Za darmo

Odwiedź sąd i odbierz paprotkę za darmo – akcja Ministerstwa Sprawiedliwości

temida symobol sądownictwa

DYSKUSJA

Ministerstwo Sprawiedliwości w niecodzienny sposób chce zawalczyć ze stereotypem funkcji ławnika. W związku z tym w całej Polsce, w instytucjach sądowniczych będą rozdawane paprotki, które każdy odwiedzający będzie mógł zabrać ze sobą za darmo do swojego domu.

paprotka

Sam pomysł jest dość zaskakujący i nietypowy jak na akcję firmowaną przez resort Sprawiedliwości. Niektóre media w Polsce przedstawiły pomysł jako marnotrawstwo czasu czy dowód na to, że Adam Bodnar nudzi się sprawując swoje stanowisko. Nam z kolei sam pomysł przypadł do gustu. Ale może dlatego, że kochamy wszystko, co jest darmowe.

– Pani w jakiej sprawie?
– Na rozprawę z powództwa cywilnego
– A Pan?
– Ja po paprotkę

Ideą akcji jest zmiana zwyczajowego nazywania ławników „paprotkami”. Funkcja ławnika jest bowiem niezwykle ważną z perspektywy sprawnego działania wymiaru sprawiedliwości. Dlatego chcielibyśmy przypomnieć kompetencje i odpowiedzialność, jakie są związane z jej pełnieniem.

paprotki sąd w Ostrołęce

Paprotki już czekają na swoich nowych właścicieli w sądzie w Ostrołęce.

W ramach akcji do każdego sądu w Polsce zostaną dostarczone rośliny-paprotki, które z sądów będzie można otrzymać za darmo. W ten sposób Ministerstwo Sprawiedliwości będzie chciało „odczarować” stygmatyzujące przezwisko i razem „wynieść paprotki z sądów”.

Każdy Sąd ma przygotować 24 czerwca 2024 roku specjalne miejsce, z którego będzie można otrzymać paprotkę za darmo. Akcja ma wystartować o godzinie 13:00. A zainauguruje ją na uroczystej konferencji nikt inny jak sam Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Adam Bodnar.

Przydatne dokumenty

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
1
Lubię to
1
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo