Poradniki zakupowe

Opakowania zwrotne w logistyce e-commerce – badanie

face and look box z darmowymi kosmetykami

DYSKUSJA

Według najnowszego badania firmy Gemius, ponad ¾ internautów kupuje w Internecie. Kupujemy przede wszystkim ze względu na wygodę oraz liczymy na niższą cenę produktów niż w sklepach stacjonarnych. Jaką rolę w naszych zakupach odgrywa ekologia?
opakowania-zwrotne-badanie

Do najpopularniejszych produktów kupowanych online należą: odzież, obuwie, a także produkty kosmetyczne. Zdecydowana większość kupujących (ponad 80 proc.) zwraca uwagę na aspekty ekologiczne w sklepach internetowych, a prawie połowa z nich jest w stanie dużej poczekać na paczkę, jeśli będzie ona bardziej eko.

Operator logistyczny Arvato Supply Chain Solutions wraz z Uniwersytetem Łódzkim postanowili przyjrzeć się zagadnieniom dotyczących opakowań zwrotnych w kanale e-commerce.

Pełne wyniki z badania znajdziesz tutaj.

W powstałym badaniu według metody CAWI zapytano internautów o ich preferencje zakupowe, a jedno z pytań dotyczyło kwoty, ile są w stanie internauci zapłacić za opakowanie wielokrotnego użytku.

ascs-opakowania

Jak widać, kupujący są w stanie zapłacić więcej, gdy ich zakupy będą miały pozytywny wpływ na otaczające nas środowisko.

Pobierz pełną wersję raportu z badania: Opakowania zwrotne w logistyce e-commerce

***

O Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

Jako jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare Arvato Supply Chain Solutions w Polsce odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce. Dzięki ponad dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu w obsłudze procesów operacyjnych, wiedzy eksperckiej na temat kompleksowej wysyłki B2C i B2B oraz elastycznej ofercie, Arvato Supply Chain Solutions zapewnia swoim klientom możliwość uzyskania natychmiastowych korzyści biznesowych, wpływając na zwiększenie poziomu satysfakcji ich klientów końcowych.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce jest jedną z dywizji koncernu Bertelsmann. To zespół zaufanych doradców, który wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga im optymalizować ich kluczowe procesy, zwiększając tym samym ich przewagę konkurencyjną na rynku. Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia ponad 2 500 współpracowników.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać