Poradniki zakupowe

Płaszcze wełniane – jak je pielęgnować?

płaszcze wełniane

DYSKUSJA

Posiadasz w swojej garderobie wełniany płaszcz? W takim razie musisz wiedzieć, jak dbać o wełnę, by Twój piękny płaszczyk służył Ci przez wiele, wiele sezonów, a nie tylko przez chwilę. Te niezwykle modne okrycia wierzchnie wymagają niemało pracy. O czym koniecznie musisz pamiętać?
płaszcz wełniany

Wełna może się odkształcić

Zainwestowałaś w wełniany płaszcz, dlatego prawdopodobnie nie chcesz za chwilę wymieniać go na nowy. To zakup, który ma służyć Ci latami. Musisz więc pamiętać, że wełna jest bardzo delikatnym materiałem, który może żyć własnym życiem, zwłaszcza jeśli znajduje się w ciasnej szafie. Najlepszym sposobem na przetrzymywanie płaszcza jest włożenie go do pokrowca i powieszenie w garderobie, przy zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni. Nie wkładaj go ciasno między innymi ubraniami, gdyż prawdopodobnie bardzo łatwo się od tego odkształci. Powieś go również nie na haku, a na grubym wieszaku.

Nic nie poradzisz na mechacenie się

Nawet jeśli kupisz stuprocentowo wełniany płaszcz najwyższej jakości, będzie się on mechacić. Co to oznacza? Że musisz regularnie szczotkować swój płaszcz, jeśli akurat z niego korzystasz bądź w sytuacjach, w których widzisz, że wymaga on odświeżenia. Na przykład wtedy, gdy na powierzchni materiału zauważasz niewielkie kuleczki puchu wełnianego. Szczotka wyczesze włókna, ale także pozwoli Ci pozbyć się zanieczyszczeń. Zawsze szczotkuj wełnę z włosem, nigdy pod włos, gdyż może to uszkodzić włókna.

Regularne wietrzenie

Jeśli chcesz, by Twój wełniany płaszcz zawsze wyglądał jak nowy, musisz zadbać o wietrzenie go. Wystarczy, że wywiesisz go na kilka godzin na zewnątrz bądź przy oknie. To naturalnie odświeży materiał, dzięki czemu pozbędziesz się charakterystycznego zapachu przeleżałej w szafie wełny.

A co z praniem?

Tego lepiej się nie podejmuj. Wełniane płaszcze nie przepadają za praniem ani tym bardziej mechanicznym suszeniem. Dlatego zawsze, ale to zawsze, zanoś swój skarb do pralni chemicznej, by uniknąć problemów z materiałem. Nie mocz go pod żadnym pozorem, gdyż to może spowodować, że wełna się skurczy. Na szczęście wełniane płaszcze wymagają tylko sporadycznego prania – wtedy, gdy rzeczywiście są już brudne.

Choć o wełniany płaszcz trzeba dbać, ten element garderoby z pewnością jest tego wart. Jeśli nie masz jeszcze idealnego wełnianego płaszcza, koniecznie go poszukaj. Wiele eleganckich modeli znajdziesz w sklepach internetowych.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać