Promocje

Łyżwy dziecięce – najważniejsze informacje

logotyp zakupersi

Jazda na łyżwach to rodzaj aktywności, którą można wykonywać całą rodziną. Rekreacyjne przejażdżki po lodowisku zaliczane są do sportu mało kontuzyjnego i bezpiecznego, dlatego mogą go uprawiać nawet najmłodsze dzieci. W jakim wieku powoli zapoznawać pociechę z maluchem i co powinien zawierać strój do jazdy na łyżwach?
łyżwy dla dziecka

Kiedy zacząć jeździć?

Łyżwiarstwo to sport, w którym wymagana jest dobra koordynacja ruchowa. W związku z tym, najlepszym wiekiem na rozpoczęcie nauki jazdy na łyżwach są okolice 4 lat. Wtedy dziecko jest w stanie samodzielnie utrzymać równowagę, ma już wyćwiczone umiejętności motoryczne oraz potrafi się skupić na wykonywanej czynności. Oczywiście można już wcześniej zacząć oswajać malucha z łyżwami, zabierając go na lodowisko i przyzwyczajając do lodu. Nie należy jednak do niczego zmuszać dziecka. Jeżeli nie wyraża ono zainteresowania i protestuje podczas próby wejścia na lód, warto się wstrzymać i poczekać aż będzie na to gotowe.

Jak ubrać dziecko?

Podstawowym błędem rodziców, jest ubieranie dziecka w niewłaściwą odzież. Grube kurtki i kombinezony, czapka zakrywająca większość twarzy oraz zsuwający się szalik nie tylko wpłynie na komfort jazdy, ale także na bezpieczeństwo. Podczas jazdy na łyżwach ważna jest swoboda ruchów oraz nieograniczone pole widzenia, dlatego lepiej zdecydować się na wygodne ubrania termiczne. Nie doprowadzą one do przegrzania organizmu, jednocześnie zapewnią odpowiednią ochronę przed chłodem. Oprócz tego niezbędny będzie kask, rękawice ochronne oraz ochraniacze na łokcie i kolana. Najważniejszym elementem są jednak łyżwy, które muszą być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Podczas wyboru należy więc kierować się:

darmowe-probki-bebilon

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

  • Rozmiarem – łyżwy powinny być dopasowane do stopy w grubej skarpecie. Z tego powodu najlepszym wyborem będą łyżwy o rozmiar większe, które zminimalizują ryzyko otarć.
  • Materiał – dla dzieci poleca się łyżwy ze skóry, gdyż lepiej dopasowują się do kształtu stopy i są wygodniejsze. Do sporadycznej jazdy można zdecydować się na łyżwy plastikowe, które jednak nie są tak komfortowe i stabilne.
  • Zapinanie – sznurowane łyżwy pozwalają na lepsze dopasowanie do stopy, nie ograniczają ruchów i są najwygodniejsze. Alternatywą mogą być klamry, które jednak dodatkowo usztywniają wierzchnią część stopy, co utrudnia jazdę. Dodatkowo mogą się rozpinać podczas jazdy, co może rozpraszać dziecko i być dość niewygodne.

Należy pamiętać, że stopa dziecka szybko rośnie, dlatego trzeba się liczyć z koniecznością okresowej wymiany łyżew. Na rynku dostępne są także modele uniwersalne, które rosną wraz z dzieckiem. Takie łyżwy można rozciągnąć, zwiększając ich długość i dopasowując rozmiar do stopy.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje