Promocje

Najważniejsze cechy profesjonalisty – zadbaj o detale

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Jeśli chcesz być postrzegany jako profesjonalista w swojej dziedzinie, pamiętaj o detalach, które cię nim uczynią. Ta prosta zasada sprawdza się od lat. Nie chodzi tylko o schludny, elegancki ubiór, ale przede wszystkim o wyposażenie, które dzięki specjalnemu przygotowaniu, zdecydowanie pomoże ci w pozyskaniu klientów. Na co zatem zwrócić uwagę?

Biurowe gadżety

Business people shaking hand during a seminar

Najważniejszą kwestią jeśli chodzi o budowanie profesjonalnego wizerunku, jest wygląd i otoczenie. Nie chodzi o najdroższy garnitur czy smartfon. To raczej rodzaj swoistej otoczki, jaka się wokół ciebie pojawia. Jeśli bowiem będziesz brzmieć jak biznesmen, oznacza to, że już nim jesteś. Pamiętaj, by przyłożyć się do swojej pracy i mieć na jej temat merytoryczną wiedzą. Nie daj się zwieść i zagiąć przy jakimkolwiek pytaniu. Musisz być przygotowany nawet na najbardziej krępujące wątpliwości rozmówcy, sypać danymi z rękawa i nie dać po sobie poznać w chwilach wątpliwości. Ważne jest jednak wyposażenie. Nie chodzi tu o cenę gadżetów, a ich prestiż. Z pewnością do prestiżowych i profesjonalnych należą wizytówki. Twoja wizytówka musi być estetyczna, przedstawiać wszystkie najważniejsze dane na temat twój i reprezentowanej firmy. To ważne, bo po rozmowie twój adwersarz może weryfikować informacje, jakie znajdzie na kartoniku. Co ważne, nie daj się wyprowadzić z równowagi w rozmowie i pilnuj, by wszystkie dane się zgadzały. To gwarancja sukcesu.

Wygląd to podstawa. Ale ważne jest też słownictwo!

Twój wygląd powinien być profesjonalny i schludny, pamiętaj, że reprezentujesz firmę i nie możesz sobą pokazać ani odrobiny słabości. Dlatego też twoje otoczenie świadczy o tobie. Jeśli spotykacie się u ciebie w biurze, niech to biuro lśni czystością i zachęca do przebywania w nim. Pamiętaj o wyprasowanej koszuli, dobranym garniturze i czystych butach. Ale równie ważne jest twoje słownictwo. Używaj słów z żargonu biznesowego, nie dawaj po sobie poznać, kiedy nieco się zagubisz, dbaj o poprawność językową. To kluczowe w budowaniu profesjonalnego wizerunku.

W co się jeszcze wyposażyć?

Wcale nie musisz jeździć najnowszym modelem drogiego samochodu, by uchodzić za profesjonalistę. Ważne jest to, byś się nim czuł – jeśli bowiem stwarzasz pozory, jest to już połowa sukcesu. Nie wolno ci ani na chwilę zwątpić we własne kompetencje i możliwości – potencjalny klient z łatwością to wyczuje. Musisz wkroczyć do jego firmy z podniesionym czołem i jasnym planem na współpracę, która może zaowocować wzajemnymi korzyściami. To jedyny sposób na sukces, nikt bowiem nie zdobędzie nowych zleceń za ciebie! Współczesny biznes to wielka gra pozorów. Wzajemne obietnice niekoniecznie muszą być podszyte autentycznymi deklaracjami, dlatego też warto zwrócić uwagę na mowę ciała, wszelkie wizualne cechy charakterystyczne i – niestety – gadżety. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże ci w pozyskaniu nowych kontraktów, a ty sam nabierzesz pewności siebie. Powodzenia w dalszych działaniach i potencjalnych kontraktach!

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje