Poradniki zakupowe

O czym pamiętać przed zakupem akcesoriów komputerowych?

gry komputerowe karta graficzna

DYSKUSJA

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów do komputera – które nie tylko usprawniają pracę, ale także pozwalają uzyskać dodatkowe korzyści. Wybór odpowiednich akcesoriów komputerowych jest istotny przede wszystkim ze względu na wygodę korzystania z urządzenia. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, o czy należy pamiętać przed zakupem akcesoriów komputerowych.
computer-keyboard-monitor-mouse-headset-speakers-t-2022

Wybór myszki komputerowej

Na rynku znajduje się wiele modeli myszek komputerowych, które sprawdzą się nie tylko do wygodnej pracy codziennej, ale także do gier komputerowych, czy działań graficznych. Dobór odpowiedniej myszy to przede wszystkim bardzo duży wzrost komfortu korzystania z komputera. To, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem myszy komputerowej, to rozdzielczość pracy – czyli czułość, z jaką pracuje mysz. Im większą czułość posiadają myszki komputerowe, tym większy dystans pokonuje kursor na ekranie monitora. Kolejna ważna cecha to ilość przycisków na urządzeniu. Jest to istotny aspekt nie tylko, gdy szukasz myszki do gier, ale także do pracy, czy użytku codziennego. Dodatkowe przyciski znacznie ułatwiają  korzystanie z komputera. Kolejnym istotnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze myszy komputerowej jest komunikacja – czyli rodzaj połączenia z komputerem. Obecnie można spotkać się z dwoma standardami połączeń – połączeniem przewodowym przez USB, oraz bezprzewodowym przy użyciu Bluetooth.

Zakup głośników do komputera

Kupując głośniki do komputera, należy najpierw zapoznać się z ich oznaczeniami. Najprostsze zestawy głośników komputerowych określane są mianem 2.0. Składają się one z zaledwie dwóch kolumn. Zestaw pozwala na emitowanie tonów niskich, średnich i wysokich, jednak nie należy od nich wymagać doskonałego brzmienia. Na rynku znajdziemy również zestawy głośników określane symbolem 2.1 – czyli urządzenia z odseparowanym basem. Posiadają one dodatkowy głośnik niskotonowy, co sprawia, że taka konfiguracja głośników lepiej poradzi sobie z przekazywaniem dźwięku użytego w grach komputerowych. W grupie tych urządzeń można znaleźć naprawdę bardzo solidne zestawy – np. wyposażone w bardzo dobry subwoofer. Dla bardziej wymagających użytkowników poleca się natomiast zestawy typu 5.1. Wykorzystują one dźwięk wielokanałowy – emitowany w grach i filmach. Prawdziwi fani dźwięku w dobrej jakości powinni natomiast zastanowić się nad zakupem głośników komputerowych z zestawu oznaczonego 7.1, posiadającego siedem satelitów i jeden subwoofer.

Dobra klawiatura komputerowa

Rynek klawiatur komputerowych, podobnie jak wyżej wspomnianych akcesoriów, jest bardzo szeroki. Obecnie możliwe jest zakupienie klawiatur różnych typów, dostosowanych do potrzeb konkretnych użytkowników. Wybierając klawiaturę, najczęściej jednak zwracamy uwagę na to, czy będzie mechaniczna, czy też membranowa. Czym różnią się od siebie te klawiatury? Klawiatura mechaniczna to urządzenie, którego każdy przycisk osadzony jest na osobnym przełączniku. Tego typu klawiatury zyskały dużą popularność ze względu na swoją wytrzymałość, a także dzięki temu, że klawisze szybko wracają do początkowej pozycji po naciśnięciu. Drugi rodzaj klawiatury, to klawiatura komputerowa membranowa. Pod jej przyciskami znajduje się membrana, po której naciśnięciu generowany jest sygnał wysyłany do komputera. To, co sprawiło, że klawiatura tego typu jest często wybierana przez użytkowników, to fakt, że między przyciskiem a membraną znajduje się dodatkowy element z gumy – przez co jej praca jest dużo cichsza.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać