Poradniki zakupowePromocje

Krzesła do jadalni – jak wybrać?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

W dzisiejszych czasach budownictwo stawia na funkcjonalność wielu pomieszczeń. Nie trudno więc zauważyć rosnącego trendu, który pokazuje, że idealnym połączeniem jest salon z aneksem kuchennym. Dodatkowo bardzo często jest tam jeszcze ustawiona jadalnia, która jest miejscem spożywania posiłków. Umiejętne rozdzielenie tych stref pozwala na stworzenie ciekawej i oryginalnej aranżacji. Bardzo ważne w tym wszystkim jest to, aby przechodziła ona płynnie z jednej do drugiej strefy.
galeria wnętrz

(Sklepy z asortymentem do jadalni https://domar.pl/sklepy/jadalnia/)

Punktem oddzielającym te dwa wnętrza jest jadalnia, której wyposażenie niekiedy spędza sen z powiek wielu osobom. Szczególnie problematyczne jest wybranie odpowiedniego stołu i przede wszystkim krzeseł do niego. Na co więc zwrócić uwagę kupując je do jadalni?

Krzesła do jadalni – jakie oparcie?

Krzesła najczęściej wybierane są niestety źle. Wiele osób nie zwraca uwagi na takie aspekty jak jakość oparcia, głębokość siedziska czy też wysokość samego mebla. A to właśnie one decydują o tym, czy będą one wygodne, czy też nie. Odpowiednio wyprofilowane oparcie pozwala utrzymać ciało w pozycji neutralnej, co przekłada się na minimalne napięcie mięśniowe oraz na naturalne ułożenie kręgosłupa. Jeśli patrzymy tylko i wyłącznie na estetykę, popełniamy błąd. Należy pamiętać o tym, aby wybierać takie krzesła, które będą zarówno wygodne, jak i stabilne, a przy tym nie będą tracić na wyglądzie.

(Sprawdź inspiracje do jadalni – https://domar.pl/kategorie/jadalnia/)

Jak głębokość siedziska krzesła do jadalni?

Bardzo istotna jest również głębokość siedziska. Wbrew pozorom i powszechnej opinii, głębokie siedzisko nie zapewnia wysokiego komfortu siedzenia. W taki prosty sposób możemy nadmiernie obciążać kręgosłup, szczególnie w odcinku lędźwiowym. Spowodowane to będzie brakiem odpowiedniego podparcia na całej powierzchni pleców. Zbyt płytkie siedzisko także nie będzie korzystnie na nas wpływać i na nasz układ kostny. Zmniejszenie powierzchni styku ciała z siedziskiem będzie powodować wzrost nacisku na różne części ciała, co w konsekwencji będzie się odznaczać uczuciem dyskomfortu. Optymalnym rozwiązaniem jest dopasowanie siedziska w taki sposób, aby z przodu wystawała około ⅓ długości ciała.

Jaka wysokość krzesła do jadalni?

Wysokość siedziska krzesła jest najważniejszym czynnikiem, który wpływa na komfort siedzenia i korzystania z tego mebla. W idealnej pozycji siedzisko powinno znajdować się na wysokości około pięciu centymetrów poniżej zgięcia podkolanowego osoby, która będzie korzystać z krzesła. Jeśli krzesło będzie zbyt wysokie, nie pozwoli to na oparcie dolnej partii ciała na stopach, co poskutkuje obciążeniem innych części. Ponadto powstaje wtedy również ucisk na uda, który może doprowadzić do chwilowego lub dłuższego niedokrwienia kończyn, co objawi się nieprzyjemnym mrowieniem. Natomiast zbyt niskie krzesło może przyczynić się do pojawienia bólów kręgosłupa. Optymalna wysokość siedziska zapewnia ułożenie ciała w taki sposób, że noga w kolanie zgięta jest pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Natomiast stopy powinny w tym momencie swobodnie opierać się na podłożu.

Jakie jest idealne krzesło do jadalni?

Idealne krzesła zapewniają nie tylko wysoki komfort siedzenia, ale także ergonomię, która jest bardzo ważna ze względu na zdrowie osoby korzystającej z mebla. Ponadto powinny gwarantować jeszcze trwałość i charakteryzować się wysoką jakością zastosowanych materiałów. Na ogół ludzie przywiązują bardzo dużą uwagę do ergonomii foteli biurowych, jednak krzesła są także bardzo istotnym elementem wyposażenia domu.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać