Poradniki zakupowePromocje

Oszczędzamy na rachunkach za telefon: jak nie stracić na jakości, a zyskać na zasobności portfela?

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Wiele osób zastanawia się, jak skutecznie zredukować rachunki za telefon. Sporym atutem jest fakt, że w dzisiejszych czasach oferty telefonii komórkowych są niezwykle rozbudowane. Znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić wyzwania. Na starcie należy określić indywidualne potrzeby oraz wymagania. Liczy się nie tylko koszt połączeń, czy też wiadomości. Nie można zapomnieć o internecie mobilnym, czy też roamingu.
oszczedzanie-na-rachunkach-za-telefon

W niektórych przypadkach najlepszą opcją jest zmiana operatora. Przyzwyczajanie się do jednej sieci komórkowej to błąd, szczególnie jeśli na rynku dostępne są korzystniejsze oferty. Na blogu Satelitarne Cyfrowe można znaleźć obszerny post: http://satelitarnecyfrowe.pl/ranking-sieci-komorkowych-jaka-wybrac/, w którym umieszczono zestawienie sieci komórkowych wraz z ocenami. Warto zobaczyć na którym miejscu jest marka, z której obecnie korzystamy.

Na kartę vs abonament

Jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość osób, które chciały oszczędzać wybierały oferty na kartę. Obecnie jest nieco inaczej. Przede wszystkim miesięczny abonament wcale nie musi być wysoki. Takie oferty wybierane są nawet przez tych, którzy nie posiadają dużego budżetu. Za kilkadziesiąt złotych można otrzymać np. darmowe rozmowy i SMS-y, a także spory pakiet internetu.

Z pewnością nie należy z góry odrzucać telefonów na kartę. Warto jest znaleźć kilka interesujących ofert, a następnie wykonać krótkie zestawienie. Dopiero wtedy można podjąć właściwą decyzję. Osoby starsze zazwyczaj nie są zainteresowane rozbudowanymi pakietami, czy też dodatkowymi usługami.

Rozmowy i SMS-y bez limitu

Faktem jest, że w dzisiejszych czasach tylko nieliczni płacą za każdą minutę połączenia, czy też wysłaną wiadomość. Powód jest prosty – taka oferta jest kompletnie nieopłacalna, chyba że korzystamy z telefonu wyłącznie sporadycznie. Właśnie dlatego najwięcej zaoszczędzimy wtedy, gdy wybierzemy ofertę gwarantującą nielimitowane rozmowy oraz SMS-y.

Trzeba jednak uwzględnić, że oferta obowiązuje wyłącznie na terenie naszego kraju. Ci, którzy często wyjeżdżają muszą bliżej zapoznać się z roamingiem.

Optymalny pakiet internetu

Ciężko wyobrazić sobie użytkowanie smartfona bez internetu mobilnego. Nie zawsze mamy dostęp do Wi-Fi. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, jaki pakiet będzie optymalny. Teoretycznie w dowolnym momencie możemy go jednorazowo dokupić. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy zwiększone zapotrzebowanie jest skutkiem np. wakacyjnego wyjazdu.

Osoby, które korzystają z danych komórkowych niemal non stop powinny poszukać oferty, która zapewnia spory pakiet internetu. W wielu przypadkach to właśnie za niego płacimy więcej, niż za połączenia telefoniczne.

Dodatkowe usługi

Dużą przeszkodą w oszczędzaniu są dodatkowe usługi wliczone w miesięczną opłatę. Nie zawsze ich potrzebujemy. Warto więc sprawdzić, co wchodzi w skład abonamentu. Coraz powszechniejsza jest np. płatna ochrona telefonu. Można z niej zrezygnować, jednak nie każdy o tym wie.

O aktywacji dodatkowych usług często dowiadujemy się dopiero po przyjściu rachunku. Właśnie dlatego nie należy podpisywać żadnej umowy bez wcześniejszego przeczytania. Uważajmy również na zgody wyrażane drogą telefoniczną podczas rozmowy z konsultantem.

Zasięg operatora

Skuszeni niską ceną często zapominamy o tym, co najważniejsze. Jakość zasięgu ma kluczowy wpływ na komfort codziennego życia. Mieszkańcy dużych miast nie mają większego problemu. Nieco inaczej jest w przypadku małych lub położonych na uboczu miejscowości. Użytkownicy często skarżą się na przerywanie połączeń, czy też tymczasowe zanikanie zasięgu. W takiej sytuacji korzystanie z urządzenia jest niemożliwe.

Do dyspozycji mamy rozmaite mapy zasięgu, które znajdują się np. na oficjalnych stronach operatorów komórkowych. Wystarczy jedynie wskazać lokalizację. Nie zaszkodzi również zapoznać się z opiniami użytkowników.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać