Poradniki zakupowePromocje

Korki piłkarskie – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Korki to niezbędny element wyposażenia każdego piłkarza. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczyna on swoją drogę sportową, czy ociera się już o zawodostwo, dobre, wygodne i sprawdzone obuwie to podstawa jego ekwipunku. Warto zadbać o to, aby buty były naprawdę dobrej jakości. Na co zwracać uwagę?

buty piłkarskie korki

  1. Dlaczego to takie trudne?
  2. Wybierz klasę
  3. Buty piłkarskie a anatomia stopy
  4. Pozycja ma znaczenie

Dlaczego to takie trudne?

Nie tylko amatorzy, ale także profesjonaliści mają problem z dobraniem odpowiedniego obuwia sportowego. Wymiana korków sportowych odbywa się bardzo często, ponieważ trudno jest znaleźć buty, które wytrzymają cały sezon. Warto więc szukać tych producentów obuwia sportowego, którzy słyną z solidności. Trzeba jednak liczyć się z tym, że na każdej stopie but może się jednak zachowywać inaczej. Odwiedzając profesjonalny sklep piłkarski, warto jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów.

Wybierz klasę

Warto pamiętać, że buty piłkarskie oferowane są w trzech podstawowych klasach, z których każda ma nieco inne zastosowanie. Kupując korki, warto wybierać klasę obuwia zgodną z potrzebami. Buty o różnych klasach wizualnie mogą specjalnie się od siebie nie różnić, natomiast od strony technicznej różnice mogą być ogromne:

  • klasę niską wybieraj jeśli szukasz obuwia typowo amatorskiego, a wręcz rekreacyjnego;
  • klasę średnią wybieraj, jeśli potrzebujesz obuwia treningowego – bardziej trwałego i wykonanego z lepszych materiałów;
  • klasę wysoką (np. Nike Phantom, adidas Hard Wired Pack, Nike New Lights Pack) kupuj, jeśli zależy ci na korkach meczowych, które zapewniają najwyższy możliwy komfort, bo przede wszystkim są zdecydowanie lepsze i umożliwiają lepszą kontrolę nad piłką.

Równie ważny jest rodzaj nawierzchni, na której buty mają być wykorzystywane. Lanki, wkręty, torfówki i halówki należy dobierać w zależności od tego, czy trening będzie się odbywał na hali, sztucznej lub naturalnej nawierzchni. Źle dobrane buty to gwarancja wolniejszej i cięższej gry, a także tego, że buty zniszczą się zdecydowanie szybciej.

Buty piłkarskie a anatomia stopy

Buty sportowe koniecznie muszą uwzględniać anatomiczny kształt stopy zawodnika. Obuwie powinno być idealnie dobrane, nie tylko po to, aby gra była komfortowa. Chodzi również o bezpieczeństwo zawodnika i zmniejszenie ryzyka kontuzji. Znaczenie ma nie tylko rozmiar stopy, ale także jej szerokość i kąt pobicia. Warto uwzględniać również materiał cholewki. Jeśli ma być to skóra naturalna rozbija się co najmniej o 0,5 cm.

Pozycja ma znaczenie

Pozycja na boisku nie ma fundamentalnego znaczenia dla doboru obuwia, ale uwzględnienie kilku zmiennych może poprawić rezultaty. Przede wszystkim bramkarze i obrońcy powinni mieć najbardziej solidne obuwie. W przypadku gry defensywnej może to mieć spore znaczenie. W przypadku napastników warto postawić na modele wyjątkowo lekkie, które umożliwią jeszcze szybsze reakcje i bieg w trakcie meczu.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać