Darmowe próbki

Program lojalnościowy Payback z problemami

payback

DYSKUSJA

Czarne chmury wiszą nad największym polskim programem lojalnościowym Payback. Tylko w ostatnim czasie opuścili Payback najważniejsi strategiczni partnerzy.

Najpierw na odejście z Paypack zdecydował się Real i WBK, a to właśnie od tych partnerów wielu członkom klubu przybywało punktów. Niedawno Paypack ogłosił, że grono partnerów opuści także Smyk i Allegro. Jak widać lista miejsc, gdzie można zbierać punkty Payback, błyskawicznie się zmniejsza.

To, że Real zrezygnował z Payback w 2015 roku można było się spodziewać. Real został sprzedany, a wszystkie hipermarkety przejął wówczas Auchan, który posiada swój inny program lojalnościowy Skarbonka. Nie trzeba być asem biznesu by stwierdzić, że zamknięcie współpracy Auchan i Payback jest bliskie końcu.

Jeśli chodzi o odejście BZ WBK to tutaj jest nieco lepiej. Bank zaprzestał wydawać nowe karty. Te, które są już w posiadaniu klientów banku będą nadal ważne i będzie można z nich korzystać do zbierania punktów Payback (oczywiście puki nie wygasną). W sumie to nie ma co się dziwić. Świetny program lojalnościowy odpaliła swojego czasu Visa, w którym można otrzymać cash back za zakupy dokonane u partnerów. W programie uczestniczyć może każdy, kto posiada kartę Visa. Sporo też krwi z pewnością napsuł Refunder, który w Polsce również narobił sporego zamieszania w kwestii zwrotów za zakupy.

Z Payback pożegnał się również Smyk i Empik. Te 2 marki należą do jednej firmy i ostateczną współpracę z Paybackiem zakończą z końcem lipca 2016 r. (sklep internetowy empik.com współpracę z Payback zakończy 16 sierpnia 2016 r.).

Do końca lipca w Payback jest także Allegro. Można było się domyśleć, że współpraca obu firm prędzej czy później dobiegnie końca. Od dłuższego czasu nie było kuponów Payback, a Allegro skupiło się na rozwoju swoich kuponów w aplikacji mobilnej. Nie ukrywam, że z tego programu otrzymywałem najwięcej punktów. Na Allegro robię zakupy często bo jest wygodne i szybkie. W obecnej sytuacji będę musiał sprawę przemyśleć, gdyż w dobie internetu są również sklepy online, które również sprzedają towary w równie dobrych cenach. A Allegro bez Payback to już nie będzie to samo Allegro. Osobiście jestem bardzo zawiedziony.

Co prawda w zamian za Allegro, w Payback pojawił się nowy partner – AliExpress. Jest to coraz bardziej znana chińska platforma zakupowa, która z powodzeniem konkuruje z takimi serwisami jak Allegro czy eBay. To wielki plus. Czy przyjmie się w Polsce. Czas pokaże. Jeśli nie posiadacie jeszcze konta w popularnym Ali, Założyć możecie je tutaj. Oczywiście korzystanie z platformy zakupowej jest za darmo. Całość bardzo przypomina Allegro. Jest intuicyjne i przede wszystkim opłacalne – wielu dostawców oferuje darmową przesyłkę do Polski, a ceny w stosunku do Allegro są bardzo konkurencyjne.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

1 Komentarz

  1. drogeria natura takze od czerwca :P

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Darmowe próbki