Darmowe próbki

Pomoc dla Ukrainy – darmowe usługi dla Ukraińców

pomoc ukraina

DYSKUSJA

Wydaje się, że Polska i polskie firmy zdały egzamin. Tuż po wybuchu wojny na Ukrainie, nie tylko Polska zaoferowała pomoc dla uchodźców, ale także i polskie firmy.

Ukraincy przybywający do Polski mogą liczyć na szereg benefitów. Pomoc deklarują zarówno jednostki rządowe, jak i organizacje pozarządowe oraz prywatne placówki i gabinety medyczne. Lista każdego dnia wydłuża się o kolejne pozycje. Polski rząd przyjął także ustawę, która zakłada, że uczniowie i studenci będą mogli kontynuować naukę w polskich szkołach i uczelniach. Zgodnie z ustawą, osoby i podmioty, które zapewnią zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, będą mieli prawo – przez okres dwóch miesięcy – do świadczeń pieniężnych na poziomie 40 PLN dziennie. Z kolei uchodźcy z Ukrainy do jednorazowego świadczenia w wysokości 300 PLN na osobę.

pomoc polska ukraina darmowe rzeczy dla ukrainców

Powstał nawet specjalny tag do śledzenia inicjatyw związanych z uchodźcami z Ukrainy: #SolidarnizUkrainą .

Poniżej prezentujemy listę darmowych rzeczy oraz bezpłatnych usług, których ceny zostały specjalnie obniżone, by pomóc ukraińskim uchodźcom.

Bezpłatne infolinie pomocowe dla uchodźców

Ogólny telefon do spraw cudzoziemców po ukraińsku: +48 47 721 75 75

Ogólny numer interwencyjny: 987

Całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia po polsku i ukraińsku: 800 190 590 (można uzyskać informacje, gdzie znaleźć pomoc medyczną).

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu: 800 137 200

Pomoc medyczna i medycyna

Lekarzedlaukrainy.pl

Platforma medyczna autorstwa studenta UJ, która łączy lekarzy z potrzebującymi pomocy uchodźcami z Ukrainy. Uciekający przed wojną mogą na niej wyszukać odpowiedniego specjalistę i umówić się na darmową wizytę.

Znany Lekarz

Znany Lekarz stworzył portal medyczny dla osób przyjeżdżających z Ukrainy do Polski. Można znaleźć na stronie lekarza lub specjalistę i skorzystają z pomocy. Lekarze porozumiewają się po ukraińsku i rosyjsku, a konsultacji udzielają bezpłatnie.

Więcej informacji

Zapytaj LekarzaW zapytaj-lekarza.pl udostępniona została opcja darmowych konsultacji lekarskich dla obywateli Ukrainy. Aby skorzystać z konsultacji należy wypełnić formularz rejestracyjny. Konsultacje z lekarzem odbywają się z poziomu komputera lub smartfona i prowadzone są w języku ukraińskim.

Vision Express

Popularny sklep z okularami i soczewkami ogłosił, że przygotował aż 10 000 bezpłatnych, wybranych przez Vision Express okularów i soczewek kontaktowych wraz z bezpłatnym badaniem wzroku. Aby skorzystać z promocji należy udać się do wybranego salonu Vision Express i przeprowadzić badanie wzroku.

Luxmed

Luxmed przygotował specjalny pakiet pozwalający obywatelom Ukrainy na skorzystanie z bezpłatnej pomocy medycznej. Specjalnie dla nich uruchomiona została infolinia pod numerem 22 45 97 007, poprzez którą można umówić się na bezpłatne usługi

Przesyłki

MBE Poland

MBE Poland zaoferował darmowe skrytki pocztowe/adresowe dla uchodźców z Ukrainy. To świetna okazja dla tych, którzy potrzebują otrzymywać korespondencję. Skrytki dostępne są w takich miastach jak Białystok, Bydgoszcz, Grodzisk Mazowiecki, Kędzierzyn Koźle, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Piaseczno, Poznań, Pruszków, Przemyśl, Rzeszów, Sanok, Siedlce, Sosnowiec, Warszawa, Wrocław. Do założenia skrytki potrzebny jest paszport lub wiza lub na podstawie wniosku o udzielenie ochrony międzynarodowej złożonego na polskim przejściu granicznym lub zgody komendanta Straży Granicznej

Więcej informacji

Transport

Autopay

Do 30 marca 2021 kierowcy samochodów z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi nie będą płacić za przejazd koncesjonowanymi autostradami: A4 Katowice-Kraków i AmberOne Autostrada A1 Toruń-Gdańsk oraz publicznymi objętymi systemem poboru opłat e-TOLL: A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica. Aby skorzystać z darmowych autostrad należy skorzystać z rozwiązania Autopay. Po przejeździe zwracana jest pobrania kwota w formie cash backu.

