Promocje

Kosiarka elektryczna czy spalinowa – którą wybrać?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Decydując się na zakup kosiarki, warto rozważyć, jaki napęd będzie posiadało urządzenie. Dużą popularnością niezmiennie od lat cieszą się kosiarki spalinowe oraz elektryczne. Wybór uzależniony jest od wielkości obszaru, który się regularnie kosi, ukształtowania terenu na nim oraz usposobienia sąsiadów (i poziomu brania sobie do serca ich opinii). W sprzedaży dostępne są także urządzenia z akumulatorem oraz z napędem… ręcznym – nawiązujące do początków 200 – letniej tradycji kosiarek.
kosiarka elektryczna czy spalinowa którą wybrać

Koszt eksploatacji, wielkość trawnika, sąsiedztwo

W zależności od zamontowanego napędu, kosiarka generuje różne koszta związane z eksploatacją, konserwacją i naprawami. Potrzeby poszczególnych ludzi różnią się, co wpływa na podejmowane decyzje. Posiadając ogród o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych, z powodzeniem można korzystać z kosiarki elektrycznej. Modele wyposażone w silnik spalinowy posiadają większą moc, niż kosiarki elektryczne. Większe wymiary trawnika, to przesłanka do skorzystania z wersji spalinowej. Warto jednak wziąć również pod uwagę poziom hałasu, jaki emituje dane urządzenie. Silnik elektryczny doskonale sprawdza się w miejscach gęsto zaludnionych, bo jest on bardzo cichy. Sąsiedzi, mieszkający kilka domów dalej, mogą w ogóle nie wiedzieć o działaniu kosiarki elektrycznej. Silnik spalinowy natomiast na pewno dokładnie usłyszą. Warto pamiętać, że kupno używanej kosiarki wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia konieczności szybkiej naprawy. Jej koszt może w niebezpieczny sposób zbliżyć się do ceny nowego urządzenia, dlatego lepiej nie kupować „losu na loterii” w postaci używanego egzemplarza. Przeciętny sklep ogrodniczy posiada co najmniej kilka różnych rodzajów kosiarek oraz nieco więcej ich poszczególnych modeli.

Jakie cechy posiadają kosiarki akumulatorowe?

Osoby, które nie chcą hałasować ani wdychać spalin, ale jednocześnie obawiają się ciągnięcia za sobą kabla elektrycznego, powinny zainteresować się kosiarkami akumulatorowymi. Łączą one w sobie wszystkie zalety i są wolne od wad obu najpopularniejszych rodzajów urządzeń. Pierwsze modele tych kosiarek nie cieszyły się wielką popularnością, ponieważ wymagały stosunkowo długiego okresu ładowania, w porównaniu do czasu pracy. Obecnie jednak, producenci opracowali technologie, pozwalające na skoszenie nawet do 800 m2 powierzchni na jednym pełnym cyklu baterii. Zawsze można zresztą wyposażyć się w drugi akumulator. Tego typu akcesoria do kosiarek pozwalają na wiele godzin pracy. Jak widać więc, pojawianie się coraz to nowszych technologii zawsze służy komfortowi użytkowników, również w przypadku ogrodnictwa.

Inne parametry kosiarek

Troszcząc się o jak najlepszą kondycję swojego trawnika, warto zadbać również o odpowiedni kosz do kosiarki. Jest to szczególnie przydatne, gdy lekko zaniedbaliśmy koszenie i resztki trawy po takiej przerwie mogą wywołać niepożądane skutki. Ważną kwestią będzie również napęd. Osoby o słabszej kondycji fizycznej, bądź starsze, mogą odczuwać znaczne zmęczenie już po chwili pracy. Wybierając model, w którym silnik wspomaga jazdę kosiarki, można dłużej pracować w ogrodzie, nie odczuwając zmęczenia z samodzielnego popychania dość ciężkiego sprzętu. W ofercie większości sklepów znajdziemy również kosiarki ręczne. Nadają się one do koszenia w miejscach, gdzie nie ma prądu oraz trudno jest przetransportować kosiarkę wyposażoną w silnik spalinowy. Przykładem takiego miejsca jest działka, na której – z reguły – powierzchnia trawnika nie jest zbyt wielka. Kosiarka ręczna powinna więc być odpowiednim rozwiązaniem w tej sytuacji. Jest to również pozycja obowiązkowa dla miłośników ekologii, troszczących się mocno o stan środowiska naturalnego. Ci, którzy starają się unikać samochodu, by jeździć rowerem i czerpią z tego satysfakcję, powinni spróbować kosiarki ręcznej. Niemal każde centrum ogrodnicze posiada kilka egzemplarzy w swojej ofercie. Efekty działania tego sprzętu potrafią być zadowalające.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje