Promocje

Przygotuj się do biegania – już teraz wybierz odpowiednie buty!

logotyp zakupersi

DYSKUSJA

Mówi się, że do biegania wystarczy odpowiedni strój sportowy i przede wszystkim wygodne buty. Jednak, kiedy przychodzi czas zakupu, okazuje się, że wybór wcale nie jest taki prosty i oczywisty. W zależności od typu podłoża, po jakim będziemy biegać oraz od sposobu naszego poruszania się, nasz wybór obuwia sportowego powinien się różnić.
Przygotuj się do biegania

Wybieramy odpowiednie buty do biegania

Najważniejszą zasadą podczas kupowania obuwia jest wybranie takiego, które od pierwszego momentu założenia pasuje nam doskonale. Jeśli noszenie go będzie sprawiało nam dyskomfort, powinniśmy od razu odłożyć taki produkt z powrotem na półkę. Kupujmy buty do biegania, które nadmiernie nie ściskają naszej stopy, posiadają przynajmniej 0,5 cm luzu (często warto sięgnąć o rozmiar większy, niż nasz standardowy) oraz zapewniają swobodę ruchu palców u stopy.

Rodzaj stopy, a wybór obuwia do biegania

Na wygodę użytkowania obuwia sportowego wpływa również rodzaj stopy i sposób, w jaki układamy ją podczas biegu. Wyróżnić tutaj możemy trzy typy: pronator (stopa obracająca się do wewnątrz), neutral (stopa układająca się w prawidłowy sposób) i supinator (stopa obracająca się nadmiernie do zewnątrz). Pronatorzy powinny kupować buty ze wsparciem od wewnętrznej strony, aby uniknąć zbyt mocnego pochylenia stopy w tym kierunku. Osoby o neutralnym typie stopy najlepiej, aby wybierały klasyczne obuwie bez stabilizatora. Natomiast, supinatorzy powinni sięgać po obuwie z mocną amortyzacją.

Buty trailowe, czy buty do biegania po ulicy – jakie najlepiej kupić?

Wybierajmy buty do biegania po ulicy, jeśli nasze treningi będą głównie odbywać się na twardej nawierzchni – chodnikach, drogach asfaltowych lub mocno ubitych, leśnych duktach. Takie obuwie będzie przede wszystkim lekkie i elastyczne. Natomiast, jeśli kochamy biegać po lesie, sięgajmy po buty trailowe. Zagwarantują komfort podczas biegu po piasku, drobnych kamieniach, żwirze i błocie. Posiadają twardą podeszwę oraz mocny bieżnik, aby ochronić podbicie i zapewnić wysoką stabilizację.

Kupując wygodne buty do biegania zastanówmy się głównie w jakich miejscach będziemy biegać oraz jaki rodzaj stopy posiadamy. Znając odpowiedzi na te pytania, będziemy w stanie zakupić odpowiedni produkt, który spełni nasze sportowe oczekiwania i zmotywuje do pokonywania kolejnych kilometrów.

info

Skorzystałeś z promocji? Polub nasz profil na lub skomentuj!

Jaka jest Twoja reakcja?

Super
0
Lubię to
0
Kocham
0
Zmieszany
0
Wrr
0
Piotr Kowalski
Jest poszukiwaczem prawdy. Spaceruje tam i z powrotem i poszukuje prawdziwej prawdy. Zadaję pytania. Robi to co lubi i jest wolnym człowiekiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może ci się też spodobać

Więcej w:Promocje