Więcej informacji

Free Now

kupony free now - darmowy przejazd taksówką z free now

Free Now zdecydował się udostępnić darmowe przejazdy ich taksówkami. Okazja adresowana jest przede wszystkim dla wolontariuszy, którzy wspierają uchodźców z Ukrainy. Aby skorzystać z darmowych przejazdów Free Now, wolontariusz powinien skontaktować się indywidualnie z Free Now. Usługi Free Now dostępne są w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Krakowie, Katowicach (strefa GOP), Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Lublinie, Rzeszowie i Białymstoku.

Komunikacja miejska

darmowe-probki-bebilon

W wielu miastach w całej Polsce zdecydowano nie pobierać opłat za przejazdy od Ukraińców. Przed przejazdem warto zapoznać się z indywidualnymi warunkami promocji, gdyż może być wymagane otrzymanie specjalnej karty do przejadów (tak jest np. w Poznaniu). Do tej pory o darmowych przejazdach komunikacją miejską poinformowały takie miasta jak Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Lublin, Kraków, Częstochowa, Olsztyn czy Łódź.

Arriva

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego solidaryzując się z obywatelami Ukrainy uruchamia dla nich bezpłatne przejazdy kolejowe. Podróż będzie realizowana na podstawie ważnego paszportu potwierdzającego obywatelstwo. Wszystkie połączenie Arrivy przebiegać będą zgodnie z rozkładem jazdy.

https://arriva.pl/765/bezplatne-przejazdy-pociagami-dla-obywateli-ukrainy

Koleje Śląskie

Od 26 lutego obywatele Ukrainy mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Podróż pociągami odbywać się może na podstawie paszportu lub dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

Więcej informacji

Intercity

darmowe bilety od pkp intercity

Od 26 lutego 2022 przez 4 tygodnie Intercity zdecydował się znieść dla obywateli Ukrainy opłaty za korzystanie z usług PKP Intercity i TLK.

Więcej informacji

Książki i nauka

Wydawnictwo Edgard

Aby ułatwić komunikację z naszymi sąsiadami z Ukrainy oraz pomóc im zaadaptować się w naszym kraju, od wydawnictwa Edgar do pobrania wybrane fragmenty z publikacji i nagrania MP3.

Więcej informacji

OsvitoriaStowarzyszenie Osvitoria udostępniło ponad 70 książek dla dzieci w jezyku ukraińskim do pobrania.

Więcej informacji

Empik

w promocji za darmo od empik

Empik i Wydawnictwo Pons udostępnił ebooka z rozmówkami Ukraińsko – Polskimi. Okazja w pierwszej kolejności skierowana jest do Ukraińców

Więcej informacji

Instytut lingwistyki

Instytut lingwistyki udostępnił kurs języka polskiego dla Ukraińców. Dostęp do kursu uzyskuje się po zalogowaniu na dedykowanej stronie.

Więcej informacji

Nauka języka polskiego – Uniwersytet Śląski

Uniwersytet Śląski wprowadził dla Ukraińców możliwość nauki języka polskiego z nauczycielami oraz językoznawcami. Aby zapisać się na zajęcia należy wypełnić formularz na dedykowanej stronie internetowej.

Więcej informacji

Telewizja i Internet

UPC

darmowy internet od upc

Dla Ukrainców i osób udostępniających mieszkanie UPC przygotowało promocję, w której można korzystać za darmo przez 6 miesięcy z internetu i telewizji kablowej.

Więcej informacji

darmowe próbki bebilon dla dzieci

Orange – Darmowy Internet

za darmo od orange

Orange dla uchodźców z Ukrainy przygotował darmowe pakiety internetu w formie pakietu 10 GB w taryfie Orange na Kartę. Darmowy pakiet można uruchomić wysyłając SMS o treści UKR pod darmowy nr 80820. Promocja ważna jest do 30 marca 2022 r. Więcej informacji: https://zakupersi.com/promocja/darmowy-transfer-internetu-od-orange/

Orange – Darmowe rozmowy na Ukrainę

za darmo od orange

Dla użytkowników Orange Flex przygotowano pakiet rozmów międzynarodowych na Ukrainę: 100 minut na 30 dni za 0 zł. Wystarczy wpisać kod UKRAINA w polu kody promocyjne w swojej aplikacji Flex, by odebrać bezpłatny pakiet. https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/orange-polska-obniza-ceny-polaczen-na-ukraine/

Vodafone

Ukraińscy użytkownicy Vodafone będący w roamingu polskich sieci GSM Play, T-Mobile, Orange i Plus posiadają zniesiene opłaty roamingowye za połączenia dla operatora Vodafone Ukraine. Ma to pozwolić na łatwiejszy kontakt z bliskimi oraz dostęp do aktualnych informacji. Odpowiedni pakiet należy aktywować kodem *600*6# lub w aplikacji My Vodafone.

Więcej informacji

Skype

Darmowe rozmowy Skype

Microsoft od dawna prowadzi szereg działań pomagających Ukrainie, m.in. pomaga jej odpierać państwowe ataki rosyjskie. W ostatnim czasie gigant jeszcze mocniej wspiera kraj ogarnięty wojną i tym razem Skype udostępnił darmowe połączenia / rozmowy na telefony z Ukrainą.

Rozrywka

Figloraj

Dla dzieci z Ukrainy Figloraj przygotował darmowe wejściówki do swoich centrów rorywki na terenie całego kraju. Figloraje znaleźć można m.in. w Łodzi, Kielcach, Rumi, Gdańsku, Lublinie, Przemyślu, Jaworznie, Katowicach, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Zabru i Opolu.

Wp Pilot

darmowa usługa telewizji internetowej wp pilot od wirtualna polska

WP Pilot udostępnił wszystkim internautom w Polsce możliwość darmowego oglądania kanału telewizyjnego Ukraina 24. Opcja ta skierowana jest głównie do obywateli Ukrainy przebywających w naszym kraju.

Playerdarmowy abonanemt do tvn player

Player.pl udostępnił za darmo tak jak WP Pilot darmowy dostęp do kanału telewizyjnego Ukraina 24. Nie trzeba instalować aplikacji.

Jeśli natomiast chcecie kupić abonament Player.pl w promocyjnej cenie to zapraszamy do naszego poradnika i opisu dostępnych sposobów na tańszy Player.

Więcej informacji

Ubezpieczenia

Warta

Ubezpieczyciel Warta zaoferował bezpłatne, krótkoterminowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla wszystkich uchodźców z Ukrainy. Ubezpieczenie będzie bezpłatne dla osób przyjeżdżających z objętej wojną Ukrainy i będzie obowiązywało 30 dni.

Więcej informacji

Prawo

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Obywatele Ukrainy, którzy przybędą do Polski, szukając schronienia przed wojną, mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną. Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku powołała dwóch koordynatorów nieodpłatnej pomocy prawnej dla obywateli Ukrainy dotkniętych skutkami działań wojennych.

Więcej informacji

Noclegi

Hilton

Sieć hoteli Hilton oferuje darmowe zakwaterowanie dla Ukraińców. Sieć Hilton udostępni milion pokoi w swoich hotelach dla uciekających przed wojną Ukraińców. Jedna osoba może otrzymać bezpłatną rezerwację na 5 nocy w jednym z 200 hoteli w Europie, zgodnie z nową polityką firmy.

Finanse

Banki i darmowe przelewy

Czołowe polskie banki jak mBank, Millenium, Bnp Paribas, Credit Agricole, Santander, Pekao wprowadziły darmowe przelewy i transfery pieniężne do Ukrainy. Niektóre banki jak np. Millenium zwolniły swoich ukraińskich klientów z opłat za obsługę konta i karty. Inne z kolei umożliwiły bezpłatne wypłaty z bankomatów.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

2 Komentarze

  1. Pierwszy raz chyba poczułam sie dumna, ze jestem Polką. A wszystkie cebulaki, którzy pitolą, że jak to, Ukraińcom dajo a nam nie dajo, niech się zastanowią, czego zazdroszczą.

  2. Milion uchodzcow z ukrainy pojechalo na swoje swieta Wielkanocy do domu na ukraine. To w koncu sa tymi uchodzcami czy tylko przyjechali do Polski po darmowy wikt i opierunek? Pytanie dla myslacych i w miare inteligentnych.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Darmowe próbki