansowe. W rankingu kredytów konsolidacyjnych można znaleźć informacje o kwocie comiesięcznej raty, pełnym kapitale do spłaty, a także wskaźniku RRSO oraz maksymalnej kwocie kredytowania i możliwych okresach spłat.

Zalety konsolidacji kredytów

Konsolidacja pozwala odzyskać kontrolę nad finansami i comiesięcznymi płatnościami – zamiast pamiętać o kilku terminach spłat, wystarczy ustawić polecenie zapłaty jednej raty kredytu konsolidacyjnego. Jest to rozwiązanie idealne dla osób zagrożonych utratą stabilizacji finansowej i postępowaniem windykacyjnym. Okres spłaty można wydłużyć nawet o kilka lat, a zatem comiesięczne raty staja się odczuwalnie niższe. W ten sposób w budżecie domowym pozostają dodatkowe środki pieniężne, które można przeznaczyć na dowolny cel.

Ogromną zaletą konsolidacji jest uwolnienie się od pętli długów i życie bez stresu oraz odzyskanie bezpieczeństwa finansowego. Konsolidacja jest szczególnie opłacalna, jeśli zaciągnięto kredyty na niekorzystnych warunkach, czyli z wysokim oprocentowaniem i dużą prowizją. Często całkowity kapitał kredytu konsolidacyjnego jest niższy niż zaciągniętych pożyczek na niekorzystnych warunkach. Na konsolidację warto się zdecydować w momencie pojawienia się pierwszych trudności ze spłatą, zanim zadłużenie zostanie odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej w rejestrze dłużników, co negatywnie wpływa na zdolność kredytową.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać