Promocje

Materace na wymiar – co warto uwzględnić w zamówieniu

logotyp zakupersi

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa wyposażenie sypialni, wiemy najlepiej. Komfortowy i wygodny materac to gwarancja pełnej regeneracji sił po ciężkim dniu oraz zdrowego snu, co przekłada się na lepsze samopoczucie następnego dnia. Wielu producentów, aby jeszcze bardziej spełniać wszystkie wymagania i oczekiwania swoich klientów oferuje im modele na specjalne zamówienie. Kupowanie materacy na wymiar to trend, który zyskuje coraz większą popularność, ponieważ na rynku można zobaczyć także łóżka w nietypowych kształtach, do których standardowe modele nie pasują. Jakie materace na wymiar można zamówić? Co uwzględnić podczas ich wyboru?
materace

Rodzaje materacy na wymiar

W ofertach producentów można znaleźć kilka podstawowych rodzajów materacy na wymiar. Pierwszym z nich są materace piankowe termoelastyczne, które cechują się idealnym dopasowaniem do ciała i reakcją na jego ciepło. Efektem działania tej pianki jest zmniejszony ucisk na naczynia krwionośne i mięśnie. Materace z pianki wysokoelastycznej charakteryzują się wysoką sprężystością oraz elastycznością punktową. Tak jak w przypadku materacy z pianka termoelastyczną, świetnie dopasowują się do ciała osoby leżącej na nim. Ponadto materace z pianki wysokoelastycznej posiadają właściwości wentylacyjne, dzięki czemu komfort snu jest na bardzo wysokim poziomie. Materace charakteryzują się również wysoką odpornością na wgniatanie, dzięki czemu mogą służyć użytkownikowi przez wiele lat.

Nowoczesne materace kieszeniowe są coraz częściej wybierane, a decydujący wpływ na to ma ich innowacyjne wypełnienie. W tych modelach sprężyny znajdują się w oddzielnych kieszonkach, dzięki czemu mogą pracować niezależnie. To sprawia, że powierzchnia spania jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała użytkownika i znacząco podnosi komfort wypoczynku. Materace piankowe na wymiar wybierane są jednak najczęściej, a wynika to z ich doskonałych właściwości technicznych. Wewnątrz nowoczesnych modeli stosuje się pianki termoelastyczne i wysokoelastyczne. Materace lateksowe, produkowane na wymiar polecane są osobom cierpiącym na alergie. Wewnętrzny system małych kanalików sprawia, że pianka jest niezwykle lekka, a higiena snu jest na najwyższym poziomie. Pianka lateksowa hamuje również rozwój grzybów i pleśni, a także zapobiega gromadzeniu się kurzu.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Jak wybrać materac na wymiar?

Materace na wymiar wybiera się głównie do łóżek o niestandardowych wymiarach lub o innym kształcie niż prostokąt. Jak wybrać odpowiedni model, aby gwarantował on wysoki komfort snu? Warto dobrze wymierzyć łóżko, aby materac był maksymalnie dopasowany. W pierwszej kolejność należy wymierzyć wewnętrzny rozmiar ramy na szerokość i długość. Trzeba także pamiętać o wysokości ściany bocznej nad stelażem. Ponadto niezbędne jest określenie twardości materaca oraz jego wypełnienia. W ofercie https://sembella.pl/produkty/materace/ dostępne są między innymi materace sprężynowe, piankowe, hybrydowe i lateksowe. Pozostałymi czynnikami, które mają również wpływ na ostateczny wybór odpowiedniego modelu to jakość wykonania oraz gwarancja.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje