Poradniki zakupowePromocje

Pojazdy elektryczne – jest w czym wybierać!

logotyp zakupersi

W dzisiejszych czasach rynek motoryzacyjny zmienia się bardzo dynamicznie, a pojazdy spalinowe coraz częściej zastępowane są przez nowoczesne pojazdy wyposażone w silnik elektryczny.
hulajnoga

Niewielkie, mobilne i ekologiczne, czyli hulajnogi i rowery elektryczne

W dzisiejszych czasach rynek motoryzacyjny zmienia się bardzo dynamicznie, a pojazdy spalinowe coraz częściej zastępowane są przez nowoczesne pojazdy wyposażone w silnik elektryczny. Takie rozwiązanie jest bowiem o wiele bardziej ekologiczne i ekonomiczne w dłuższej perspektywie czasu. Jakie są więc dostępne pojazdy elektryczne na rynku? Czy warto zamienić silnik spalinowy na elektryczny?

hulajnoga

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Wśród pojazdów z napędem elektrycznym niewątpliwie największą popularnością cieszą się hulajnogi elektryczne. Są one mobilne, niewielkie i lekkie, dzięki czemu umożliwiają niezwykle komfortową i przyjemną jazdę. Wbudowany w nie silnik elektryczny całkowicie odciąża użytkownika podczas jazdy, dzięki czemu możliwe jest podróżowanie bez jakiegokolwiek wysiłku czy potu. Te nowoczesne wersje znanych od wielu lat zabawek dla dzieci są również dziecinnie proste w obsłudze i sprawiają ogromną frajdę z jazdy. W ostatnich latach na popularności zyskują również rowery z napędem elektrycznym. W tym przypadku silnik nie wyręcza jednak użytkownika, a jedynie wspomaga go podczas pokonywanie dłuższych dystansów i stromych wzniesień. Ponadto, prawie każdy producent pojazdów elektrycznych posiada w swojej ofercie różnorodne modele tych pojazdów, dzięki czemu każdy rowerzysta może dopasować jednoślad do swoich potrzeb i oczekiwań. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zarówno hulajnogi, jak i rowery elektryczne mają bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Silnik napędzany prądem nie wytwarza bowiem żadnych szkodliwych spalin do atmosfery – przesiadka z samochodu na rzecz elektryka może więc skutecznie przyczynić się do zmniejszenia problemu smogu w miastach.

Samochód elektryczny i wiele więcej!

W związku z coraz większym zanieczyszczeniem powietrza i rosnącymi cenami paliwa wielu Polaków decyduje się na przesiadkę z samochodu z silnikiem spalinowym na elektryka. Takie działanie ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne, jednak zakup pojazdu z silnikiem elektrycznym niestety wciąż znajduje się poza zasięgiem większości społeczeństwa. Trzeba natomiast podkreślić, że rynek samochodów elektrycznych stale się rozwija, a wraz z nim ceny elektryków staną się zapewne bardziej przystępne. Co ciekawe, w ostatnich latach w Polsce pojawiły się także inne, dość nietuzinkowe pojazdy z napędem elektrycznym, a mianowicie wózki golfowe, które mogą funkcjonować nawet jako pojazdy turystyczne. Takie wózki golfowe mogą pomieścić od 2 do nawet 8 osób, dzięki czemu doskonale sprawdzą się także jako środek transportu w bliskobieżnej komunikacji.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać