Promocje

Największe zalety drona DJI Mini 2

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

W ostatnich kilku latach ogromną popularność zyskały drony, czyli bezzałogowe maszyny latające przystosowane do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Na szczególną uwagę zasługuje model DJI Mini 2, który stanowi idealny wybór zarówno dla osób pragnących nauczyć się latać, jak i regularnie podróżujących czy nawet realizujących zlecenia komercyjne. Nie kosztuje zbyt dużo, a oferuje mnóstwo przydatnych funkcji.
dron dji

Niewielka waga i komfortowe sterowanie

Omawiany dron charakteryzuje się przede wszystkim zaskakująco niską wagą wynoszącą 249 gramów. Dzięki temu jest łatwy w przenoszeniu z miejsca na miejsce, nie wymaga zdobywania uprawnień operatorskich oraz nie stwarza zagrożenia dla ludzi lub zwierząt. Jeśli zatem przypadkowo na kogoś spadnie, to nie dokona żadnych znaczących urazów cielesnych.

Ze względu na kompaktową konstrukcję DJI Mini 2 zajmuje minimum przestrzeni w bagażu i może zostać z powodzeniem zabrany na rodzinny piknik czy imprezę weselną. Jest urządzeniem wprost stworzonym do celów rekreacyjnych. Sterowanie odbywa się poprzez funkcjonalny kontroler zewnętrzy wyposażony w czuły drążek, zestaw przycisków i ergonomiczny port ładowania. Element ten zapewnia wygodną obsługę statku w powietrzu i jednocześnie pozwala na swobodny podgląd obrazu w czasie rzeczywistym na ekranie smartfonu bądź tabletu.

Zachwycająca jakość zdjęć i filmów

Niezwykle istotną zaletą dronu będącego przedmiotem niniejszego artykułu jest kamera rejestrująca nagrania wideo w rozdzielczości 4K (z prędkością 30 klatek na sekundę) oraz wykonująca fotografie w rozdzielczości 12 Mpix. Na uzyskiwanych materiałach nie pojawiają się żadne niepożądane szumy, a detale są wystarczająco ostre — i to niezależnie od panujących warunków atmosferycznych czy oświetleniowych.

Ważną rolę odgrywa tutaj trzyosiowy gimbal o właściwościach stabilizujących. Jego obecność w konstrukcji gwarantuje optymalną płynność filmów. Użytecznym udogodnieniem jest również opcja zapisywania zdjęć w formacie RAW, który z jednej strony bardzo wiernie odwzorowuje obraz, z drugiej zaś daje możliwość precyzyjnej obróbki na komputerze przy wykorzystaniu stosownego oprogramowania. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o kilku trybach panoramy — zwłaszcza szerokim i sferycznym.

Parametry techniczne zadowolą niemal każdego

Dron DJI Mini 2 to statek powietrzny zdolny do rozwijania prędkości w granicach 57 kilometrów na godzinę i przystosowany do pokonywania odległości wynoszącej 6000 metrów. Osiąga przy tym maksymalną wysokość 4000 m, a czas jego pracy to nawet 31 minut (dzięki akumulatorowi o pojemności 2250 mAh). Wymienione rezultaty są w pełni satysfakcjonujące dla zdecydowanej większości użytkowników.

Wyjątkowo przydatnym rozwiązaniem jest aplikacja DJI Fly umożliwiająca automatyczną optymalizację obrazu i udostępnianie wykonanych materiałów w mediach społecznościowych. Nieocenione okazują się ponadto trzy funkcje — Trimmed Download przeznaczona do przycinania zdjęć, QuickTransfer służąca do synchronizacji plików z dużą prędkością, a także Return to Home zwiększająca bezpieczeństwo eksploatacji dronu poprzez jego sprowadzanie do punktu startowego.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje