Poradniki zakupowePromocje

Nosidełka dla dzieci – o czym należy pamiętać?

logotyp zakupersi

Nosidełko dla dziecka to obecnie popularny element wyprawki dla malucha. Współczesne modele charakteryzują się szeroką gamą wzorów i kolorów, więc rodzice mają w czym wybierać. Należy jednak pamiętać, że nosidełko powinno być przede wszystkim wygodne, zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Warto więc przyjrzeć się bardziej tematowi, aby móc potem wybrać najbardziej odpowiedni model.
malaboo.pl-1

Od kiedy można nosić dziecko w nosidle?

Ciało każdego malucha jest bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego decyzja o umieszczeniu dziecka w nosidle, powinna być podjęta w odpowiednim czasie. Moment, w którym malec samodzielnie siada bądź raczkuje, jest najlepszą chwilą. Wówczas można zamienić chustę na wygodne nosidełko. Odradza się jednak sadzania dzieci w nich, gdy jeszcze nie potrafią samodzielnie usiąść. Należy pamiętać, że kręgosłup małego dziecka w porównaniu z kręgosłupem dorosłego jest bardzo prosty i nie posiada jeszcze tak dobrej odporności na wstrząsy. Z ortopedycznego punktu widzenia, dziecko do 7 miesiąca życia może być noszone z przodu, przodem do rodzica, gdyż wówczas widoczne jest ułożenie dziecka oraz można kontrolować np. główkę malucha, która może nie być jeszcze na tyle silna, aby bobas trzymał ją sam w pionie.

malaboo.pl-2

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Jaki kształt nosidełka?

Odpowiednia konstrukcja nosidełka to taka, która pozwala dziecku na siedzenie, a nie wiszenie. W tzw. „wisiadłach” panel czyli materiał, na którym opierają się plecy dziecka jest wąski. Takie ułożenie ciała może doprowadzić do nieprawidłowego rozwoju stawów biodrowych niemowląt. Dobre nosidła posiadają szeroki panel, który zapewnia dziecku lepsze podparcie, natomiast stawom biodrowym o wiele mniejsze obciążenie. Warto również pamiętać, że panel powinien sięgać maluchowi od jednego do drugiego dołu podkolanowego – w przypadku mniejszych nosideł, nogi dziecka bezwładnie opadają w dół, a co za tym idzie zwiększa się siła działająca na staw biodrowy. Dostępne są również nosidła, które posiadają regulowane panele, dzięki czemu mogą posłużyć dłużej.

Nie ma idealnego nosidła, jednakże istnieje wiele modeli, dzięki którym można umilić chwile spędzane z rodzicami. Odpowiednio dobrane nosidełko można używać nawet przez kilka godzin dziennie bez przerwy. Jest to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, gdyż może bez problemu przygotowywać np. posiłek, równocześnie trzymając dziecko przy sobie.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać