Promocje

Platforma Max – następca HBO Max i Player – kompendium wiedzy: oferta, pakiety, ceny i promocje

platforma max kompendium wiedzy o pakietach i cenach

DYSKUSJA

Już 11 czerwca 2024 startuje w Polsce platforma Max, która ma zastąpić HBO Max i prawdopodobnie w przyszłości także i TVN Player. Czym zatem jest Platforma Max, co oferuje, jakie są pakiety i ceny za dostęp do filmów? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w naszym kompendium wiedzy o Max.

Platforma Max – czym jest?

Platforma Max to nowość na polskim rynku medialnym. Max zadebiutował w czerwcu 2024 roku jako nowoczesne i wszechstronne rozwiązanie, które łączy to, co najlepsze w HBO Max z doskonałą rozrywką znaną z programów firmowanych logo TVN Player. Ramówka materiałów Max obejmuje programy ze wszystkich gatunków i kategorii, w tym seriale, filmy, dokumenty, programy dla dzieci, transmisje sportowe oraz serwisy informacyjne. Pełna wszechstronność co jest wyróźnikiem do istniejących konkurencyjnych platform.

Max wyróżnia się nie tylko bogatą ofertą programową, ale także nowymi funkcjami, które usprawniają korzystanie z platformy. W aplikacji znaleźć można najpopularniejsze polskie i światowe programy i gatunki, takie jak największe formaty rozrywkowe, seriale kryminalne, teleturnieje, programy reality i dating, dokumenty oraz programy dla całej rodziny. Dodatkowo, miłośnicy gotowania i projektowania wnętrz również znajdą coś dla siebie, dzięki bogatej ofercie programów kulinarnych i dotyczących wystroju wnętrz. Sportowe relacje na żywo stanowią kolejny atut dla fanów sportu, a każdy pakiet Max zapewnia pełen dostęp do transmisji z wydarzeń specjalnych np. Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

Platforma Max jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych oraz w 39 krajach Ameryki Łacińskiej. W 2024 Polska dołączyła do tego grona, a w przyszłości planowane jest rozszerzenie zasięgu na kolejne kraje. Te mbitne plany świadczą o dynamicznym rozwoju i rosnącej popularności Max’a na świecie.

platforma max na telewizorze

Max oferuje również dużą elastyczność w dostępie do treści, ponieważ dzięki dedykowanej aplikacji jest dostępny na różnych urządzeniach, takich jak telefony, tablety, komputery, telewizory, odtwarzacze multimedialne, dekodery telewizyjne i konsole do gier.

Naszym zdaniem Max ma ogromny potencjał, by stać się liderem na rynku usług streamingowych, nie tylko w Polsce. Wszechstronność, dostępność na wielu urządzeniach, bogata oferta programowa i wsparcie dużego koncernu medialnego to kluczowe atuty, które mogą decydować o sukcesie platformy.

Następca HBO Max i Player – promocja specjalna dla subskrybentów

Warner Bros, Discovery i TVN jak widać zmieniają strategię i pomysł na rynek medialny w Polsce. Zdecydowano „zaorać” dwa serwisy streamingowego, które jakby nie patrząc były dość popularne. Pierwszy – HBO oferował całkiem przyzwoitą kolekcję dobrej jakości produkcji. Z kolei TVN Player oferuje dostęp do archiwalnych programów stacji TVN w całkiem przystępnej i atrakcyjnej cenie.

Prawdopodobnie migracja wszystkich materiałów, filmów oraz seriali do jednej platformy to próba konsolidacji i kolejnego zamieszania na rynku medialnym, próba powalczenia z Netflix i innymi platformami jak ViaPlay czy Disney+. Czy zakończy się powodzeniem? Czas pokaże.

platforma max kupon na start

Oferta specjalna – promocja dla subskrybentów Player

Dotychczasowi subskrybenci platformy HBO oraz Player mają możliwość skorzystania z przygotowanej dla nich promocji na pakiety subskrypcji w nowym serwisie. Przykładowo subskrybenci Player otrzymali wiadomość e-mail o możliwości zapisania się na promocję na start – po podaniu swoich danych po starcie platformy otrzymają dedykowany kupon na bezpłatny dostęp do Max.

Migracja oraz aktywacja Max u operatorów

U większości operatorów, takich jak Plus, Polsat Box i CANAL+, migracja kont HBO Max na Max będzie wiązać się z automatycznym przejściem na pakiet Premium, który oferuje zawartość w jakości 4K. To podejście jest korzystne dla użytkowników, którzy cenią sobie najwyższą jakość obrazu i dźwięku, ale może być mniej atrakcyjne dla tych, którzy nie potrzebują aż tak zaawansowanej technologii.

Natomiast Orange podchodzi do tej kwestii inaczej. Firma zapowiedziała, że konta HBO Max zostaną migrowane na pakiet Standard. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale może nie zaspokajać potrzeb bardziej wymagających klientów. Na szczęście Orange daje swoim użytkownikom możliwość rezygnacji z usługi, jeżeli nie będą zainteresowani ofertą operatora. To podejście może być postrzegane jako bardziej elastyczne i przyjazne dla konsumenta, ponieważ daje większą swobodę wyboru.

Z punktu widzenia konsumenta, różnice w podejściu operatorów mogą mieć istotne znaczenie. Decyzja Plusa, Polsat Box i CANAL+ o migracji na pakiet Premium sugeruje, że operatorzy ci stawiają na klientów poszukujących najwyższej jakości usług bez względu na koszty. Z kolei strategia Orange może przyciągać tych, którzy szukają bardziej przystępnych cenowo rozwiązań, ale jednocześnie cenią sobie elastyczność i możliwość wyboru.

Chcielibyśmy również zwrócić uwagę, że migracja na pakiet Premium może wiązać się z wyższymi kosztami subskrypcji, co może być barierą dla części użytkowników. Tymczasem oferta Orange, mimo że proponuje niższą jakość obrazu, może okazać się bardziej atrakcyjna cenowo, co jest istotnym czynnikiem dla wielu gospodarstw domowych.

Pakiety i ceny za dostęp do Max

Max oferuje trzy podstawowe plany oraz dodatkowy pakiet dający dostęp do kanałów TV i wydarzeń sportowych. Podstawowe plany różnią się jakością transmisji. Wyższe pakiety umożliwiają dostęp do kanałów HBO i TVN. Najwyższy pakiet daje dodatkowo możliwość oglądania filmów offline (do pobrania i obejrzenia na później np. w podróży). Ceny pakietów zaczynają się od 19,99 PLN.

Pakiet Podstawowy

Cena:

 • 19,99 zł miesięcznie
 • 199 zł rocznie

Zawartość:

 • Dostęp do seriali, filmów i programów na dwóch urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD.
 • Dostęp do kanału TVN HD.
 • Przystępna cena i większa dostępność najwyższej jakości treści przy ograniczonej liczbie reklam.
 • Znany polskim użytkownikom Playera, pioniera w łączeniu tańszych subskrypcji z reklamami.

Pakiet Standardowy

Cena:

 • 29,99 zł miesięcznie
 • 299 zł rocznie

Zawartość:

 • Oglądanie seriali, filmów i programów na dwóch urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD.
 • Możliwość pobrania do 30 tytułów do oglądania offline.
 • Dostęp do kanałów HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.
 • Najwyższa jakość biblioteki treści na żądanie bez reklam.

Pakiet Premium

Cena:

 • 49,99 zł miesięcznie
 • 499 zł rocznie

Zawartość:

 • Oglądanie seriali, filmów i programów na czterech urządzeniach jednocześnie.
 • Jakość Full HD lub 4K oraz dźwięk Dolby Atmos przy wybranych tytułach.
 • Możliwość pobrania do 100 tytułów, w tym 30 filmów, do oglądania offline (z ograniczeniami).
 • Dostęp do kanałów HBO, HBO 2, HBO 3 oraz TVN HD.
 • Najlepsza jakość biblioteki treści na żądanie bez reklam.

Pakiet dodatkowy Kanały TV i Sport

Cena:

 • 20 zł miesięcznie

Zawartość:

 • Dostęp do 25 dodatkowych kanałów na żywo: TVN24, TVN24 BiS, CNN, Eurosport 1, Eurosport 2, TVN 7, TTV, METRO, TVN Style, TVN Turbo, TVN Fabuła, Warner TV, HGTV, Travel Channel, Food Network, Animal Planet, Cartoon Network, Cartoonito, ID, TLC, Discovery Channel, Discovery Historia, Discovery Life, Discovery Science oraz DTX.
 • Relacje z najważniejszych wydarzeń sportowych, w tym:
  Tenisowe Wielkie Szlemy
  Puchar Świata w skokach narciarskich
  Speedway Grand Prix
  Kolarskie wielkie toury
  Wyścig 24h Le Mans
 • Dodatkowy pakiet można aktywować do każdego powyższego pakietu

Jak widać wybór pakietów jest spory i został dostosowany do wymagań polskiego widza, także tego z mniej zasobniejszym portfelem. Dla osób, które posiadają rozbudowany kino domowe z dobrym dużym telewizorem oraz nagłośnieniem, które obsłuży rozdzielczość 4K i dźwięk Dolby Atmos zdecydowanie rekomendowany jest pakiet Max Premium.

Z kolei widzowie, którzy filmy oglądają raczej na monitorze komputera, laptopa lub w często podróżują z pewnością wybiorą pakiet Max Standardowy, który oprócz rozdzielczości Full HD oferuje także możliwość oglądania do 30 filmów w trybie offline.

Ramówka i dostępne produkcje na Max

W momencie premiery Platformy Max w Polsce baza produkcji z pewnością będzie opierać się głównie na serialach i filmach dostępnych i znanych z Playera oraz HBO. Sam wlaściciel platformy nie ukrywa, że pracuje nad połączeniem obu baz, aby jak najszybciej zaoferować maksymalnie dużo materiałów wideo.

filmy i seriale na max

W pierwszym roku Max zapewnia, że przygotował wyjątkową ofertę, która łączy różnorodne treści od różnych dostawców, katalog autorskich produkcji Max Original, tytuły HBO oraz produkcje grupy TVN. Taka różnorodność sprawia, że każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swoich zainteresowań.

Co ciekawe – wszystkie nowe premiery filmów i seriali produkcji TVN nie będą już się odbywać na platformie Player. Od czerwca będą one miały miejsce wyłącznie na Maxie. W pewnym sensie jest to pstryczek w nos dla dotychczasowych subskrybentów Playera, którzy otrzymują jednoznaczny sygnał – „przejdź z Player do Max”.

Na pewno spory udział w bazie filmów i seriali będą miały produkcje zza oceanu, które firmowane są przez Warner Bros i Discovery (właścicieli TVN oraz Max), które jak wiecie zarządzają także takimi kanałami jak HBO czy Cartoon Network.

darmowe-probki-bebilon

Jednym z najważniejszych punktów ramówki jest drugi sezon niezwykle popularnego serialu „Ród Smoka”. Dla fanów polskich produkcji ciekawą propozycją będzie druga seria serialu „Odwilż” z Katarzyną Wajdą w roli głównej, która pojawi się w sierpniu. Platforma Max nie zapomina także o rodzimej twórczości, przygotowując ponad 15 polskich produkcji na najbliższe dwa lata. Wśród nich znajdą się fascynujące dokumenty, takie jak „Król Zanzibaru”, „Łowcy skór” oraz „Hope” autorstwa Martyny Wojciechowskiej. Każdy z tych dokumentów porusza istotne, a często kontrowersyjne tematy, co z pewnością przyciągnie uwagę widzów szukających głębszych i bardziej refleksyjnych treści.

„Król Zanzibaru” przybliży historię Wojciecha Żabińskiego, założyciela sieci hoteli Pili Pili na Zanzibarze, który oszukał ponad 250 osób na sumę 7 mln zł. „Łowcy skór” to z kolei wstrząsający dokument o pracownikach łódzkiego pogotowia, którzy doprowadzili do śmierci ponad tysiąca pacjentów, natomiast „Hope” Martyny Wojciechowskiej opowie o dramatycznych oskarżeniach niewinnych nigeryjskich dzieci o czary.

Dla najmłodszych widzów Max przygotował bogatą ofertę – już w dniu premiery dostępnych będzie ponad 1,5 tysiąca godzin treści. Znajdą się tu takie klasyki jak „Tom i Jerry”, „Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Scooby Doo”, a także popularne współczesne serie jak „Świnka Peppa” i „Lego Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu”. W ciągu roku platforma planuje zwiększyć tę bibliotekę o kolejne 100 godzin treści, co zapewni stały dopływ nowych materiałów dla dzieci i dorosłych.

info

Jeśli artykuł Ci się spodobał koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi. Sledź naszą Grupę na Facebooku , profil na Instagramie lub skomentuj. To właśnie w tym miejscu dowiesz się o aktualnie trwających promocjach 🔥 oraz poznasz praktyczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje

free samples Cashback

Zdobycze 2022

Wracamy z regularnym podsumowaniem aktualnych i byłych zdobyczy. Nadrabiając zaległości stworzyliśmy zestawienie zdobytych próbek i ...