Promocje

Kosa – która z nich sprawdzi się w niewielkim ogrodzie?

castorama

Poszukujesz kosy, która ułatwi i przyspieszy prace ogrodowe? Zastanawiasz się, czy lepiej sprawdzi się kosa elektryczna, akumulatorowa czy spalinowa? Poznaj różne rodzaje tego urządzenia i wybierz to optymalnie dopasowane do swoich potrzeb.

kosa do ogrodu przygotowanie traw ozdobnych do zimy

Kosa elektryczna

Pierwszym rodzajem kosy, który warto rozważyć do użytku przydomowego, jest urządzenie zasilane prądem elektrycznym. Wymaga ono stałego podłączenia do sieci podczas pracy. Co za tym idzie, zasięg maszyny będzie ograniczony długością kabla. Kosy elektrycznej nie zabierzemy ze sobą na łąkę, czy też w bardzo odległy punkt dużej działki – zwyczajnie nie starczy nam na to przewodów. Poza tym, używając tego urządzenia, musimy się liczyć z plączącym się i zaczepiającym o wszystko kablem. Dlatego też w przypadku mocno zalesionych działek nie będzie to najlepsze z rozwiązań. Zdecydowanie lepiej pod tym względem sprawdzi się kosa akumulatorowa; po naładowaniu baterii możemy zabrać urządzenie w dowolne miejsce i pracować dopóki nie rozładuje się akumulator. Do zalet kos elektrycznych należy ich niska waga, a co za tym idzie, także poręczność. Urządzenia te są stosunkowo tanie, a ich eksploatacja i konserwacja nie stanowi dużego wyzwania.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Kosa spalinowa

Jeśli zależy nam na urządzeniu o większej mocy, możemy zdecydować się na zakup kosy spalinowej. Urządzenia te poradzą sobie z nawet bardzo wyrośniętą i gęstą trawą oraz grubymi, trudnymi do ścięcia chwastami. Świetnie sprawdzą się nawet tam, gdzie nie dysponujemy dostępem do sieci elektrycznej. Z powodzeniem zabierzemy je na działkę rekreacyjną, nadadzą się do dużego ogrodu. Brak kabla ułatwi manewrowanie urządzeniem podczas pracy. Kosy spalinowe są znacznie cięższe niż ich elektryczne odpowiedniki – warto zainwestować w wygodne szelki i mocny pas podtrzymujący, które ułatwią nam pracę. Decydując się na zakup urządzenia spalinowego, musimy liczyć się z trudniejszą i bardziej problematyczną konserwacją. Aby utrzymać kosę w dobrym stanie, nie wystarczy wyczyszczenie jej po skończonej pracy. Konieczna jest okresowa wymiana oleju. Warto zadbać także o stan filtra powietrza oraz świecy zapłonowej. Kosy spalinowe pracują na odpowiedniej mieszance olejowo-paliwowej. Należy ściśle trzymać się wskazań producenta w kwestii proporcji mieszanki, w przeciwnym razie możemy doprowadzić do uszkodzenia silnika.

Zwróć uwagę na mechanizm tnący

Kosy elektryczne i spalinowe wyposażone być mogą w różne mechanizmy tnące. Najtańsze modele posiadają głowicę z nylonową żyłką – może być ona wysuwana ręcznie, półautomatycznie (po dociśnięciu głowicy do podłoża) lub automatycznie. Nylonowa żyłka nadaje się do zastosowania przydomowego. W przypadku twardszych i trudniejszych do usunięcia chwastów warto zastanowić się nad zakupem kosy z nożami tnącymi. Ostrza wykonywane są z metalu lub z tworzywa sztucznego. W profesjonalnych kosach spalinowych o dużej mocy stosowane są tarcze tnące.

Wybór kosy do ogrodu zależy od tego, na jak dużym terenie chcemy jej używać. Warto uwzględnić także to, z jakiego rodzaju trawnikiem będzie musiała sobie poradzić.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Może ci się też spodobać

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w:Promocje