Poradniki zakupowe

Papierowe torby firmowe – dla kogo i za ile?

papierowa torba zakupy

DYSKUSJA

Papierowe torby reklamowe to rozwiązanie, z którego korzysta wiele branż, szczególnie sklepów produktowych, ale i usługowych. Torby papierowe sprawdzają się tak w przypadku warzywniaka, księgarni, sklepu z kosmetykami czy restauracji. To funkcjonalne rozwiązanie pozwalające na zapakowanie różnych rzeczy. Kolorowe torby papierowe z logo dodatkowo stanowić mogą materiał reklamowy twojego biznesu.

Czy warto inwestować w papierowe torby?

Torba papierowa stopniowo wypiera wszelkiego rodzaju torby wykonane z tworzyw sztucznych. Obecność popularnych jeszcze do niedawna toreb foliowych w wielu biznesach jest dzisiaj już trudna do wyobrażenia. Chodzi przede wszystkim o rosnącą świadomość wpływu człowieka na środowisko. Oczywiście folia biodegradowalna ma swoje plusy, ale wizerunkowo dużo lepiej wyglądają jednorazowe torby papierowe (szczególnie jeśli papier do nich pochodzi z recyklingu) lub też torby wielorazowego użytku.

W papierowe torby z logo firmy warto zainwestować nie tylko ze względu na ekologię, obecne wymogi prawne, ale i wizerunek firmy. Jeśli sprzedajesz nieco cięższe rzeczy, być może warto zwrócić uwagę na torby laminowane, ze wzmocnionym dnem. Niezależnie od tego, torby papierowe, torby prezentowe czy przeznaczone do codziennej sprzedaży dobrze wyglądają, prezentują markę jako świadomą, ekologiczną, a przy tym nierezygnującą z promowania własnego wizerunku.

Torebki papierowe bez uszu, torby papierowe z szerokim dnem

Torby papierowe firmowe  powinny być przede wszystkim dopasowane do specyfiki twojego biznesu i sprzedawanych przez ciebie rzeczy, katalogów udostępnianych klientom, pakietów rozdawanych na targach, seminariach, konferencjach. Zanim złożysz zamówienie, zastanów się:

  • jakiej wielkości powinna być potrzebna ci torba,
  • czy znaczenie ma jej wysokość/szerokość,
  • czy potrzebujesz wzmacnianego dna,
  • czy zależy ci na tym, aby dno torby było szersze od pozostałej części (ważne rozwiązanie np. dla gastronomii),
  • czy torba ma mieć uszy, czy też powinna być ich pozbawiona,
  • jak bardzo powinna być wytrzymała.

Torby papierowe dostępne są w różnych rozmiarach, a ich odpowiednie dopasowanie do specyfiki twojego biznesu często ma ogromne znaczenie. Dlatego warto uważnie prześledzić ofertę, jaką ma dla ciebie producent toreb papierowych i wybrać model najlepiej dopasowany do twoich potrzeb.

Torby papierowe firmowe z twoją grafiką

Troska o środowisko naturalne to jedno. Promocja — drugie. Nie warto lekceważyć tego drugiego aspektu. Jeśli tylko masz takie finansowe możliwości (a różnice w cenie nie są ogromne), warto zamówić torby z nadrukiem logo lub hasłem firmowym. To niedrogie narzędzie promocji, a często niemniej skuteczne od innych rozwiązań. Warto oczywiście zatroszczyć się, aby logo prezentowało się możliwie jak najlepiej. Współpraca z zespołem graficznym producenta toreb papierowych może tutaj sporo pomóc. Jeśli masz swój dział graficzny lub specjalistę, z którym pracujesz nad materiałami promocyjnymi, warto to oczywiście wykorzystać i stworzyć grafikę zapadającą w pamięć.

Materiałowa alternatywa dla papierowych toreb

Papierowe torby mają jednak alternatywę. Są nią materiałowe, ekologiczne torby wielorazowego użytku. Można je sprzedawać, można rozdawać klientom podczas różnego rodzaju wydarzeń, w pakietach promocyjnych, edukacyjnych, jako dodatek do zakupów od określonej kwoty. W tym przypadku absolutnie koniecznie warto zadbać o logo, hasło, firmową grafikę, która sprawi, że torba będzie twoją „chodzącą” reklamą. To rozwiązanie, po które sięga obecnie bardzo dużo marek.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać