Poradniki zakupowe

Kupuj przez Internet, odbieraj stacjonarnie. Poznaj zalety click and collect

sklep odbiór osobisty

DYSKUSJA

Robienie zakupów przez Internet z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Wszystko dzięki dostępności towarów w sieci, a także przystępnym cenom. Sprzedawcy często idą też na rękę konsumentom, oferując nowe rozwiązania – jedną z ciekawszych opcji stanowi forma zakupów typu click and collect. Czym dokładnie ona jest i w jakich sklepach można z niej skorzystać?
pexels-negative-space-345771

Czym jest click and collect?

Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że zainteresowanie zakupami przez Internet jeszcze bardziej wzrosło. To wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba stać w kolejkach ani nawet wychodzić z domu. Jednocześnie taka forma zakupów jest bezpieczna. Wzrost zainteresowania zakupami online spowodowało również to, że coraz więcej sklepów oferuje metodę click and collect. Na czym ona polega? Zakupy robi się tak jak zawsze, poprzez stronę internetową lub aplikację danego sklepu. Swój koszyk można opłacić od razu lub przy odbiorze. To właśnie odbiór zakupów jest w tym przypadku istotny. Ta metoda pozwala bowiem odebrać zamówienie w sklepie stacjonarnym działającym najbliżej miejsca zamieszkania klienta.

leroy merlin click collect

W jakich sklepach można skorzystać z takiej metody zakupów?

Rosnąca popularność takiej metody robienia zakupów jak click and collect sprawia, że można się z nią spotkać w coraz większej liczbie miejsc. Najczęściej oferują ją swoim klientom sklepy sieciowe, które mają punkty stacjonarne w wielu miastach na terenie całego kraju. W ten sposób najczęściej można kupować sprzęt elektroniczny, odzież, a także kosmetyki. Co ciekawe, ze względu na rosnące zainteresowanie tego typu formą robienia zakupów na jej wprowadzenie decydują się również mniejsze sklepy. W tym celu uruchamiają dla swoich klientów specjalnie strony internetowe. W ten sposób można coraz częściej robić też zakupy spożywcze.

Sklepy z obsługą Click & Collect

Z takiej usługi można skorzystać chociażby w takich sklepach i sieci jak:
Rossmann,

Click and collect a PAYBACK – czy w taki sposób można zbierać punkty w Programie?

Wiele sklepów, które oferują możliwość zakupów w systemie click and collect, jest partnerami Programu PAYBACK. Dzięki temu jako jego uczestnik możesz zbierać punkty, korzystając z tej metody robienia zakupów. Pamiętaj jednak o tym, aby dokładnie zapoznać się z warunkami, jakie trzeba spełnić, by punkty zostały doliczone do twojego konta. Przykładowo, jeżeli chcesz zrobić w ten sposób zakupy w sieci sklepów Kaufland, musisz zdecydować się na nieco inną formę – z dowozem do domu, a zakupy zrobić przez aplikację Everli. W tym przypadku w ogóle nie trzeba wychodzić z domu, by zrobić zakupy, gdyż zostaną one dowiezione bezpośrednio pod wskazany przez ciebie adres. Możesz też zdecydować się na klasyczną formę click and collect z odbiorem w wybranym sklepie, jednak wówczas punkty za zakupy nie zostaną doliczone do twojego konta.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać