Darmowe próbkiPromocje

Próbki farb – testowanie odcienia przed zakupem

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Kolorystyka wnętrza jest punktem wyjściowym do jego finalnej aranżacji. Odpowiedni wybór odcienia farby może wydać się dość problematyczny. Wybierając kolor online, może okazać się on albo zbyt jasny albo za ciemny. Bardzo dużo zależy również od ustawień monitora oraz rodzaju podłoża (papierowy wzornik lub etykieta na opakowaniu produktu), na którym prezentowany jest dany odcień. W doborze najwłaściwszego koloru pomocą służą testery farb.
próbki farb

Testery farb – dlaczego są pomocne?

Najbardziej popularni producenci farb posiadają w swojej ofercie niezastąpione próbki kolorów, zamknięte w niewielkich opakowaniach o pojemnościach 0,05 l lub 0,03 i kosztują grosze i są niezwykle praktyczne. Wiele testerów farb dostępnych jest w wygodnych saszetkach, bądź w minimalistycznych wiaderkach. Niektóre testery farb dostępne są z załączonym wałkiem lub pędzelkiem. Próbniki farb pozwolą zaoszczędzić na remoncie, gdyż znacząco minimalizują ryzyko wystąpienia pomyłki, a nie ma nic gorszego niż remont, który nie może się zakończyć z powodu niewłaściwie dobranego odcienia ścian.

Bogata paleta kolorów – idealny kolor to podstawa

Jeśli chcemy uniknąć pomyłki przy wyborze koloru do sypialni bądź salonu sięgnijmy po próbniki farb. Bogata paleta barw od każdego producenta znacząco różni się oferowaną kolorystyka. Dlatego wybór idealnego odcienia może okazać się kłopotliwy. Ostateczny kolor może wydawać się chłodniejszy lub cieplejszy w zależności od tego czy oglądamy go przy świetle dziennym, czy sztucznym. Warto zweryfikować tonacje kolorów gdyż odgrywa zasadniczą rolę podczas aranżacji wnętrza.

Masz w głowie szalony pomysł na metamorfozę swojego mieszkania, jednak nie jesteś pewien czy kolor ściany nie będzie zbyt krzykliwy albo wręcz przeciwnie- zbyt pastelowy? Nie chcesz wydawać pieniędzy na produkty, które po krótkim czasie blakną albo okazują się całkowicie nie pasujące do reszty wystroju wnętrza? Chcesz mieć pewność, że wybrana emulsja jest rzeczywiście plamoodporna jak twierdzi producent? Próbki farb do ścian są nieocenione, gdyż pozwalają przetestować określony odcień na wiele sposobów dając 100% pewność właściwego wyboru. Przekonaj się jak wymarzony kolor prezentuje się na ścianie i czy jest odporny na szorowanie. Bogaty wybór próbek i testerów znajdziesz na https://www.dekoratorium.pl/pl/c/Produkty/Farby-wewnetrzne/Probki-i-testery-farb.

Jak można sprawdzić testery kolorów farb do ścian i sufitów?

Szukając odcienia idealnego dzięki próbnikom kolorów ocenisz ich wykończenie, które w przypadku satynowych lub matowych farb jest bardzo istotne. Przekonasz się, czy poziom rozświetlenia wnętrza jest na wysokim poziomie, czy jednak producent obiecuje zbyt wiele. Sprawdzisz także jakie narzędzia malarskie są dedykowane podczas aplikacji danej emulsji – czy producent rekomenduje malowanie ścian i sufitów za pomocą wałka lub pędzla.

Przetestuj jak prezentuje się dany odcień

Testery farb pomogą Ci sprawdzić odcień jak i wytrzymałość emulsji w każdych warunkach. W przypadku plamoodpornych farb warto jest  zweryfikować ich odporność na zabrudzenia. Przekonasz się jak wybrany kolor prezentuje się na naturalnym oświetleniu promieni słonecznych, a także wieczorem kiedy włączasz lampy. Próbniki farb to także możliwość sprawdzenie czasu schnięcia emulsji a także weryfikacja ilości warstw dającej perfekcyjne krycie. Testery kolorów umożliwiają zaplanowanie prac remontowych oraz sprawdzenie, czy dana farba do malowania nie wydziela drażniącego zapachu.

 

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Darmowe próbki