Poradniki zakupowePromocje

Konkursy – Jak grać by wygrać?

logotyp zakupersi

„Żeby wygrać trzeba grać!”. Czasem wystarczy jeden ruch ręki, jedno kliknięcie aby zmienić całe swoje życie. Wiele firm w Polsce traktuje konkursy jako dobrą reklamę swojej działalności i chętnie dzieli się z klientami różnego rodzaju dobrami materialnymi, od książek po luksusowe samochody.

W dzisiejszych czasach, niektórym może wydawać się niemożliwym, że dostaniemy coś od kogoś za darmo, ale takie rzeczy są na porządku dziennym. Bez zbędnego wychodzenia z domu każdy człowiek z dostępem do Internetu jest w stanie niewielkim wysiłkiem stanąć do rywalizacji o ciekawe nagrody.

O ile o karnet do kina, basen czy do teatru nie będziemy musieli specjalnie się starać, tak o wartościowsze rzeczy już tak. Wszystkie duże firmy czy producenci mają swoje własne strony internetowe na których możemy szukać konkursów, lub istnieją na portalach społecznościowych w formie fan page, gdzie również możemy rywalizować.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

konkurs złote przeboje

Fan Page to nic innego jak tożsama strona danej firmy zlokalizowana po prostu na konkretnym portalu społecznościowym. Najczęściej informują tam one na bieżąco o swoich produktach, działaniach, polityce firmy czy zbliżających się ważnych wydarzeniach gromadząc przy tym rzesze fanów. Często organizatorzy konkursu wymyślają przeróżne zadania, które musimy zrealizować. Od zwykłych udostępnień postu po odpowiedzi na pytania, robienie zdjęć lub filmów. Jeżeli chcemy wygrać książkę jakiegoś wydawnictwa często musimy odpowiedzieć na przykład na pytania „Jaki gatunek literacki lubisz najbardziej i dlaczego?” lub związane z treścią jakiejś konkretnej książki. Przykładów zadań można wymieniać wiele. Jak to ugryźć?

Jeżeli chcemy aby wygrywanie stało się naszym głównym dochodem musimy być systematyczni. Musimy być dosłownie wszędzie i być z konkursami na bieżąco. „Pracę” ułatwi nam kartka papieru, bo to na niej będziemy zapisywać konkursy wraz z ich terminami i zadaniami do wykonania. Nieodzownym elementem większości konkursów jest regulamin. Konkursy na Fan Page`ach posiadają zazwyczaj regulaminy do których zobowiązują ich serwisy z których korzystają i są to regulaminy bardzo proste. Zawarte są w nich informacje takie jak: do kogo skierowany jest konkurs, jakie są ramy czasowe konkursu, jakie wymagania musimy spełnić aby wziąć udział w danym konkursie, opis przewidzianych nagród i forma ich przekazania.

Natomiast konkursy na bardziej globalną skalę takie o których słyszymy w telewizji czy radiu posiadają już bardziej wysublimowane regulaminy. W ich treści przeczytamy o kapitale zakładowym firmy, o firmie której zlecono przeprowadzenie danego konkursu, o ramach czasowych i terytorialnych konkursu, o płatniku podatku dochodowego. Warto w tym momencie nadmienić, że z reguły płatnikiem podatku jest organizator konkursu. W bardziej skomplikowanym regulaminie przeczytamy również o tym, że uzyskując prawo do nagrody zrzekamy się praw do dzieła swojego autorstwa, jak składać reklamacje, w jaki sposób dokona się wybór zwycięzcy nagrody głównej, gdzie odbierzemy nagrodę lub jak zostanie nam dostarczona.

msi poszukiwany streamer

Bardzo ważne jest skrupulatne czytanie regulaminu każdego konkursu aby mieć świadomość tego co nas czeka. Jeżeli na przykład w treści regulaminu czytamy jakiś skomplikowany algorytm na wyłonienie zwycięzcy nasze szanse są nikłe – oczywiście, że warto brać w nim udział zgodnie z założeniem „aby wygrać trzeba grać”, ale nie nastawiać się jakoś specjalnie na wygraną.

Nie potrzebujemy ogromnej wiedzy do tego aby wygrywać w konkursach. Wystarczy skupić się na postawionym nam zadaniu, jeżeli zadanie dotyczy firmy, która organizuje zabawę i odnosi się do jej wartości lub działań, warto przed napisaniem czegokolwiek skrupulatnie przejrzeć informacje na temat firmy. Na przykład organizatorem konkursu w którym główną nagrodą jest samochód osobowy jest firma produkująca zabawki. Firma stawia nam za zadanie wymyślić hasło reklamowe dla swojej najnowszej zabawki, którą jest Lalka Agatka śpiewająca polskie przeboje. Nie możemy napisać sztampowo, że lalka jest fajna, bo śpiewa i z tego tytułu warto ją kupić… Musimy zaznajomić się z wartościami firmy i postawić sobie parę pytań. Dlaczego ta lalka śpiewa akurat po polsku? Gdzie są sprzedawane produkty? Do jakich krajów? Co najważniejsze przeczytać regulamin, w którym mogą być zawarte konkretne informacje, które będą brane pod ocenę w haśle reklamowym. Hasło często musi utożsamiać daną rzecz z producentem. I tak wiedząc, że jest to polski producent, który tworzy zabawki eksportując je do różnych krajów możemy napisać „ Czy Twoje dziecko mieszka w Szkocji, Francji czy w malowniczej Warszawie śpiewająca Agatka Firmy XXX pomoże mu w zabawie”.

Branie udziału w konkursach na różnych płaszczyznach pozwoli w pełni zorganizować nam przestrzeń materialną, jak i mentalną niewielkim wysiłkiem wyobraźni, którą każdy z nas posiada. Mianowicie pozwoli nam zdobyć zapasy żywności, chemii gospodarczej, sprzęt elektroniczny, odzież, kosmetyki i masę innych rzeczy których nie sposób tu wymienić. Teoretycznie niemożliwe staje się możliwe o czym świadczy masa szczęśliwych laureatów. Nikt absolutnie nie powinien rezygnować z takiej formy zdrowej rywalizacji. Jeżeli nie chcemy, aby branie udziału w konkursach było naszym sposobem na życie, bo mamy świetną pracę, ale mimo to brakuje nam dreszczyku emocji, może być to dla nas fajna trzymająca w napięciu rozrywka.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Wspaniały tekst – dałeś dużo wartości! Pochwal się kiedyś swoimi najciekawszymi nagrodami. Konkursy to wspaniała przygoda, oderwanie od rzeczywistości, a dla niektórych – sposób na życie ✌️

    1. Musiałbym się zastanowić. Kilka ciekawych zdobyczy na pewno było.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać