Za darmo

Posprzątaj okolice i odbierz darmowe nasiona kwiatów

darmowe nasiona kwiatów od fundacja arka

DYSKUSJA

Jakiś czas temu informowaliśmy o proekologicznych akcjach Castoramy oraz „Książki za śmieci„. Tym razem za posprzątanie swojej okolicy można zgarnąć darmowe nasiona kwiatów. To kolejna taka akcja zorganizowana przez Fundację Arka. Jak je zdobyć?

Akcje ze sprzątaniem propaguje Fundacja Ekologiczna Arka. W jej ramach można otrzymać darmowe nasiona kwiatów i zasiać łąkę kwietną. Należy wykonać tylko proste zadanie – zebrać przynajmniej jeden worek śmieci w swojej okolicy.

Fundacja chwali się na swojej stronie internetowej, że dzięki akcji w samym 2023 roku zebrano już blisko 11 000 worków ze śmieciami. Jak podają dane statystyczne, w ostatnich latach w Polsce zlikwidowano 11371 dzikich wysypisk śmieci, z których łącznie zebrano ok. 26000 ton odpadów komunalnych.

zbieranie śmieci ekologia środowisko darmowe nasiona

Wyrzucane w lasach, parkach i nad rzekami odpady to problem nie tylko wizualny. Nasza nieodpowiedzialność sprawia, że cierpią na tym również zwierzęta, przede wszystkim bezkręgowce, które wpadają do butelek czy puszek po napojach i potem nie potrafią się z nich wydostać. Sarny ranią się na rozbitym szkle, dziki spożywają różnorodne opakowania po jedzeniu. Dodatkowo, różnego rodzaju odpady budowlane oraz te pochodzące z zakładów naprawy samochodów powodują poważne zanieczyszczenie środowiska. Coraz więcej badan naukowych sugeruje, że czas spędzony w lesie działa przecież na nas leczniczo.

Odbierz darmowe nasiona kwiatów

W celu otrzymania darmowych nasion kwiatów należy posprzątać swoją okolice i zrobić zdjęcie zebranych śmieci np. w parku, lesie, nad rzeką. Następnie zdjęcie należy przesłać wraz z formularzem na dedykowanej stronie internetowej. W formularzu należy załączyć wykonane zdjęcie, podać ilość zebranych reklamówek śmieci, podać swoje dane i adres zamieszkania.

Nasiona wysyłane są w ciągu 7-10 dni na wskazany adres w formularzu, po zatwierdzeniu zgłoszenia. Fundacja nie podaje jak duża jest paczka nasion.

Do akcji w tym roku można zgłosić się 3 razy.

Akcja trwa do odwołania.

Darmowe nasiona kwiatów info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
3
Kocham
1
Zmieszany
1
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Za darmo