Promocje

Pierwszy wykrywacz metalu

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Słyszałeś na pewno wielokrotnie o pasjonatach zbieractwa, którzy posiadają wykrywacz metalu i przemierzają z nim leśne ostępy. Dzięki takiemu urządzeniu mogą z łatwością odnaleźć pozostawione w ziemi skarby – zaczynając od zwykłych monet, poprzez stare i zapomniane przedmioty, a na prawdziwych skarbach kończąc. Chciałbyś może dołączyć do tych hobbystów? Jeśli tak, bez wątpienia musisz zainwestować w odpowiedni wykrywacz metalu.
wykrywacz metalu

Jak działa wykrywacz metalu?

Zanim zdecydujesz się na zakup, na pewno chcesz wiedzieć, w jaki sposób w ogóle działają wykrywacze metali. Zasada ich konstrukcji jest bardzo prosta: urządzenie generuje falę elektromagnetyczną, która rozchodzi się na pewną odległość. Kiedy urządzenie znajduje się w pobliżu gruntu, fala elektromagnetyczna przenika przez niego i dociera do metalowych elementów, które się w nim znajdują (jeśli oczywiście w ogóle tam są). Wówczas następuje wzbudzenie w nich własnej fali elektromagnetycznej, która z kolei dociera do cewki wykrywacza. Urządzenie odbiera tę nową falę i emituje sygnał – zazwyczaj dźwiękowy – który pozwala jasno określić miejsce, w którym znajduje się znalezisko.

Czy wykrywacz musi znajdować wszystko?

Proste wykrywacze, zwłaszcza stare, wykrywają obiekty na zasadzie: jest albo go nie ma. Decydując się na zakup takiego urządzenia od poprzedniego właściciela, będziemy zatem skazani na poszukiwanie na chybił-trafił, również tych przedmiotów, które są kompletnie bezwartościowe. Co więcej, takie wykrywacze z reguły odznaczają się krótkim zasięgiem i całkiem sporym ciężarem.

Aby zatem nie tracić czasu na niepotrzebne znaleziska, a także ułatwić sobie zadanie i spacery, warto zdecydować się na nowy model, prosto z markowego sklepu. Dzięki takiemu zakupowi będziemy mogli ustawić odpowiednie parametry, które między innymi pozwolą wybiórczo odnajdywać tylko takie przedmioty, które są rzeczywiście interesujące. Pozostałe zostaną po prostu pominięte. Warto także zauważyć, że nowoczesne urządzenia cechuje większy, lepszy zasięg, dłuższa praca oraz – co niezwykle istotne zwłaszcza dla kobiet zainteresowanych poszukiwaniami – mniejsza waga.

Dodatkowe udogodnienia

Pragnąc kupić wykrywacz metali, warto zastanowić się, jakie udogodnienia oferowane przez producenta będą najbardziej satysfakcjonujące. Nowoczesne detektory z reguły wyposażone są w wyświetlacz, który pokazuje dokładnie wszystkie parametry. Dzięki temu możliwy jest precyzyjny odczyt głębokości, na której położone jest znalezisko, pojawia się jego cyfrowa identyfikacja, a także wskaźnik naładowania baterii czy dane, dotyczące aktualnego trybu pracy.

Większość nowoczesnych urządzeń posiada możliwość pracy w trybie statycznym, dynamicznym i dynamicznym z dyskryminacją. To właśnie dyskryminacja jest parametrem, który pozwala na wybiórcze wyszukiwanie tylko interesujących obiektów, a nie wszystkiego, co znalazło się w ziemi.

Niewątpliwie cechą, o jakiej warto pamiętać, jest wytrzymałość na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. Wykrywacz będzie bowiem używany w terenie, a zatem może być łatwo narażony na niebezpieczne czynniki, takie jak opady atmosferyczne. Mając to na uwadze, lepiej wybrać model wodoodporny i wysokiej jakości, aby cieszyć się nim jak najdłużej.

fot. materiały prasowe

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Warto również dodać, że poszukiwania wykrywaczem metalu bez zezwolenia jest karalne :)

  2. W sumie nie wiadomo po co powstał ten wpis. Nie jest związany z tematem strony ;)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje