Poradniki zakupowe

Kleje do drewna – rodzaje i zastosowanie

stolarz

DYSKUSJA

W każdym domu powinny znajdować się niezbędne narzędzia i produkty, które w razie ewentualnej usterki rozwiązać problem. Warto jest zatem posiadać podstawowe oraz uniwersalne artykuły budowlane.
klej do drewna

W każdym domu powinny znajdować się niezbędne narzędzia i produkty, które w razie ewentualnej usterki rozwiązać problem. Warto jest zatem posiadać podstawowe oraz uniwersalne artykuły budowlane. Doskonałym przykładem tego typu produktów są kleje do drewna. Preparat okazuje się być nieoceniony w przypadku drewnianych elementów, które wymagają sklejenia.

Nieoceniona rola uniwersalnego kleju do drewna

Istnieje pewna grupa produktów, które powinny znajdować się na wyposażeniu każdego domu. Posiadanie uniwersalnych narzędzi czy preparatów sprawia, że w przypadku usterki nie musimy odwiedzać specjalistycznego sklepu budowlanego. Do grupy tego typu produktów należą niewątpliwie kleje do drewna. Konieczności użycia produktu może być wiele – np. złamana noga krzesła czy pęknięte oparcie. Sklejenie drewniany elementów sprawi, że nie będzie konieczna wymiana mebla na nowy model. Atutem tego typu produktu jest niezwykła szybkość naprawy, która trwa zaledwie kilkanaście minut. Przemyślany skład preparatu o rozbudowanej formule chemicznej gwarantuje trwałe oraz pewne połączenie dowolnych, drewnianych elementów.

jaki klej do drewna

Rodzaje klejów do drewna

Kleje do drewna możemy podzielić na kilka rodzajów pod względem składu chemicznego. Pierwszym z nich są kleje polioctanowe (wikolowe) będące najbardziej uniwersalnym produktem z tej kategorii. Preparat może być stosowany do sklejania drewna klejonego, litego o różnym stopniu twardości oraz materiałów drewnopodobnych. Zaletą kleju polioctanowego jest możliwość użycia go również do przyklejenia drewna do innego rodzaju materiału. Następnie możemy wyróżnić kleje poliuretanowe, które są w stanie stworzyć niezwykle silną spoinę. Cecha ta umożliwia zastosowanie preparatu w przypadku elementów często użytkowanych – np. drewnianych schodów.

Kolejnym rodzajem kleju jest klej na bazie żywic alifatycznych. Produkt stworzony został z myślą o tapicerowanych meblach oraz sklejaniu drewna z laminatem bądź z okładzinami z materiałów sztucznych. Ostatnim rodzajem preparatu jest klej aminowy służący do przyłączania drewna do drewna, papy, filcu czy papieru.

Profesjonalny sklep z artykułami budowlanymi proponuje nam także kleje do parkietów, które są niezbędne podczas układania powierzchni w naszych wnętrzach – np. parkietu tradycyjnego, ułożonego z klepek, lamelowego, mozaikowego, przemysłowego czy warstwowego. W sklepie tego typu znajdziemy nie tylko produkty budowlane czy remontowe, ale także narzędzia murarskie – np. szpachle, kielnie, pace czy wałki do nakładania gładzi.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać