Poradniki zakupowePromocje

Najwygodniejsze i najkorzystniejsze dla zdrowia pozycje do spania

logotyp zakupersi

Każdy z nas posiada ulubioną pozycje, w której najlepiej mu się zasypia i najwygodniej śpi. Gdy układamy ciało na materacu w nieodpowiedni sposób, prędzej czy później organizm daje nam o tym znać. Dysponując stosunkowo dużą powierzchnię, którą zapewnia na przykład standardowy materac 160×200 możemy swobodnie zmieniać pozycję do spania. Które z nich są odpowiednie dla naszego organizmu?
kinga-cichewicz-5nzofwxoh88-unsplash

Czy pozycja embrionalna jest zdrowa?

Zacznijmy od bardzo popularnej i wygodnej zdaniem wielu pozycji embrionalnej, w której śpiąc na boku zwijamy się w kłębek i mocno podwijamy kolana, zginamy plecy i nachylamy głowy w kierunku klatki piersiowej. Standardowy materac 160×200 nie jest wówczas potrzebny, ponieważ w pozycji płodowej zajmujemy niewiele miejsca. Niejeden zwolennik takiego spania, twierdzi że jest mu wygodnie i trudno się z nim nie zgadzać. Problem polega na tym, że w dłuższej perspektywie pozycja embrionalna może prowadzić do spięć mięśnie szyi, a nawet zwyrodnienia kręgosłupa. Dlatego na dłuższą metę nie jest ona zalecana.

Ranking pozycji do spania

Większość specjalistów zgadza się ze stwierdzeniem, że najgorszym wyborem jest spanie na brzuchu. Jedyna zaleta tej pozycji polega na tym, że zmniejszamy prawdopodobieństwo chrapania. Jednak poza tym, szkodzimy swojemu kręgosłupowi i szyi, bo głowa jest silnie skręcona w jednym kierunku, a przede wszystkim powodujemy ucisk na narządy wewnętrzne.

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Z pewnością zdrowsze jest spanie na boku, ale również ma swoje wady. Jedna z nóg miewa wówczas niewystarczające oparcie, co może się przełożyć na problemy z krążeniem i nadwyrężenie mięśni. Śpiąc na lewym boku możemy wyrządzić szkody niektórym narządom wewnętrznym, a na prawym zwiększyć ryzyko pojawienia się zgagi. Osobom sypiającym w tej pozycji zaleca się umieszczenie pomiędzy kolanami małej poduszki, regularną zmianę boków i dobór poduszki, która zapewni wygodne ułożenie głowy i szyi.

Najkorzystniejsze dla naszego ciała jest spanie na plecach. To optymalny wybór z punktu widzenia kondycji naszego kręgosłupa i mięśni. Co ciekawe, taka pozycja najmniej obciąża mięśnie twarzy, a więc nie przyczynia się do powstawania zmarszczek. Do wad tej pozycji zaliczyć można jednak wyższe prawdopodobieństwo chrapania. Śpiąc na plecach najlepiej ułożyć ręce wzdłuż ciała, bo w przeciwnym razie narażamy się na problemy z krążeniem i drętwienie kończyn.

Wiele zależy od materaca

Warto jednak pamiętać, że o naszym komforcie i wygodzie decyduje nie tylko pozycja do spania, ale również wybór materaca. Powinienem być względnie twardy i dostosowany pod do masy ciała. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie godre.pl, gdzie z łatwością znajdziemy również materac 160×200 lub w innych mniej lub bardziej standardowych wymiarach, a nawet wykonany na zamówienie, który będzie dostosowany do naszych potrzeb.

Materace o rozmiarze 160×200 dostępne są pod adresem:

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać