Promocje

Lasery kosmetyczne – rodzaje i właściwości

logotyp zakupersi

Rozwój technologiczny obecny jest w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej jest także w kosmetologii. Tutaj prym wiodą z pewnością rozwiązania opierające się na laserach. To właśnie ich działanie jest bardzo często wykorzystywane w różnego rodzaju zabiegach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów tego urządzenia.
lasery kosmetyczne

Niektóre można rozróżnić poprzez budowę, inne przez rodzaj emitowanej wiązki laserowej. Nie zmienia to faktu, że ich wprowadzanie do ofert gabinetów kosmetycznych sprawiło, że stały się one znacznie bardziej efektywne i atrakcyjne dla wielu klientów. Jakie są więc rodzaje laserów wykorzystywanych w kosmetologii? I jakie mają one właściwości?

(Lasery kosmetyczne – https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/)

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Jaki jest podział laserów medycznych w kosmetologii?

Laser medyczny jest urządzeniem emitującym wiązkę promieniowania elektromagnetycznego z zakresu podczerwieni, światła widocznego oraz ultrafioletu. Wiązkę laserową można scharakteryzować na podstawie konkretnych cech:

  • jest spójna w czasie
  • jest monochromatyczna
  • jest intensywna w gęstości oraz mocy
  • jest równoległa

Moc światła zależna jest od koncentracji fotonów w wąskiej przestrzeni. Warto dodać, że lasery medyczne dzieli się ze względu na stan skupienia ciał, które pełnią funkcję aktywnych ośrodków. Wyróżnić więc można:

  • lasery zawierające gaz – laser argonowy, laser CO2, laser helowo-neonowy, w nich kryształ jest zastępowany gazem
  • lasery z ciałem stałym – wykorzystuje się w nich krystaliczną matrycę, a także posiadają jony metali, które pochłaniają i emitują ponownie fotony, wymienić wśród nich można laser rubinowy, laser erbowo-yagowy, laser aleksandrytowy
  • lasery diodowe – inaczej nazywane są półprzewodnikowymi, o bardzo wysokiej wydajności

Podziału laserów medycznych można także dokonywać na podstawie ich mocy emitowanego promieniowania oraz długości fal, jednak jest to model rzadziej wykorzystywany, który uogólnia grupy urządzeń.

Rodzaje i właściwości laserów medycznych w kosmetologii

Laser medyczny o dużej mocy nazywany jest także laserem twardym. Znalazł on swoje zastosowanie między innymi w zabiegach inwazyjnych, które przeprowadzane są przez specjalistów lub też kosmetologów w ścisłym kontakcie z lekarzem. Niezbędne do tego celu jest także odbycie konkretnych szkoleń i kursów przygotowujących. Działanie lasera medycznego o dużej mocy polega na przerywaniu ciągłości skóry, jej koagulacji, a następnie ablacji. Warto dodać, że zabiegi wykonywane z tego rodzaju urządzeniami przynoszą najlepsze efekty.

Laser medyczny małej i średniej mocy to między innymi urządzenia biostymulujące, które wykorzystuje się zazwyczaj w zabiegach z dziedziny kosmetologii, dermatologii oraz rehabilitacji. Dzięki nim można przeprowadzać zabiegi nieinwazyjne, a więc nie dochodzi podczas ich wykonywania do przerwania ciągłości skóry. Laser medyczny frakcyjny jest najnowszym wynalazkiem, który zyskał sobie ogromne grono zwolenników. Za jego pomocą można przeprowadzić w pełni bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, w przypadku którego wystąpienie skutków ubocznych jest zminimalizowane, dzięki wybiórczemu działaniu światła.

IPL, czyli Intense Pulse Light, to urządzenie, które nie jest laserem, jednak charakteryzuje się szerokim spektrum emitowanych fal światła. Ich różna długość powoduje, że wiązki promieniowania pochłaniane są przez znajdujące się w skórze chromofory, do których zaliczyć można melaninę i hemoglobinę. Kosmetolodzy bardzo cenią sobie działanie tego urządzenia dlatego, że jest ono w pełni bezpieczne, a zabiegi mogą wykonywać samodzielnie.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje