Za darmo

Odbierz darmową sadzonkę drzewa i zasadź w swoim ogrodzie

darmowe sadzonki drzew od lasy państwowe

DYSKUSJA

Lasy Państwowe zorganizowały po raz drugi akcję sadzenia drzew. Każdy może to zrobić odbierając w wyznaczonych punktach darmowe sadzonki drzew.

Inicjatywa, która jest wspierana przez Lasy Państwowe ma na celu wsparcie środowiska. W końcu lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Akcja zorganizowana jest dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy. Dzięki akcji teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. To już 4 edycja akcji z darmowymi sadzonkami drzew.

– Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Darmowe sadzonki drzew będzie można odebrać tylko i wyłącznie 29 i 30 września 2022 w wybranych punktach między godziną 9.00 a 15.00.. Sadzonki będą do odbioru w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Łączna pula wszystkich sadzonek do rozdania to aż 1 000 000 sztuk.

Szczegółowe lokalizacje wszystkich miejsc znaleźć można na mapce przygotowanej przez Lasy Państwowe. Aby zobaczyć wszystkie punkty warto powiększyć mapkę tak bardzo jak się da.

Darmowe sadzonki drzew info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo