Promocje

Półgorsety wyszczuplające – czy naprawdę dają efekt?

logotyp zakupersi

Brzuch i talia to jedne z najbardziej problematycznych miejsc dla większości kobiet. Tkanka tłuszczowa często pojawia się właśnie tam powodując nieestetyczne fałdki i wałeczki. Dodatkowo wiele kobiet ma problem ze zrzuceniem nadbagażu z brzucha po porodzie, po którym skóra jest dodatkowo w tym miejscu rozciągnięta. Nie każdy ma czas i ochotę na stosowanie restrykcyjnych diet i regularne ćwiczenia.

Tych, którym nie pomaga stosowanie masaży i specjalnych kremów modelujących z pewnością zainteresują półgorsety. Jednak czy są one w stanie rzeczywiście wysmuklić sylwetkę, czy powodują tylko optyczne złudzenie wyszczuplenia?

Półgorsety – sposób na wąską talię

Stosowanie specjalnych konstrukcji do modelowania ciała miało swoje początki już w starożytności, ale największą popularnością cieszyło się w średniowieczu. Za pomocą usztywnionych gorsetów damy dworu ściskały swoje talie do granic wytrzymałości po to, by uzyskać jak najmniejszy obwód. Moda na tę bolesną i niebezpieczną metodę minęła kilka wieków później, ale pozostały po niej gorsety, które obecnie traktowane są głównie jako element zmysłowej bielizny.

darmowe-probki-bebilon

Subskrybuj Newsletter

Dołącz do społeczności Zakupersów i bądź zawsze poinformowany o najnowszych okazjach, promocjach i próbkach do zgarnięcia.

Subskrybując, wyrażasz zgodę na wysyłanie Ci wiadomości e-mail. Masz jednak możliwość wycofania swojej zgody w dowolnym momencie.

Panie chętnie dobierają do nich stringi i pończochy, by atrakcyjnie zaprezentować się w zaciszu sypialni. Jednak doświadczenia z minionych epok potwierdzają niezaprzeczalne działanie półgorsetów jako sposobu na wyszczuplenie sylwetki, przez co obecnie zyskują coraz więcej zwolenniczek noszących je także na co dzień. Choć nie jest to magiczny sposób na rzeczywiste zrzucenie kilku kilogramów, to może okazać się pomocnym sojusznikiem w walce o nienaganną figurę.

Półgorsety i gorsetowanie

Kanony piękna zmieniały się na przestrzeni wieków, ale pewne ich elementy pozostały stałe. Kobiece kształty powinny być harmonijne, a figura klepsydry to wciąż ideał, do którego dążą kobiety z całego świata. Gorsetowanie, zwane także dietą gorsetową to stosunkowo nowa moda, którą zapoczątkowały gwiazdy Hollywood. Świeżo upieczone mamy chcąc pochwalić się błyskawicznym odzyskaniem szczupłej sylwetki w niedługim czasie po porodzie, zdradziły swoje sekrety. Za powrót do dawnej figury odpowiedzialne okazały się półgorsety.

Samo gorsetowanie zaczerpnięte jest ze średniowiecznych tradycji, ale nie ma już charakteru nadludzkich tortur. Gorset nosi się tylko kilka godzin dziennie, a jego ściśnięcie jest wyregulowane w taki sposób, by nie powodować bólu. Noszenie półgorsetów przyczynia się do zwężania talii, ale wpływa także korzystnie na mięśnie proste brzucha, których rozstęp jest częstą konsekwencją ciąży. Dzięki temu uzyskuje się lepsze napięcie mięśni i wymodelowanie całości tego obszaru.

Osoby stosujące półgorsety jako metodę wyszczuplającą zwracają także uwagę na pozytywne zmiany w codziennym życiu. Mając ściśnięty brzuch nie można zjeść zbyt wiele, przez co samoistnie zmieniają się nawyki żywieniowe. Dodatkowo ucisk tej okolicy wymusza wyprostowaną postawę ciała, co ma z kolei korzystny wpływ nie tylko na wygląd, ale też samopoczucie.

Półgorsety – czy są bezpieczne?

Starożytne praktyki odeszły w niepamięć, a rozsądne korzystanie z takiej niecodziennej metody wyszczuplającej jest całkowicie bezpieczne. Należy jednak pamiętać o zachowaniu kilku zasad. Dawniej talię ściskano tak mocno, że powodowało to problemy w codziennym funkcjonowaniu. W dłużej perspektywie panie stale stosujące półgorsety mogły nabawić się problemów zdrowotnych. Ciągły nacisk na żebra powodował ich przesuwanie, a co za tym idzie uszkodzenia narządów wewnętrznych i wiele rozmaitych schorzeń.

Obecnie lekarze przypominają o zachowaniu umiaru. Nacisk powinien być stopniowany, a wiązanie niezbyt ciasne. Dla bezpieczeństwa najlepiej jest nosić półgorsety kilka godzin, a nie przez cały dzień. Trzeba też zwrócić uwagę na jakość materiału i usztywniaczy. Dobry produkt można dostać już za kilkaset złotych, ale nie powinno się na nim zbytnio oszczędzać, bo uzyskiwane efekty mogą być wtedy niezadowalające. Słabe gatunkowo tkaniny to także dyskomfort w noszeniu. Dziś, półgorsety nie są towarem tak luksusowym, jak kiedyś i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego na własną kieszeń.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje