Poradniki zakupowePromocje

Kuchnia połączona z salonem – sprawdź czy warto

logotyp zakupersi

Znakiem rozpoznawczym tzw. starego budownictwa jest zamknięta, wydzielona kuchnia. Jeśli jednak patrzymy na mieszkania budowane w XXI wieku, zauważamy dużą zmianę. Otóż obecnie panuje trend na tzw. kuchnie otwarte, czyli połączone z salonem. Nie są to już tylko aneksy, ale wielkie kuchnie, które otwierają się na cały dom. Czy warto tak zaaranżować swój dom czy mieszkanie?
salon

Znakiem rozpoznawczym tzw. starego budownictwa jest zamknięta, wydzielona kuchnia. Jeśli jednak patrzymy na mieszkania budowane w XXI wieku, zauważamy dużą zmianę. Otóż obecnie panuje trend na tzw. kuchnie otwarte, czyli połączone z salonem. Nie są to już tylko aneksy, ale wielkie kuchnie, które otwierają się na cały dom. Czy warto tak zaaranżować swój dom czy mieszkanie?

Kuchnia otwarta – zalety

Przede wszystkim nie jest już źle wyposażona. Głównym zarzutem w pierwszych latach od pojawienia się tego trendu było to, że kuchnia otwarta jest tylko prostym aneksem kuchennym, w którym nic się nie mieści i nie ma jak gotować. Tymczasem dziś stała się wielką przestrzenią, która po prostu nie posiada dodatkowej ściany ograniczającej ją i odgradzającej od salonu. Druga zaleta to miejsce. Poprzez wykonanie otwartej kuchni, staje się ona większa, optycznie bardziej przytulna, a przy tym cały czas funkcjonalna. Technologia daje także dziś możliwości na redukowanie zapachów rozchodzących się po domu. To bardzo ważne, bowiem był to jeden z głównych zarzutów dla tego typu rozwiązania. Trzecia zaleta dotyczy salonu. Jest on otwarty na kuchnię, a więc większy. Optycznie staje się przestronny, jaśniejszy i często dużo łatwiejszy do zaprojektowania. Dzięki brakowi ściany jest to przestrzeń naturalnie przyjemna. Salon staje się więc w takim ujęciu miejscem szczególnie ważnym w całym domu – nie zabraknie w nim jadalni i strefy relaksu w formie kanapy i foteli, które mogą również służyć jako miejsce do przyjmowania gości. Współczesny rynek oferuje szeroką gamę tanich foteli pokojowych, więc jest w czym wybierać.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

salon i kuchnia

Meble, które mogą zmienić wszystko

Zastanawiając się nad kuchnią otwartą lub zamkniętą, warto zwrócić uwagę na wyposażenie. Otwarcie kuchni daje nowe możliwości, a technologia produkcji mebli się znacznie zmieniła. Teraz nie trzeba tworzyć klaustrofobicznych, wagonowych pomieszczeń upstrzonych szafkami. Wszystko można ładnie i schludnie zaprojektować i przygotować w kuchni połączonej z salonem. Kluczem jest więc nie tylko technologia, ale także meble, na przykład – od strony salonu – hokery do siedzenia przy barku – a od strony kuchni – wyspa z płytą grzewczą czy miejscem na blat roboczy. Podobnie jest z szafkami kuchennymi, które doskonale wpasują się w styl kuchenno-salonowy. To praktyczne połączenie wielu funkcji w jednym miejscu.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy kuchnia otwarta czy oddzielona od salonu, pomyśl o wyposażeniu. Meble potrafią wiele zmienić i szybko okaże się, że nie potrzebujesz ścian, by zaaranżować różne strefy w pomieszczeniu, które będzie dzięki temu dużo większe, bardziej przestronne oraz wygodniejsze w codziennym i niecodziennym korzystaniu z niej.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać